eklediğim köprü firefox ile açılıyor.

Başlatan kozanibo, 21 Mayıs 2009 - 15:01:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

arkadaşlar benim sorunum hesap çizelgesine eklediğim dosya köprüsü link şeklinde opera ile açılıyor. bunu hesap çizelgesi ile açmak için ne yapmam gerekir. açması gereken dosya ubuntunun kendi harddiskinde değil ve sisteme bağlı.

firefoxda açılmaya çalışan link bu

/home/ibokozan/Masaüstü/vereseler.xls

ama asıl dosya aslında

/media/SURUCU/DÜKKAN/2008/YÜCEL AKŞEHİRLİ.xls

köprülerin ekli olduğu dosya mikrosoft office ile hazırlandı. daha sonra eklediğim köprülerde bir problem olmuyor.

kozanibo

heartsmagic

Her ne kadar bu konuda ilgim olmasa da ben sorunu pek anlamadım. Başlıkta Firefox demişsin ancak ilk cümlede Opera geçiyor. Ardından tekrar Firefox'a dönmüş.

Köprü ile açılmaya çalışılan dosya arasında bir ilişki var mı? vereseler.xls hangi dosya, açılması gereken hangi dosya. Köprü'yü düzenleme gibi bir şansın yok mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kozanibo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Mayıs 2009 - 22:45:10
Her ne kadar bu konuda ilgim olmasa da ben sorunu pek anlamadım. Başlıkta Firefox demişsin ancak ilk cümlede Opera geçiyor. Ardından tekrar Firefox'a dönmüş.

Köprü ile açılmaya çalışılan dosya arasında bir ilişki var mı? vereseler.xls hangi dosya, açılması gereken hangi dosya. Köprü'yü düzenleme gibi bir şansın yok mu?

neden opera yazdım anlamadım kusura bakmayın. firefox olacaktı :) köprüleri tek tek düzenlemekle çözmeye uğraşıyorum ama çok zor oluyor.

şimdi sorularına cvp vereyim

köprü ile çalışan dosya arasında bir ilişki yok. vereseler.xls dosyası asıl dosyamız içindeki listede köprüler ekli. köprünün ucunda tıklayınca açılması gereken dosya var. köprüyü düzenleme şansımız olmuyor. silip tekrar köprü eklememiz gerekiyor.

ubuntunun dosya sistemi ile winin uymadığından kaynaklanıyor galiba. çünkü windowsta eklediğim köprüler çalışmıyor sadece. windowsta c ve e d sürücüsü var. ubuntuda yok. sizce?

garafatma

Alıntı Yapköprü ile çalışan dosya arasında bir ilişki yok. vereseler.xls dosyası asıl dosyamız içindeki listede köprüler ekli. köprünün ucunda tıklayınca açılması gereken dosya var. köprüyü düzenleme şansımız olmuyor. silip tekrar köprü eklememiz gerekiyor.

Köprülerin yolları farklı olacağından çalışmaması normal. Windowsta yolu "c:/çalışmalar/vereseler.xls" şeklinde görürken, Linuxta " /media/yedek/çalışmalar/vereseler.xls" şeklinde göreceğinden (Tabii bu yollar örnekti) çalışmaması normal.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

kozanibo

bu konuya bir çözüm getirmeliler araştırmacılar geliştirenler :) konuyu çözüldü etiketleyebilirsiniz

heartsmagic

Çözüm gelmez ne yazık ki bu konuya zira bölüm isimlendirmeleri farklı olacaktır her zaman. Standatlara gidilebilir elbette ancak bunun için de ortak yapı lazım. Örneğin tüm *nix sistemlerinde ../ bir üst dizin demektir. Bunun gibi gibi ortak standartlarda buluşulursa ancak o zaman dört dörtlük uyum sağlanır. Konuyu Çözüldü olarak kapatmayalım zira çözülmedi :)

kozanibo

Alıntı yapılan: heartsmagic - 23 Mayıs 2009 - 23:55:04
Çözüm gelmez ne yazık ki bu konuya zira bölüm isimlendirmeleri farklı olacaktır her zaman. Standatlara gidilebilir elbette ancak bunun için de ortak yapı lazım. Örneğin tüm *nix sistemlerinde ../ bir üst dizin demektir. Bunun gibi gibi ortak standartlarda buluşulursa ancak o zaman dört dörtlük uyum sağlanır. Konuyu Çözüldü olarak kapatmayalım zira çözülmedi :)

ortak standart derken windowsta kaydettiğim yerler farklı. çünkü onda dosya sistemi harddisk bölümleri :) c: d: gibi görünüyor ama linuxda dosya uzantısı bile önemli değil aslında :). sorun asıl baştan beri linux kullanılmadığından kaynaklanıyor ya da open office :)

heartsmagic

Alıntı yapılan: ibokozan - 04 Haziran 2009 - 16:00:34
sorun asıl baştan beri linux kullanılmadığından kaynaklanıyor ya da open office :)

Aynen öyle :)

kozanibo

bulamadığı bir linki hemen sileyim oluyor keşke arasa....... benzer isimli dosyayı eklese...

mareşall

efendim öncelikle merhaba,birazdan anlatacağım sorunu win ofis 2000 de open ofiste ve libre ofistede yaşadım  ;sorunum şu: calc ta ve/veya writer de köprü atamıyorum çok basit belki ama benim için çok önemli bir sorun bu win 2003 ve 2007 de sorunsuz kullanıyorum linux a tam olarak geçemememim de nedeni bu bunuda çözümleyebilirsem artık tamamen linuxçu olurum bunu nasıl yapabilirim lütfen yardımcı olun

if

@mareşall, soru sormadan önce araştırınız.