[Çözüldü] JDownloader'da Açılıştaki Ayar Sorunu

Başlatan NuCLeuS, 21 Mayıs 2009 - 11:45:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NuCLeuS

Ubuntu 8.10'da Jdownloader ile ilgili hiç bir problem yaşamamıştım. Ama 9.04'te Jdownloader kurduktan sonraki açılıştaki Dil seçeneği ve bilgisayarda dosyaların kaydedileceği yeri gösteren seçenek sürekli karşıma çıkıyor. Bir nevi açılıştaki ayarları sıfırlıyor. AYrıca güncellemeler yapılamıyordu ( Sürekli aldığım bir hatadan dolayı ). Güncelleme sorunu jdownloader'ın sitesindeki "konsoldan kurulum" şeklinde yapılınca düzeliyor gibi görünüyor. Ama yine de ayarları sıfırlaması çok can sıkıyor. Programı ilk çalıştırdığınızda 2 tane jdownloader eklentisini bile kuramıyor ve her programı açtığımda onlar da geliyor. Aynı problemi yaşayan kişiler var mı acaba ?

Not: Jdownloader'ın beta versiyonunu (JDownloader BETA 0.5.752) indirdim. Ama programı yalnız 1 defa açabildim. Yeniden başlattığımda program bir daha açılmadı. Nihayetinde beta versiyonundan çok da bir şey beklememek lazım :)

heartsmagic

9.04'e geçince 8.10'dan taşıdığım JDownloader aynı sorunu yaptı. Sitesinden sıfırdan indirip denemedim, başka bir yerlerde olan farklı bir Jdownloader dizini ile sorunu çözdüm ben. Sıfırdan denediğinde aynı şey mi oluyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

NuCLeuS

Normal kurulumla güncelleme yapmıyordu. Komutla kurulumu denedim. Güncelleme yaptığı görülüyor. Ama açılışta ayarları filan sıfırlıyor. Pencerenin kenarından tutup uzattığımda da geç tepki veriyor. ilk açıldığında pencere ufak oluyor. Uzatayım diyorum mouse ile tutup çekiyorum ama bir kaç saniye bekliyorum yani açar açmaz programı kullanamıyorum. Ayar sıfırlama problemi bazen oluyor bazen olmuyor. Örneğin bazen bir sürü link atıyorum içine. Kimi zaman o linkler bir sonraki açılışta duruyor. Kimi zaman hepsini siliyor sıfırlanıyor.

heartsmagic

İlginç. Ben eski bir dizinden istediğim gibi kullanıyorum şu anda.

NuCLeuS

Pek çözülecek bir problem değil gibi görünüyor. Bir kaç kere uğraşınca da soğudum. Şu anda programı filan kullanabiliyorum. Onda bir sorun yok. Ama ufak tefek problemleri bile insanın canını sıkıyor.

güncelleme dosyasını açmaya çalıştığımda aldığım hata bu;

Update JDownloader  at /home/shinobi/Masaüstü/JDownloader-0.4.936

{}

{}

Starting...Current Date:Thu May 21 14:30:27 EEST 2009

2009-05-21 02:30:27:Update Downloadmirrors
2009-05-21 02:30:28:Updateserver: http://update2.jdownloader.org/bin/ (-1%)
2009-05-21 02:30:28:Updateserver: http://update1.jdownloader.org/bin/ (-1%)
2009-05-21 02:30:28:OS Filter: /tools/windows/unrarw32/unrar.exe
2009-05-21 02:30:28:OS Filter: /tools/windows/unrarw32/cygwin1.dll
2009-05-21 02:30:28:OS Filter: /tools/mac/unrar
Local: /home/shinobi/Masaüstü/JDownloader-0.4.936Start java -jar -Xmx512m JDownloader.jar in /home/shinobi/Masaüstü/JDownloader-0.4.936ERORR null

En sonda çıkan hatayı jdownloader'in sitesinde de birisi yaşamış sanırım. Ama çözüme ulaşamadım.
Neyse yine de yardımlarınız için teşekkürler. Artık yeni versiyonunun beta'dan çıkmasını beklemekten başka yapacak birşey yok sanırım..Bu arada avatarını beğenmedim :P En iyisi Kira :P

EnziM

Jdownloader Ana klasörüne sağ tuş Özellikler/Erişim hakları bölümündeki sahibi/grubu/diğerleri alanındaki klasör erişimleri dosyaları oluştur ve sil dosya erişimleri ise okuma ve yazma olarak değiştirirmisiniz. Ben bu şekilde düzeltmiştim.

NuCLeuS

Alıntı yapılan: EnziM - 21 Mayıs 2009 - 14:59:13
Jdownloader Ana klasörüne sağ tuş Özellikler/Erişim hakları bölümündeki sahibi/grubu/diğerleri alanındaki klasör erişimleri dosyaları oluştur ve sil dosya erişimleri ise okuma ve yazma olarak değiştirirmisiniz. Ben bu şekilde düzeltmiştim.

Dosyaları oluştur ve sil yaptım ama dosya erişimleri'ni okuma ve yazma yapsam bile sürekli sıfırlanıyor. Bazen de 237 de güncelleme olduğunu söylüyor, indir dediğimde de %33 e gelip orda kalıyor. Hatta senin verdiğin ayarları yapınca da söyledi 237 güncelleme var diye. Ama güncellemiyor. PC yi yeniden başlatınca yine aynı sorunlar var..

Not: Dosyanın adını değiştirmiştim. Eski haline getirip güncelleme olayını başlattım. Güncellemeye başladı. Güncellemeden sonraki durumu yazarım az sonra..

heartsmagic

Olmadı ben de bir bakayım akşam tekraren. Açıkçası pek üzerine düşmemiştim. Daha sonra eski dizinden çalıştırınca hepten unuttum. Sen sonucu bir yaz bakalım.

Not: Kira doğru amaç için yanlış yolda yürümekte :)

NuCLeuS

Alıntı yapılan: heartsmagic - 21 Mayıs 2009 - 16:03:57
Olmadı ben de bir bakayım akşam tekraren. Açıkçası pek üzerine düşmemiştim. Daha sonra eski dizinden çalıştırınca hepten unuttum. Sen sonucu bir yaz bakalım.

Not: Kira doğru amaç için yanlış yolda yürümekte :)

%100 güncelleme yaptı ve sonra aynı güncelleme kısmında % 42 gözüküyor. Sanırım daha başka yükleyeceği şeyler var. Bekliyorum.
Bu arada bilgisayarımda hala 8.10 kurulu. Oraya jdownloader indirip ordan güncellemeleri filan halletsem 9.04'ten çalıştırsam düzgün çalışır mı?..Veya senin eski dizinden kastın bu mu ?

heartsmagic

Benim eski dizin daha farklı bir yerden gelme. Ben 8.10 üzerinden kullandığımı taşıdım 9.04'e ve seninle aynı problemi yaşadım.

NuCLeuS

Valla pek bir değişiklik yok gibi. Yine aynı problem var. Açılışı sıfırlıyor.
Neyse başka bir yöntem bilen varsa söylesin denerim. Yoksa da çok fazla dert edilecek bir şey değil.

NuCLeuS

Bugün programı yine açtığımda her zamanki gibi aynı problemler vardı. Yine o 2 tane eklenti ( Chat ve Tray eklentisi ) çıktı. Onları yine download ettikten sonra programdaki güncelleme butonuna bir kez daha tıkladım ve alttaki resimdeki gibi çıktı.

Tamam'a tıkladıktan sonra aşağıdaki şimdi güncelle olayı çıktı.

Şu anda programı açtığımda açılıştaki dil ayarı filan çıkmıyor ve o iki güncelleme de kuruldu.

Sorunum çözülmüş görünüyor ( en azından şimdilik bir problem yok ). Görevli arkadaşlar isterlerse konuyu kilitleyebilirler.

agritux

NuCLeuS

Son mesajımı okumadın herhalde sessizce :) Yine de ilgin ve yardımın için teşekkürler :)

heartsmagic

NuCLeuS

Daha önceleri güncelleme çalışmıyordu. Bugün çalıştı. O verdiğim iki resimdekilerden sonra 1-2 saniye içinde program kapanıp açıldı ve problemler düzelmişti. Şu anda herhangi bir problem yok.

Yusuff

Ben ilk defa 9.04'te kullandım tıkır tıkır çalışıyor. Ara sıra sorun çıkarsa da çok seyrek.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

fortran

Programı başka bir başlıkta önceki gün gördüm, ilgimi çekti, kurdum. Nedir, ayarlarını da yapmış olmama karşın hiç bir şey indiremedim. Ayarlarda göremediğim bir ayrıntı mı var acaba?
Özgür yazılım dergisi: eniXma

agritux

Alıntı yapılan: POLAT - 22 Mayıs 2009 - 16:39:49
Son mesajımı okumadın herhalde sessizce :) Yine de ilgin ve yardımın için teşekkürler :)

Okuldan kısa süreliğine girmiştim internete. Belki yardımım dokunur diye yazdım. Konunun tamamını okuma fırsatım olmadı. Kusura bakma.
Ama ben jdownloader i sorunsuz kullanmaktayım. (8.10 daki kullandığımı 9.04 te)

Alıntı yapılan: POLAT - 22 Mayıs 2009 - 22:50:46
Daha önceleri güncelleme çalışmıyordu. Bugün çalıştı. O verdiğim iki resimdekilerden sonra 1-2 saniye içinde program kapanıp açıldı ve problemler düzelmişti. Şu anda herhangi bir problem yok.

sorunun hallolmasına sevindim. Alternatif olarak forumda bana bir öneride bulunmuşlardı
(http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4094.msg68660.html#msg68660)
Tekrar sorun yaşarsan belki işine yarar

NuCLeuS

Verdiğin yanıttaki linki açıp bir yere kaydettim zaten ilk okuduğumda. Ne olur ne olmaz diye. Tekrar sağol ;)

agritux

heartsmagic

Böylece sorun çözüldüğüne göre konuyu kapatalım. Bendeki problem de farklı bir şekilde çözüldü. 9.04 tarafına taşıdığım jDownloader dizininde bir sahiplik sorunu varmış. root olan sahipliği kendi kullanıcıma çevirince sorunu çözdüm.

Başlığı etiketleyip, kapatıyorum.

heartsmagic

@fortran'ın sorusu için ekleme yapalım. Gerçi bu başlığın konusu değil ancak @fortran nasıl indirmeye çalışıyorsun? Bu program Rapidshare gibi sitelerden bir şeyler indirmek için kullanılır.

fortran

Biliyorum, ben de Rapidshare'den indirmeye çalışıyorum. 4-5 tane link ekledim ama tık yok. :D
Özgür yazılım dergisi: eniXma

heartsmagic

Sol üstteki indirme simgesine tıkladın mı? Kendiliğinden başlamamış olabilir.