Flash player ses sorunu

Başlatan virtualistman, 19 Mayıs 2009 - 19:30:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

virtualistman

Merhabalar

Bu sorun ile ilgili pek çok araştırma yaptım bulduğum komutları uyguladım, alternatif flash playerları denedim ancak sorunumu gideremedim. Sanıyorum sizlerde malum sorunu biliyorsunuz flash player da videolardan ses gelmiyor, bu sorun ile ilgili herhangi bir çözüm öneriniz varmı ?

ironic

sudo aptitude install libflashsupport

paketi yükleyip tekrar denermisiniz.

heartsmagic

Aslında bizler tarafından bilinen bir sorun fakat genel değil, bazı kullanıcıların yaşadığı bir sorun bu. Hangi flash paketini kullanıyorsun?

dpkg -l | grep flash

flashplugin-nonfree-extrasound paketi kurulu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

heartsmagic

@ironic, libflashsuppor paketi sanırım hardy'den sonra kaldırıldı.

ironic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Mayıs 2009 - 19:43:12

Wiki de kurulumdan sonrası yapılması gerekenler bölümünden almıştım. Depoya baktım kaldırılmış.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ironic - 19 Mayıs 2009 - 19:48:50
Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Mayıs 2009 - 19:43:12

Wiki de kurulumdan sonrası yapılması gerekenler bölümünden almıştım. Depoya baktım kaldırılmış.

Wikiyi de güncelleyelim o zaman. Teşekkürler.

virtualistman

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Mayıs 2009 - 19:42:18
Aslında bizler tarafından bilinen bir sorun fakat genel değil, bazı kullanıcıların yaşadığı bir sorun bu. Hangi flash paketini kullanıyorsun?

dpkg -l | grep flash

flashplugin-nonfree-extrasound paketi kurulu mu?

Verdiğiniz komuttan geriye dönen ileti şu şekilde

ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                    Adobe Flash Player plugin installer (transit
ii  flashplugin-nonfree-extrasound             0.0.svn2431-3                        Adobe Flash Player platform support library

ayrıca  flashplugin-nonfree-extrasound paketi kurulu

heartsmagic

Şu an paketler normal şekilde kurulu görünmekte. Peki bu sorun tüm flash videolarda oluyor mu?
Alternatif olarak Adobe'nin sitesindeki paketi kurmayı deneyebilirsin. Ancak önce şu an kurulu olan flash uygulamalarını kaldır:

sudo aptitude purge flashplugin-installer flashplugin-nonfree flashplugin-nonfree-extrasound

virtualistman

Şimdiye kadar okuduğum kaynaklarda sorun flash playerda diye yazıyordu, denediğim alternatiflerle ilgili sonuçları yazmak istiyorum. Adobe Flash Player'ı  kaldırıp alternatif bir flash oynatma yazılımı kurduğumda Firefox'da çalışan videolarda ses sorunsuz olarak çıkıyor ancak alternatif yazılımlar tam anlamıyla çalışmıyor örneğin yahoo videos'da ki videoları oynatamıyorlar, alternatif programları kaldırıp Adobe Flash Player'ı geri kurdum flashlık işlemlerimi Arora isimli browserdan yapmaya başladım şimdilik herhangi bir sorun yok videoları sesleri ile birlikte sorunsuzca kullanailiyorum.

Flash Player'da ses sorunu yaşayan arkadaşlar benim gibi sorunu çözemezlerse Arora browser'ı yüklesinler. Browser sayfaları çok yavaş açtığı için yanlızca flashlı sayfalarda kullanım için uygun olarak görünüyor.

erginemr

İşletim sisteminiz kaç bit?
uname -a

virtualistman

32 bit olduğunu sanıyorum verdiğiniz komuttan dönen sonuç

Linux sefa-desktop 2.6.28-11-generic #42-Ubuntu SMP Fri Apr 17 01:57:59 UTC 2009 i686 GNU/Linux

erginemr

Alıntı yapılan: virtualistman - 20 Mayıs 2009 - 23:45:42
32 bit olduğunu sanıyorum verdiğiniz komuttan dönen sonuç

Linux sefa-desktop 2.6.28-11-generic #42-Ubuntu SMP Fri Apr 17 01:57:59 UTC 2009 i686 GNU/Linux

Evet, 32 bit. Buradan da bir sonuç çıkmadı...

heartsmagic

Ben alternatif derken ya depodaki Flash paketi ya da Adobe'nin kendi sitesindeki paketi kastetmiştim.

Firefox ile yaşayıp başka bir gezginle yaşamaman garip. Sistem-Tercihler-Ses bölümünde ön tanımlı olan kısımları Alsa yapıp tekrar dener misin?