[Çözüldü] facebook video unavailable sorunu

Başlatan thrall, 18 Mayıs 2009 - 11:37:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thrall

facebook videolarını izlemek için tıkladığım zaman " video unavailable " yazıyor. forumda biraz araştırma yapınca konu başlığı buldum bir kaç tane hatta konsola " dpkg -l | grep flash " yazdım şu dökümü verdi :

ii  adobe-flashplugin                          10.0.22.87-1                       Adobe Flash Player plugin version 10
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                  Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                  Adobe Flash Player plugin installer (transit
ii  flashplugin-nonfree-extrasound             0.0.svn2431-3                      Adobe Flash Player platform support library

ne yapmam gerektiğini anlamadım , youtube veya diğer video izleme sitelerinde izleyebiliyorum, windowsa geçince çatır çatır çalışıyor videolar ama ben izleyemiyorum hiç bir facebook videosunu ne yapmam gerekiyor ?

heartsmagic

Bir ara ne yazık ki Facebook'taki videolarda sorun olduğu söylenmişti forumda. Şu an durum nedir bilemiyorum. Ancak senin sisteminde iki tane Flash paketi görünüyor. Öncelikle bir tanesini kaldır:

sudo aptitude purge adobe-flashplugin ardından Firefox'u yeniden başlatıp bir dene bakalım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Ayrıca @thrall,

Kullandığınız işletim sistemi Ubuntu 32 bit mi, yoksa 64 bit mi?

sabian

bence flash playeri yükledikten sonra güncelleştirmelerini yapmaya çalış. Çünkü ben de aynı sorunu yaşadım birgün güncellemeleri yaptıktan sonra restart çektim pc'ye bi baktım açılıyor. sen de böyle bir sürprizle karşılaşabilirsin. benim sorunum yok artık halloldu.

saim@saim-desktop:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                        Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                        Adobe Flash Player plugin installer (transitional package)
ii  flashplugin-nonfree-extrasound             0.0.svn2431-3                            Adobe Flash Player platform support library for Esound and OSS
ii  kopete-plugin-thinklight                   0.3+svn894853-0ubuntu1                   thinkpad flashing for kopete
rc  kwordquiz                                  4:4.2.2-0ubuntu1                         flashcard learning program for KDE 4

bende de bunlar var. belki sıkıntının kaynağı eksik * bir şey belki yanlış birşeydir.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

bu arada baktım da sende fazladan bir "adobe-flashplugin" var. İstersen önce onu bir iptal edit bilgisayarı kapa-aç sonra bir daha dene video izlemeyi. ben de öyle yaptım diye hatırlıyorum. bunlar sadece birer olasılık ama değerlendirmekte fayda olabilir. bende sadece 3 parça var ama sıkıntı çıkmıyor şimdi o yüzden fazla diyorum.

bir de adobenin sitesinden .deb uzantılı dosyayı indirip kurabilirsin. - ki kurulumu elle de yapabilirsin- bu da çözüm olabilir.

ve en son tüm çözüm önerilerinin tartışıldığı başlıklardan biri, baktın hiç olmuyor bu başlığı takip et. illaki bir yol senin de işine yarar :D

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,434.15.html
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

garafatma

"Video unavailable" yazıyorsa videoda sıkıntı olmasın? Facebook'taki her video içinmi aynı sonucu veriyor?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

sabian

Alıntı yapılan: keiser_soze - 18 Mayıs 2009 - 13:38:38
"Video unavailable" yazıyorsa videoda sıkıntı olmasın? Facebook'taki her video içinmi aynı sonucu veriyor?

genelde tüm videolarda olur. ama sorun flash'ta, önceden baktığım bazı başlıklarda olayın "flashblock" gibi şeylerden dolayı meydana geldiği yazıyordu. ondan da olabilir ama ben de yaşadım aynı sorunu, yukarda yazdıklarım açıklıyor aslında...

Debian Sosyal Sözleşme

thrall

sudo aptitude purge adobe-flashplugin
bunu yapıp firefox baştan açınca sorun düzeldi çok teşekkür ederim konu kilitlenebilir

heartsmagic

Umarım sorun herkeste çözülür.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.