Ubuntu 9.04 & IPOD

Başlatan uAubuntu, 15 Mayıs 2009 - 13:34:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

uAubuntu

Bende Ubuntu 9.04 yüklü fakat IPOD Mini'ye şarkı atamıyorum.IPOD Mini'yi takıyorum bilgisayar görüyor daha sonra şarkıları atıyorum ama IPOD attığım şarkıları görmüyor.Nasın şarkı atılacağını bilen varsa yardımcı olabilir  mi?

aynshtein

İngilizceniz ne durumda bilmiyorum ama burada gerekli adımlar anlatılmış...
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

xwes

Ritimbox, amarok ve songbird programlari ipodlara şarki atabiliyor. Eskiden ipodum varken bunlar işimi goruyorlardi.

uAubuntu

Alıntı yapılan: xwes - 15 Mayıs 2009 - 13:41:47
Ritimbox, amarok ve songbird programlari ipodlara şarki atabiliyor. Eskiden ipodum varken bunlar işimi goruyorlardi.
Teşekkürler ama ben programsız halletmek istiyorum yani ek bir program indirmeden çünkü hem XP hem ubuntu yüklü o yüzden ubuntu alanı dar ..

aynshtein senin verdiğin linkte de programa dayalı anlatıyor ..

For this you can use Banshee, Amarok or gtkpod.  yazıyor.

xwes

gtkpod zaten bagimliliklariyla beraber 1.7 mb, kurulunca da 5.8 mb yer kapliyor, bu sizin için sorun olur mu?
Ayrica zaten bu işi windows ve mac uzerinde de mutlaka program kullanarak yapmaniz gerekir.
Bir de şu var zaten eger ubuntu kullaniyorsaniz ritimbox, kubuntu kullaniyorsaniz amarok kurulu olarak geliyor, dolayisiyla program kurmaniza gerek yok.

(gpixpod ile de fotograflariniz atabilirsiniz ipodunuza)

aynshtein

Yerim dar demişsin de Ubuntu'da programlar Windows'taki gibi 2-3GB yer harcamaz ki... 3-5 MB ile sorununu çözebilirsin..
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

uAubuntu

tamam teşekkür ederim ben biraz daha araştırıyım eğer bulamazsam programsız yolunu mecbur bir program indiririz artık.

garafatma

IPod'a zaten normalde de kopyala/yapıştır yaptığın zaman şarkı atamazsın ki? Apple'a ters :) bunu yapan winzort programları vardı ama zamanında denemiştim, başarılı değillerdi..
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Osman Üngür

Apple'a ters değil
Aslında akıllıca
Amaç parçaların database'de tutularak daha hızlı bir şekilde düzenlenebilmesi, Bilgilerinin düzenlenebilmesi, kaç kere çalındığını ve albüm kapaklarının dahil edilmesi vs vs..
Programların yaptığı'da bu database'i düzenlemek

Bedreddin

keiser_soze de Apple'a ters derken, sürükle bırak olmasının ters olduğunu söylemiş zaten :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

garafatma

@osman üngür, işin teknik kısmını biliyorum ;)

@Fuzüli anlamış beni :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

icedheart

Alıntı yapılan: uAubuntu - 15 Mayıs 2009 - 13:34:45
Bende Ubuntu 9.04 yüklü fakat IPOD Mini'ye şarkı atamıyorum.IPOD Mini'yi takıyorum bilgisayar görüyor daha sonra şarkıları atıyorum ama IPOD attığım şarkıları görmüyor.Nasın şarkı atılacağını bilen varsa yardımcı olabilir  mi?
Rhythmbox ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Öncelikle rhythmbox uygulamasını açıyoruz ardından seçenekler üzerindeki eklentilere (plugins) tıklıyoruz oradan portable players- ipod kutucuğuna tik atıyoruz. bu işlemle ipodumuzla ubuntumuzu sağlıklı bir şeklde kullanabiliriz :)

Osman Üngür

Songbird bu konuda iyi. Tavsiye ederim.