[Çözüldü] Web radyosunu firefoxta dinlemek

Başlatan kozba, 13 Mayıs 2009 - 22:42:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozba

Merhabalar.
Ben kubuntu kurmadan önce ubuntu kullanıyordum ve ubuntu ile entegre edilmiş firefoxta web üzerinden radyo dinleyebiliyordum.Şimdi kubuntu 9,04 kurdum ve firefox yerine konqueror var.Firefoxu indirip kurdum.Fakat radyo dinlediğim sitede canlı dinle linkine yıklayınca ufak bir tarayıcı penceresi açılıp direkt olarak çalmaya başlıyordu.Şimdi benden eksik plugin die bi eklenti indirmemi istiyor.İndir dediğimde de Microsoftun sitesini açıyor.Bu plugin veya eklentiyi nerden yükleyebilirim.
Not:Aynı sorunu operada da yapıyor...
Önemli olan uzun yaşamak değil,yaşamın boyunca faydalı işler yapmaktır...Che Guavera

ironic

Ubuntu, web ortamındaki yayınları totem ile açacak şekilde ayarlı gelir. Kubuntu da varsayılan oynatıcı, ilgili medya formatı için yetersiz kalmış olabilir. Depodan mplayer  veya vlc player kurarak (Kurulum aşamasında , ikisinde de mozilla eklentisi seçilmeli) açmayı deneyin.

kozba

mplayer ı kurdum mozilla.mplayer plugin ile beraber,bu sefer radyo dinlemek için açılan küöççük pencerden eklenti yükleyin uyarısı gitti ve start stop tuşları geldi ama yine çalmıyor.
Önemli olan uzun yaşamak değil,yaşamın boyunca faydalı işler yapmaktır...Che Guavera

localhost

ubuntu Studio deposunu ekleyin ardindan "w32codecs" paketini kurup deneme yapabilirsiniz. Depo icin bilgiler forumda mevcut.
Linux LPIC1 - MCSA

ironic

Kde ortamına yabancı olduğumdan genel programları önerdim. Bu konu ms tekellerine takıldığından sorunlar haliyle oluyor. Araştırdığım kadarıyla Kaffeine' de de mozilla desteği varmış. Ne kadar başarılı olur, deneyip görmek gerek.  Son çare olarak , eğer sürekli dinlediğiniz bir radyo ise sayfa adresini verin doğrudan yayın adresini bulmaya çalışalım.

Mplayer' i kaldırmak için;

sudo apt-get remove mplayer

sudo apt-get autoremove

Kaffeine ve mozilla eklentisi için;

sudo apt-get install kaffeine kaffeine-mozilla

kozba

@ironic verdiğin komutlarla mplayer ı kaldırıp kafein player ı yükledim.Fakat yine olmadı.Ubuntu studio deposunu nasıl eklerim?. :)www.radyofenomen.com

ironic

Alıntı Yaphttp://94.75.222.9:8576/

Adresi Kaffeine veya dragon player' a ekleyerek dinleyebilirsiniz.

kozba

@ironic sağol ekledim yer imini dragon player a çalıo.teşekkürler. :D