Zemberek kurulumunda çökme iletisi

Başlatan e2s3s4, 13 Mayıs 2009 - 09:31:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

e2s3s4

selam yanlış yere yazmış olabilirim okumaktan kafam karıştı.zemberek dil paketini indirirken çökme mesajı aldım.sistemi nasıl kurtarabilirim.

heartsmagic

Konu ayrı bir başlıkta değerlendirilmeli, bu nedenle böldüm.
Çökme iletisini nerede alıyorsun? Zemberek tüm sistemi etkilemez, çalışmayan şu an nedir?
Zembereği nereden kurmaya çalıştın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

e2s3s4

forumların birinde zemberekle ilgili komutlar vardı oradan yazdım. paketleri yüklerken çökme uyarısı verdi.internete girmek istediğimde hiç bir yere bağlanamadım.Sadece daha önce girdiğim yerler açıldı.

heartsmagic

Komutlar nelerdi?
Şu an sorun var mı?

Geçici bir hata almış olabilirsin, şu an sorunsuzca internete giriyor, sistemi kullanıyorsan sorun olmayabilir. Kurduğun paketleri temizleyerek bizim forumumuzdaki Zemberek kurulumunu gözden geçirebilirsin.

e2s3s4

şu anda işyerindeki bilgisayarı kullanıyorum.sorun evdeki pc de acaba kaldırıp yeniden kursam nasıl olur. ubuntu nasıl onarılır.

e2s3s4

masa üstü teması kurmak için ekran kartı sürücüsünü güncellemek istediğimde hiç bir driver bulunamadı diyor
ATI RADEON 9600

bytan

Her başlıkta tek bir konu çözmeye çalışıyoruz. Sistem çökmesiyle bu ekran kartı sürücüsünün bağı yoksa, bu konuyu başka bir başlıkta konuşalım. Aşağıdaki ile kontrol yaparak, radeon göremiyorsan çıktı da, açacağın konuya da bu bilgiyi verirsin:

cat /var/log/Xorg.0.log | grep drivers
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

e2s3s4

ubuntuyu kaldırıp yeniden kurmak istiyorum.bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

localhost

Alıntı yapılan: e2s3s4 - 13 Mayıs 2009 - 10:47:29
* masaüstü teması kurmak için ekran kartı sürücüsünü güncellemek istediğimde hiç bir driver bulunamadı diyor
ATI RADEON 9600
Ubuntu 9.04 Ile sahip oldugunuz Ekran kartini FGLRX driveri ile calistirma imkaniniz az.  Alternatif icin asagidaki linke bakin.

https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver

Not: Konu zemberek ten yeni kurulum ve ATI ye dogru kayiyor :)
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Alıntı yapılan: e2s3s4 - 13 Mayıs 2009 - 12:46:00
ubuntuyu kaldırıp yeniden kurmak istiyorum.bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Kurulum belgemiz Wiki'de mevcut. Orada sadece tek bölüm üzerinden anlatılmış. Sende zaten hazır bir bölüm olduğu için eski Ubuntu kurulu olan bölümü / olarak göstermen yeterli olacaktır.