9.04 Jaunty kurmadan önce?

Başlatan gokhanyildiz, 11 Mayıs 2009 - 09:13:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

şuan 8.04 kullanıyorum.0 dan ubuntu kurmaya karar verdim.2 gündür yaşadığım disk bölümleme olayını da bu sefer format atarken yapmayı ve bu dert ten kurtulmayı düşünüyorum.
Asıl soruma gelirsek;
ASUS F3SR modeli notebook kullanıyorum.ATI HD 2400 radeon ekran kartım var.Daha önceki yaşadığım sorunlar ise 8.10 kurmak istediğimde şöyle sorunlar olmuştu.livecd yi takıp kuruluma geçtiğimde ne masaüstüne bağlanıp kuru çalıştırabiliyordum ne de direk kurulum sayfasına geçebiliyordum.Bu sorunu daha önceden defalarca tartışmıştık ama çözüm bulamamıştık.Muhtemelen ekran kartından kaynaklanıyor deyip konuyu sonlandırmıştık.Peki bu sorunu 9.04 te yaşarmıyım?
Ayrıca 8.04 te ses kartını tanıtmak için tam 3 gün uğraşmıştık forumda.Yöneticilerimiz sağolsun çok yardımcı oldular.Ama bu eziyeti yeniden çekmek istemiyorum.Bu konudaki öneriniz nedir?

localhost

Ubuntu 9.04 sayarsak 2 sürüm geriden geliyorsunuz. Bu iki sürümde bir cok seyler degisti yenilikler geldi ve tabiki degisik sorunlar ortaya cikiyor. Kisaca deneme yapmadan birseyi görmek zor. Sorun cikarmi tek kestiremedigim bölüm HD2400 bu kartta HD oldugu icin ATI 9.4 sürücüsü ile Ubuntu 9.04 te calisma ihtimali %80-90 arasi. Ses kartinizi bilmedigim icin birsey diyemiyorum.
Linux LPIC1 - MCSA