[Arşiv][Çözüldü] Resimler açılışta gelmiyor

Başlatan Kutadgu, 02 Mayıs 2008 - 20:35:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kutadgu

Arkadaşlar başlık doğrumu bilemiyorum ama sorun nedir tam olarak anlayamadığım için böyle yazdım

Bilgisayarda Ubuntu ile beraber mecburen windowsta var.resimler, müzikler gibi sürekli kullandığım dosyalara her ikisinden de erişim sağlayabileyim diye ayrı bir bölüme aktardım yani bilgisayardaki harddiski 3 e böldüm birinde win birinde ubuntu var sonuncu bölümde ntfs formatında her ikisinden de erişebiliyorum.

Masaüstü resmi, compiz efektlerinden masaüstleri küpünün kapakları ve küpün arka planında bulunan resim, amsn de kullandığım resim dahil hepsini buradaki dosyalardan seçtim. Yanlız her açtığımda bu resimler gidiyor. Ne küpde ne amsnde ne masaüstünde resim kalıyor. Sonra ben hiç * bir şey yapmadan sadece harddiskin ortak bölümünü açmak için görev çubuğundan places tan o bölüme tıkladığımda bu simge masaüstünede geçiyor ve masaüstü arkaplanı kendiliğinden geri geliyor.ama diğerleri hala yok.Sorun hem bu hemde o bölümün simgesi ya hep masaüstünde dursun yada herhangi bi yerden tıklayınca masaüstüne gelmesin istiyorum çünkü zaten kendisi düzenlemiyor masaüstünü hemde böyle iyice çorba oluyor.

Tam anlatamamış olabilirim, sorarsınız..Yardım edebilirmisiniz?

atomkarinca

Hardy de bu bölümler açılışta mount edilmiyor da ondan. Hardy bu dizinlere fstab da yer vermemiş. İki yol var ya fstab ı elle düzenleyeceksin yada hardy nin istediği gibi menüden gerektiğinde mount olacak.

Kutadgu

atomkarinca

Daha kolay bir yol sana compizde kullandığın resimleri home dizinindeki resim klasörüne kopyala compiz ayarlarında burayı göster artık açılışta resimlerin görünür.  fstab konusunuda öğrenmek istiyorsan ayrı bir başlık aç.

Kutadgu

Bu
Alıntı Yapcompizde kullandığın resimleri home dizinindeki resim klasörüne kopyala compiz ayarlarında burayı göster
ne yazıkki bir çözüm değil ancak fstabı söylediğiniz için forumda biraz aradım cevabı buldum teşekkürler

Kutadgu

fstab ile artık diğer iki bölümünde açılışta kendiliğinden gelmesini sağladım.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,3741.0.html şu konudaki atomkarinca arkadaşımın anlattığı şekilde.yaptım ve açılışta kendiliğinden masaüstüne de geliyor.

Fakat bu sefer de o bölümlere Ubuntu dan hiç bir şey kopyalayamıyorum eskiden çok rahat kopyalanıyordu. Terminale "sudo su" yazarak şifremle giriş yaptıktan sonra "nautilus" yazıp oradan açınca bile olmuyor artık :( . ve işin garibi ben dosya izinleri ile ilgili hiç bir değişiklik yapmadım. Sistemi çok iyi bilmediğimden hiç bir şey yapmadım sayılır bozmayım diye.buna ramen çok fazla sorun yaşamaya başladım neredeyse vazgeçme noktasına geldim artık.

ufuk_k

ntfs-3g ve ntfs-config paketlerini kurup, alt+F2 yapıp ntfs-config komutunu verirsen, yazma/okuma desteğini ayarlayabilirsin. Bende ntfs partitionları varken böyle yapmıştım.

Kutadgu

Teşekkür ederim . ekle kaldıra ntfs yazdım. ntfs config tool adlı bir paket çıktı . onu kurdum .  yazdırma seçeneklerini aktif ettim sadece o yetti. :)

ufuk_k

Ne güzel çözülmüş ise sorun.