Open Office 3.1 hakkında

Başlatan btermeli, 09 Mayıs 2009 - 22:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

btermeli

Open office 3.1'i güncelleme yapmadan, kaynak indirip yükledim. Sanırım ubuntu'ya has bazı özellikler gitti. Eski OO'da sakla dediğim de yerlerim geliyordu, kolayca seçim yapıyordum. Şimdi ise  root> media> ordan kaydedeceğim yere gidiyorum.

Eskisi gibi yerlerimi gösteren ubuntu'ya has arayüzü yükleme şansı var mı? Diğer türlü aşırı zaman kaybı oluşuyor.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

AbkHaZiaN

Bende direk yerler geliyor. Ayarlarından kaynalanıyor olma ihtimali nedir? Ben hiç bir ayarıyla oynamadım.

btermeli

Ayarları ile oynamadım, yüklemeden sonra direk o şekle geldi. Siz OO 3.1'i nasıl kurdunuz?

AbkHaZiaN

Forumda benim anlattığım bir yöntem var onunla Yazılım sunumları bölümünde başlık sabitlenmişti.

ironic

@btermeli, Home/kullancı adı/ altındaki .openoffice.org dosyasını silerek ayarları sıfırlayabilirsin. (hızlı başlatıcıyı kullanıyorsan kapatmayı unutma)

sabian

benim de bir sorunum var. Aslında sorun mu değil mi o da tartışılır ama yine de benim için önemli bir durum.

şimdi Word'de hepiniz kullanmışsınızdır :) bilmeyen yoktur hatta...Bir "İçindekiler" şablonu bölümü vardır,ona tıklar yüklü şablonlarda hoşunuza gideni alırsınız üzerine yazarsınız içindekileri. İşte ben bunu openofice'de bulamıyorum. Böyle bir şey hiç olmadı mı openoffice'de, yoksa oldu da benim haberim mi yok.  Bir de kapak tasarımı var. O da yine aynı şekilde burda yok. Bunlar eklenti halinde mevcut mu, yoksa hiç geliştirilmediler mi? Net'te birsürü arama tarama yaptım ama karşıma bir açıklama gelmedi. Bu konuda bir bilgisi olan varsa ve tecrübelerini benimle ve diğer kullanıcılarla paylaşırsa mutlu olurum.

kolay gelsin.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

sabian

arkadaşlar bir de belli başlı programlar hakkında da olsa başlık açılıp programlar tanıtılsa fena mı olur? Yani forumda açılan başlıklar genelde programların nasıl kurulduğuyla ilgili, bilgi sahibi olan arkadaşlar programlarım ayrıntılı bir tanıtımını yapsalar çok iyi olur. Yani tamam programların kurulumları da kullanım açısından önemlidir ama programı kullanmayı bilmeyenler için bu sadece bir kaç işlem olma özelliğini taşıyor. Saatlerce eklenti, şablon vs. vs. taraması yapıyoruz nette ve çıkan sonuçlar genel itibariyle konularla bağlantısız oluyor. Düzmece site çok :D bu forum ve birkaç tane daha türkçe forum sitesi dışında sorunlara çözüm bulan site sayısı oldukça az.

ben forum yöneticisi arkadaşlardan rica ediyorum, bu konuda yeteneği-tecrübesi olan arkadaşlarla konuşup böyle bir proje başlatamazlar mı? yani en azından aynı programla ilgili konuları bir genel başlık altında -programın ismi- toparlayıp ordan rahatça ulaşılabilirlik sağlansa çok güzel olur diye düşünüyorum. Tabi bol keseden atmak oluyor benimki belki ama bu durumun gerçekten bir sıkıntı olduğu kanısındayım.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

GNUbuntu

Open Office 3.x ile ilgili kurulum ve kullanım belgesi hazırlamayı düşünüyor arkadaşlar. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,9227.0.html
Önce Saygı...

Malik

@devrim2, şablonlar kısmı mevcut openofficede. Kapatma tuşu varya çarpı olan, onun hemen altında ufak bir çarpı tuşu var.Üstüne gelince belgeyi kapat yazıyor. Ona tıklayın ve oradan şablon seçebilirsiniz. Kapak tasarımı dediğiniz olay wordart mı onu hatırlayamadım.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

AbkHaZiaN

@GNUbuntu yazılım sunumları bölümünde kurulum bilgileri mevcut kullanım ve püf noktalar için çalışılıyor.

btermeli

@AbkHaZiaN, ben de aynı o şekilde 3.1'e yükselttim. (3.01 değil) Ama bahsettiğim özellik elle kurulum ile yok oluyor.

@ironic, şu an tezimi yazdığım ve 9.04 ekran kartımı desteklemediği için XP'de çalışıyorum. Geçince deniyeceğim.

AbkHaZiaN

@btermeli başlık öyle ama 3.x için değişen bir şey yok. Benim kullandığım sürüm 3.0.1.  bu da gösteriyorki sürümden kaynaklanan bir şey.

Yusuff

Yeni sürümün Türkçesi yok daha galiba. Neyse bekleyeceğiz artık ne yapalım.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

özgürubuntu

:D Open Office 3.1 Güncellemesini kurdum ve Türkçe paketleriyle, Zemberek gitti :D

sabian

Alıntı yapılan: chilekesh - 10 Mayıs 2009 - 17:12:33
@devrim2, şablonlar kısmı mevcut openofficede. Kapatma tuşu varya çarpı olan, onun hemen altında ufak bir çarpı tuşu var.Üstüne gelince belgeyi kapat yazıyor. Ona tıklayın ve oradan şablon seçebilirsiniz. Kapak tasarımı dediğiniz olay wordart mı onu hatırlayamadım.

benim şablondan kastı o değil. hani makale belge falan yazarız ya ona kitap kapağı modunda kapaklar ekleriz daha sonra çıktısını alırız yazıcıdan kitap gibi götürür ödev teslim ederiz. en azından ben böyle yapardım. hatta windows kullanırken sır bu kapak olayından dolayı 2003 ü silip 2007'yi yüklemiştim. Bizim openoffice'de de olsa çok hoş olurdu belgeler görsel olarak daha güzel olurdu.

Debian Sosyal Sözleşme