[Çözüldü] Flash'la başım dertte

Başlatan ensonkullanıcı, 09 Mayıs 2009 - 20:52:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ensonkullanıcı

Selamlar Flash player ile ilgili bir sorunum var. Arama yaptım ve forumda bulduğum flash ile ilgili başlıklardaki neredeyse tüm yöntemleri demedim ama sorunu çözemedim.

Sorunum şu şekilde,
banner türü flashlar açılırken video ve müzik parçaları açılmıyor. Örneğin facebook'taki videolar açılmıyor.
Flash'ın son sürümü yüklü. herhangi bir engelleyici kurulu değil.
Daha önce 8.10 kullanırken böyle bir sorunum olmamıştı ana 9.04'ü yüklediğimden beri böyle bir sorumun var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim...

heartsmagic

9.04 ile gelen bir sorun gibi görünüyor bu, özellikle de Facebook meselesi. Forumda daha önce bahsi geçti ancak çözüme ulaşamadık diye hatırlıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ensonkullanıcı

Sanırım sorunu çözdüm.

Benim yükleme sıramla ilgili bir durum.

Flash videoları olan sayfalarda sağ alt köşede legolara benzeyen bir simge var, eklentilerle ilgili. Onu tıklayınca farkettim. Onu tıklayınca manage "content plug-ıns" diye bir ekran açılıyor. Sitedeki dosyayı(adobe flash movie) ve onun için kullanılan programı gösteriyor (SWF player). Kullanılan programı tıklayınca olası kullanılabilecek programlar listesi açılıyor. Bunlar arasında  adobe flash player'ı seçince sitedeki eklentiyi sorunsuz çalıştırıyor.

Yani seçili durumdaki SWF player bazı dosyaları çalıştırmıyor ve bende aktif olan SWF player olduğu için dosyaları açamadım. Şimdi değiştirdim, bu ayarı korunup korunmadığına bakmak için de bilgisayarı yeiden başlattım sorunsuz bir şekilde çalıştı.

bytan

Bu sorunu yaşayan diğer arkadaşlarda deneyebilirlerse genel bir çözüm yakalamış olabiliriz.

Teşekkürler @ensonkullanıcı
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST