Wlan Sorunlari olanlar icin kücük bir uygulama

Başlatan localhost, 09 Mayıs 2009 - 01:08:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

localhost

Asagidaki Uygulama ile wlan kartinizla ilgili sorununuz varsa, uygulamalari sirayla deneyerek cözme imkaniniz olabilir. Her wlan karti icin kesin bir cözüm üretiyormu bilmiyorum. Forumda 2 kiside cözüme ulasildi.

sudo apt-get install build-essential
mkdir indir
cd indir
http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/ "arkadaslar buradan sonraki link adi devamli degisiyor. Linke tiklayip ilgili dosyayi bulup download edin. Yani asagida wgetle inen dosya da XXXX-XX-XX yazan yerlere ilgili tarihleri yazarsanizda dosya download edilir.
wget http://wireless.kernel.org/download/compat-wireless-2.6/compat-wireless-XXXX-XX-XX.tar.bz2
tar xzvf compat-wireless-XXXX-XX-XX.tar.bz2 aciyorsun. Dosya adi: compat-wireless-XXXX-XX-XX
cd compat-wireless-XXXX-XX-XX
make
sudo make install
sudo make load
Daha genis bilgi icin. compat-wireless-XXXX-XX-XX klasörünün icinde README dosyasi var. Acip okuyabilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

kenan

ozer@ozer:~$ sudo apt-get install build-essential
Reading package lists... Bitti
Building dependency tree       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti
build-essential zaten en yeni sürümde.
Aşağıdaki paketlerk kendiliğinden kurulmuştu ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  mbr
Kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın
0 yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırılacak ve 0 yükseltilmeyecek.
ozer@ozer:~$

localhost

Iki yerede yazmana gerek yok. 1. Siradaki komut ciktisi sende o paketin kurulu oldugunu söylüyor digerlerine gecebilirsin. XXX-XX-XX yerlerine dikkat et.
Linux LPIC1 - MCSA

21st

ben  realtek  RTL8187SE kullanıyorum hangisini yüklemeliyim ?  ::)

erginemr

Alternatif bir yöntem olarak, "linux-backports-modules-jaunty" paketinde de, RTL8187 dahil bazı kablosuz ağ kartlarının güncel sürücüleri bulunuyor:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7701.msg111456.html#msg111456

Paketi kurmak için:
sudo apt-get install linux-backports-modules-jaunty

Sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

hasturk45199

merhaba daha yeni yükledim 9,4 ü net yoktu yüklerken herşeyi tanıdı wirelessde üstte wireless simgesi vardı kablosuz ağları görteriyordu yanlışlıkla remove dedim ve gitti  nete bağlanmadım ama gördüğüne göre bağlanacaktım ama o simge gitti aradım tardım yok yardım edin network menagerdan ath0 görünüyor ama yok bağlanmıyor ne yapmam lazım bir remove demem çok büyük soruna sebeb olmaz herhalde lütfen yardım ... not vistadaki gibi sinyal gücünü gösteriyordu ama remove dedim remove oldum... lütfen yardım edin

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

superjax

rtl 8187 için yukarıda jaunty modülüne geçin deniyor fakat bu ubuntunun kararsız,yavaş çalışmasına sebep oluyor.sorunu çözmüyor arkadaşlar,denemeyin

heartsmagic

Alıntı yapılan: superjax - 24 Nisan 2010 - 09:44:40
rtl 8187 için yukarıda jaunty modülüne geçin deniyor fakat bu ubuntunun kararsız,yavaş çalışmasına sebep oluyor.sorunu çözmüyor arkadaşlar,denemeyin

Jaunty sonrası için mi Jaunty için mi bu yorum?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ovural43

benim baska sorunum var tam olarak anlayamadım ..

normal gnomedaki görünen kablosuz ag adlarında göremedigim adları airodump da görebiliyorum ..

neden olabilir ki ?

ufuk_k

Alıntı yapılan: ovural43 - 21 Haziran 2010 - 23:46:47
benim baska sorunum var tam olarak anlayamadım ..

normal gnomedaki görünen kablosuz ag adlarında göremedigim adları airodump da görebiliyorum ..

neden olabilir ki ?

Bahsettiğin durum hangi yönüyle sorun acaba? airodump her ne kadar ağları gösterse de işlev olarak farklı amaçla kullanılan bir uygulama.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."