Görüntü şenliği

Başlatan Bloodless, 08 Mayıs 2009 - 19:44:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

Arkadaşlar bir sürü masaüstü resimleri gördüm kıskandım açıkcası. Bir kaç metacity indirdim gnome-look'tan fakat beğenmedim. Sizlerden ricam önerileriniz arkadaşlar. Hangi metacity ile ikonlar dock'lar. şöyle güzel bir masaüstü için fikir ve link bekliyorum.
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

zeitgeist

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Bloodless

Evet çok güzel masaüstleri var ama bunların hangi temalar olduğunu bilmediğim için biraz yardım istedim. Mesela isimlerini verebilirsiniz belki diye. mesela blablabla-dock, blablabla metacity falan birlikte iyi olur gibisinden.

zeitgeist

Verdiğim linkte son sayfalardan ilk sayfalara doğru giderek inceleyebilirsin. Başlığın açılma nedeni senin de istediğin gibi göze hoş gelen masaüstü görünümlerini paylaşmaktı ve bir çok üye resmini verdiği masasütü ortamları için hangi temayı, simge setini ve dökümanlarını kullandığını belirtiyor. Arada bunu belirtmeyenler de var ama bahsettiğim başlığı incelersen pek çok simge seti ve temaya link verildiğini görebilirsin. Bundan ötesi senin zevkine kalmış bir şey.

Bloodless

evet incelemeye başladım şimdi fark ettim aralarda isimlerini vermişler biraz uğraşacağım peki şunu merak ediyorum. hangi dock'u kurmalıyım veya screenlets mi ne önerirsiniz performans ve görüntü açısından hangisi daha iyi?

zeitgeist

Dock ve benzeri uygulamalar kullanmadığım için bilmiyorum o yüzden performans açısından bir şey diyemeyeceğim, görüntü açısındansa bana göre her bir uygulamanın güzel yanları var. Bence en iyisi senin bu uygulamaları kurup denemen, ne de olsa zevkler ve renkler meselesi var.)