Bluetooth sorunu...

Başlatan eromess, 02 Mayıs 2008 - 09:31:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eromess

Arkadaşlar 8.04 kurduktan sonra bir daha bluetooth u kullanamadım. Nokia n72 ve bilgisayar birbirini görüyor fakat dosya alışverişi yapamıyor. Başka telefonlarıda denedim ama aynı şekilde gönderilemedi diyor. Vammu yu kurdum fakat o da :
''Wammu is now searching for phone:
Scanning for bluetooth devices using PyBluez
Checking 00:17:4B:B9:B3:E7 (BoRdo) - Guessed as Nokia - ['bluephonet', 'bluefbus', 'bluerfgnapbus', 'bluerfphonet', 'bluerffbus', 'blueat', 'bluerfat', 'blueobex', 'bluerfobex']
Bluetooth device scan completed''
demesine rağmen next dediğinde; arama devam ediyor devam edemezsiniz diyor,geri ve ileri gitmenize de izin vermiyor.
Windows ta ve Gutsy de bir sorun yoktu...

lseker

Ekle/Kaldır kısmına bluetooth yazarak aratırsan yanlış hatırlamıyorsan Blue-z Obex sserver diye bir paket olacak. Onu kurarak ben de benzer problemimi halletmiştim. Bir de her PC'yi açtığında çalışması için Tercihler / Oturumlar altında başlangıçta çalışan programlar arasına ileve edersen her PC açıldığında otomatik program çalışacaktır.
Yanlız dediğim gibi paket ismini tam hatırlamıyorum. 
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

lseker

Alıntı yapılan: lseker - 02 Mayıs 2008 - 12:20:46
Ekle/Kaldır kısmına bluetooth yazarak aratırsan yanlış hatırlamıyorsan Blue-z Obex sserver diye bir paket olacak. Onu kurarak ben de benzer problemimi halletmiştim. Bir de her PC'yi açtığında çalışması için Tercihler / Oturumlar altında başlangıçta çalışan programlar arasına ileve edersen her PC açıldığında otomatik program çalışacaktır.
Yanlız dediğim gibi paket ismini tam hatırlamıyorum. 
arkadaşım ekle /Kaldıra Bluetooth yazarak araman gereken paket " Bluetooth Dosya Paylaşımı " isimli paket. bu paketi kurduktan sonra
Uygulamalar / Donatılar altında bulabilirsin. Daha sonra Sistem / Tercihler / Oturumlar sekmesini seçerek gelen pencerede "Ekle " demelisin.
açılan pencerede "Ad" satırına istediğin gibi bir açıklama "Komut" satırına ise " gnome-obex-server " ve yine aynı şekilde "Açıklama" kısmınıda stediğin şekilde düzenleyerek  programın her PC başlatıldığında kendiliğinden çalışmasını sağlayabilirsin.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

LogSgLe

Arkadaşlar benimde benzer sorunum var Bluetooth Analyzer yüklü geldi kurduğumda.Telefonun nokia 7610 arattığımda buluyor.Ama ileri dediğimde failed veriyor.Telden aratıncada pc yi görüyor ama hiç bir şekilde dosya paylaşamıyorum.

Bus 002 Device 005: ID 0a12:0001 Cambridge Silicon Radio, Ltd Bluetooth Dongle (HCI mode)