Ubuntu 9.04 açılış sorunu

Başlatan carizma23, 05 Mayıs 2009 - 19:57:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

carizma23

agabeyler ubuntu 8 sürümü rahat çalışıyodu sorun yoktu güncelleme yaptım 9 sürümü açılırken ubuntu yazısı çıkıyor masa üsütne geçemiyor çünkü ubuntu yüklenirken ubuntu yazn yer sonuna dogru rengi gidiyor sonra masa üstüne geçemiyor karışık renkler bişeyler oluyor masa üstü açılmıyor galiba ekran kartı veya çözünürlük sorunu bi yardımca olsanızda sistemi açsam.

foma

recovery modda açmayı deneyince ne oluyor?
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

carizma23

hocam recovery modda çalışıyor kodla açmayı denedim normal mod diyince çalışmadı

foma

recovery mod ile aç. konsola;
cd /etc/X11
ls | grep 2008

komutlarını sırasıyla ver. çıktısı şöyle bir şey olur.
xorg.conf.20081221010823
xorg.conf.20081221010839

Sende numaralar farklıdır. En son gözüken dosyayı aşağıda ilgili yere yaz.
sudo cp /etc/X11/ilgiliyer /etc/X11/xorg.conf

Bilgisayarı normal modda yeniden başlat.
Eğer düzelmeze forumda "ubuntu açılmıyor", "gdm açılmıyor" sözcükleriyle arama yap, olmazsa yine yazarsın.

Edit: Komutları "code" tagları arasına alırken hata yapmışım, düzelttim.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

carizma23

kodları girdim commad not fount yazısı alıyorum codları yanlış giriyor galiba ama aynısını yazıyom.birde kodda cd yazıyor ben güncelemeyle kurdum cd den degil

Malik

cd /etc/X11
ls | grep 2008

kopyala yapıştır yapın
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

carizma23

cd /etc/X11 kodu girmeme ragmen no such la başlayan yazı alıyorum

heartsmagic

x11 yazmadığına emin misin? Büyük küçük harf fark eder Linux üzerinde.

Ayrıca kartın ATI mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

carizma23

hocam dogru yazıyom kartım atı hd3850 512/256 bit
linux 8 sürümündeyken FREQVENCY OUT OF RANGE TRY OTHER RESOLUTIONS adlı hata alıyodum onu sudo dpkg-reconfigure -phigh  xserver-xorg koduyla çözdüm ama bunu becremedim düzelmeyi makinada  vista xp linux üçüde kurlu ama tam randıman vermiyo sorunlar çıkarıyo.

Malik

cd ile /etc arasına boşluk bırakıyorsun değil mi?
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

heartsmagic

Forumda bir ATI başlığı mevcut göz gezdirmen durumunda faydalı olabilir. Yanlış hatırlamıyorsam HD kartlar çalışıyordu 9.04 ile. 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

carizma23

cd /etc  başlayan komutun devamı yaptım bu seferde FREQVENCY OUT OF RANGE TRY OTHER RESOLUTIONS adlı bi önce yaptıgım sorunu verdi bu sefer onun komutunu girincede eskisine döndü
başka bişeyler denemek lazım. çözünürlük düzenleme kodu bilen varsa bi sölesin deneyeyim

localhost

sudo apt-get remove xorg-driver-fglrx
sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg
Linux LPIC1 - MCSA

carizma23

deneyimli hocam alttaki komutla geldi eskisine zaten

localhost

Cevabi anlayamadim. Biraz daha acik cevap.sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorgbu komut uygulandigindami sistem acilmaz oldu?
Linux LPIC1 - MCSA