[Çözüldü] Görüntü Menüsü Sorunu

Başlatan Kenzi, 04 Mayıs 2009 - 17:00:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kenzi

Arkadaşlar,
Sistem/Tercihler/  altındaki görüntü menüsüne tıklayınca bilgisayar çok yavaşlıyor,nedeni ne olabilir.Compiz kapalı,ekran kartını kurdum.
Catalyst ayarlarından mı kaynaklanıyor acaba?

heartsmagic

Ben o programı açmaya çalışınca:

Alıntı YapGörünen o ki grafik kartınız bu aracı kullanmanız için gereken özellikleri desteklemiyor. Bu araç yerine grafik sürücü üreticisinin aracını kullanmak ister misiniz?
diye soruyor. Evet dersem Nvidia aracını açıyor. Hayır dersem normal programı açıyor. Sen evet dediğinde Ati Catalyst açılıyor mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

Ben bu sorunu ekran kartımı kurmadığım zaman alıyordum?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

Kenzi

Alıntı yapılan: heartsmagic - 06 Mayıs 2009 - 03:24:22
Ben o programı açmaya çalışınca:

Alıntı YapGörünen o ki grafik kartınız bu aracı kullanmanız için gereken özellikleri desteklemiyor. Bu araç yerine grafik sürücü üreticisinin aracını kullanmak ister misiniz?
diye soruyor. Evet dersem Nvidia aracını açıyor. Hayır dersem normal programı açıyor. Sen evet dediğinde Ati Catalyst açılıyor mu?

Catalyst açılıyor,yalnız benim ordan tazeleme oranını ve çözünürlüğünü ayarlamama izin vermiyor,tabi  işime pek lazım değil sonuçta gördü 1600x1050 yi.Ama bilmenin zararı olmaz diye danışmak istedim,şimdi o menüye tıklayınca donuyor,F2 ile terminale düşüp geri gelince F7 ile görüyorum.

@keiser_soze

yok ati ekran kartını kurdum ben.

@ironic
teşekkür ederim,deneyeceğim ironic.

Kenzi

rm ~/.config/monitors.xml

bu kod işe yaramıyor.

Kenzi

ati'nin 9.5 sürümünü yükleyince sorun düzeldi.
kapatabiliriz artık :)

zeitgeist

Sorunun çözüldüğü konularda başlığı açan kişi düzenleme yaparak [Çözüldü] ibaresi ekleyebiliyor. Bunu hatırlatmış olalım ve çözümü paylaştığın için teşekkür ederek konuyu kapatalım.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles