[Çözüldü] Film izleme sorunu!

Başlatan By_Mihni, 03 Mayıs 2009 - 17:05:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

By_Mihni

Film izlemek istiyorum ama bir türlü başaramadım.Gerekli codecleri yükledim.
film oynatıcı denedim
Could not open location; you might not have permission to open the file. hatası aldım. Heralde yetkilendirme sorunu var uğraştım ama olmadı.Smplayer denedim oynatmadı videoları Mplayer çöktü hatası verdi. :)
Sizce nerede hata yapıyorum.

cafenetland

codec degil de senin de dedigin gibi  izinlerle alakali bir sorun olmus.

belirtilen yol acilamiyor, acmak icin gecerli  yetkiniz olmayabilir demis.

terminalle sudo komutu vererek herhangi bir oynaticiyi acmayi denerseniz belki oynatabilir.

ustalar daha iyi bilir gerci ama benimki yine de bir öneri

ebubekirs

Açmak istediğiniz film dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girdiğinizde "Erişim hakları" sekmesinde o dosyayı açma izniniz olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer dosyayı sadece root açabiliyorsa,

sudo chown kullanıcı_adınız dosya_ismi şeklinde sahiplik alırsınız.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

By_Mihni

Alıntı yapılan: ebubekirs - 03 Mayıs 2009 - 18:18:54
Açmak istediğiniz film dosyasına sağ tıklayıp özelliklerine girdiğinizde "Erişim hakları" sekmesinde o dosyayı açma izniniz olup olmadığını görebilirsiniz. Eğer dosyayı sadece root açabiliyorsa,

sudo chown kullanıcı_adınız dosya_ismi şeklinde sahiplik alırsınız.
Olmadı aldığım hata
chown: changing ownership of `/media/cdrom0': Read-only file system

Malik

Konsoldan

mplayer /nerede/bu/falanca.avi

ile filmi br deneyin isterseniz. Hata çıktısı varsa onu da buraya geçebilir misiniz?
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

aynshtein

VLC player kurup CD'den oynat seçeneğini dener misiniz? Bir de CD-Rom'daki dosyaları okuyamama ihtimali var. Eğer sahiplikle alakalıysa;

sudo chown KULLANICI_ADINIZ /media/cdrom0/dosyaadi.avi
şeklinde dener misiniz?
Linux: Bilgisayarını bilgi saymaktan başka işlerde kullanmak isteyenler için...
Günlük: http://www.multimeyda.com/

By_Mihni

Alıntı yapılan: aynshtein - 03 Mayıs 2009 - 19:22:43
VLC player kurup CD'den oynat seçeneğini dener misiniz? Bir de CD-Rom'daki dosyaları okuyamama ihtimali var. Eğer sahiplikle alakalıysa;

sudo chown KULLANICI_ADINIZ /media/cdrom0/dosyaadi.avi
şeklinde dener misiniz?
Belirttiğiniz izin kodlarını denedim ama işe yaramadı.
Vlc kurdum çalıştı ama bu seferde seste sorun var kesik kesik geliyor ses.

ebubekirs

Cd içerisindeki bir dosyanın izni değiştirilemez tabii :) Dosyayı bilgisayarınıza kopyalayıp denediniz mi ?
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

ironic

Sorun DVD ile ilgili ise  hata kaydı açılmış. Araştırdığım kadarıyla sorun hep DVD okurken gerçekleşmiş.

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/libdvdread/+bug/342890

Ayrıca genel forumda güzel bir başlık hazırlanmış. Anlatılanları uygulayarak sorunlarını çözenler olmuş. Denemekte yarar var.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=766683&highlight=totem+dvd

By_Mihni

Mplayer ile sorunu halletim.Şuanda normal herşey konuyu etiketleyip kilit vuruyorum.