Video izlerken bir müddet sonra ubuntu donuyor.

Başlatan Bloodless, 03 Mayıs 2009 - 13:53:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

Arkadaşlar öncelikle dell vostro 1000 laptop üzerinde ubuntu 9.04 64 bit kurulu.

Bugun fark ettim. Lost'u izlerken. Smplayer ile bir müddet sonra kilitlendi. X'i yeniden başlatma imkanımda olmadığı için reset atmak zorunda kaldım. Tekrar devam ediyorum izlemeye kaldığım yerden yaklaşık 10 dk sonra tekrar dondu. Yalnız bu olayı başka bir oynatıcı üzerinde denemedim.Neden kaynaklanmış olabilir?

Ayrıca Smplayer'in sesini acmaya calistigimda film pauselanıyor ekran kararıyor. Tekrar play tusuna basinca veya filmi ileri alinca calisiyor. Bu nedendir? Smplayer mi sorunlu?
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

NuCLeuS

SMPlayer da benim de ufak bir sorunum var seninkine benzeyen. Sesini arttırdığım veya azalttığım zaman film duruyor. Herhalde bu tarz problemler yeni versiyonda giderilir diye düşünüyorum. Hem VLC hem de SMPlayer kullanıyorum. Alternatif olarak deneyebilirsin. 

cafenetland

oynatici olarak VLC player´i tavsiye ederim

ama 64 bit ubuntu 32 bitlik gibi kararli calismayabilir.

ben de 64 bit denedim ama randiman alamadim.

32 bit kurulumu yapmanizi tavsiye ederim.

Bloodless

Açıkcası 32bit iso indirdim ama cd bulamadığım için çekip kuramadım :) 64 bitten memnundum ta ki bu problemlerle karşılaşana kadar.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Bloodless

Açıkcası compiz kapalıyken denemedim ama şunu söyleyebilrim compizi kapatayım derken X restart attı kendine falan gariplikler yaşıyorum şu aralar :D Bugun 32bit kurdum bakalım neler olacak

askinj

ustadımızın söylediği gibi compiz kapalıyken denemeni tavsiye ederim. compiz efekleri ekran ramına çok yükleniyor birde ekran ramın paylaşımlı ise donma sebebinin  bu olam ihtimali yüksek.

askinj

olma ihtimali, yanlışlık için affınıza sığınıyorum.

Bloodless

Evet paylaşımlı bir kartım var malesef :( neyse teşekkür ederim.

heartsmagic

@askinj üstad'a hiç gerek yok :)
@Bloodless sorun devam ediyor mu? Compiz'i kapatıp denedin mi? Compiz'i kapatırken sorun yaşadım demişsin, nasıl kapattın Compiz'i?

Bloodless

Ubuntu donduktan sonra restart attım. Tekrar filmi açtım compiz aklıma geldi alt+f2 ile metacity --replace ile kapattım derken hata falan vermişti ama sanırım 64 bitte ve smplayerla ilgili sorunlardı çünkü 32 bitte vlc kullanıyorum şimdilik ve hiç bir sorun yaşamadım.

heartsmagic

Şöyle ki, Ubuntu 64 bit + grafik kartın + oynatıcılar ile ilgili bir problem olabilir. 32 bitle değişen hangisi çözmek biraz zor.