Amarok ya da ses sorunu?

Başlatan MegantrauM, 30 Nisan 2009 - 17:52:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MegantrauM

merhabalar,

Ubuntu 9.04 - Jaunty Jackalope sürümüne yükselttim ubuntu' yu ve beraberinde de Amarok 2' yi yüklemiş. Ancak ne yazık ki, amarok ile müzik çalamamaktayım. Hem mp3 leri hem de podcast yayınlarını denedim, sadece podcast yayınlarında kesik kesik ses aldım ve o seslerde bir süre sonra bitti.

Birkaç kez listedeki parçaları durdur-oynat ile tekrar açmaya çalışırken küçük kutucukta "playlist' de birçok hatanın meydana geldiği"ni söyleyen bir mesaj aldım. ardından amarok' u kapatıp yeniden açtım ancak bu kez de şu hata mesajını aldım ancak yine amarok açıldı:

Phonon: Kde' nin çoklu ortam kitaplığı
Ses çalma aygıtı HDA Intel (ALC660-VD Analog) çalımıyor. Şimdi Default aygıtına geçiliyor.

Bundan bir- iki ay önce "Livestation" adlı bir online tv oynatıcısı yükledim, ses sorunu yaşamıştım. ancak şu anda nasıl çözdüğümü de hatırlamıyorum bu sorunu.

Yardımcı olabilecek olanlara şimdiden teşekkürler

zeitgeist

Sistem sesleri çalışıyor mu? Ses sorunu sadece Amarok'ta mı? Codecler için gerekli olan ubuntu-restricted-extras paketini kurmuş muydun?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

MegantrauM

sistem sesleri doğal, hatta mp3 lerin üzerinde geldiğimde çalıyor ancak ubuntu-restricted-extras paketini ben sonradan kurmadım. Ancak sürüm yükseltmeden önce böyle bir sorun da yaşamadım.

zeitgeist

Sıfırdan 9.04 Kubuntu kurduğumda ben de bu hata mesajını alıyordum lakin mp3 leri çalma hususunda bir sıkıntım yoktu.

"Ses çalma aygıtı ... çalımıyor. Şimdi Default aygıtına geçiliyor."

Amarok ses ayarlarıyla veya sistem ses aygıtlarıya değişiklikler yaparak deneyebilirsin.
Benim aklıma gelen yükseltme yaptığın için böyle bir sorun çıkmış olabilir. Daha iyi bir tavsiye olmazsa Amarok'u kaldırıp yeniden kurmak belki sorunu çözebilir.

ironic

Yükseltmelerde sorunlar olabiliyor. Bu sorun daha önce şu başlıkta gündeme gelmişti. Çözüme ulaşamadık.

Normal kurulumda da ses sorunu yaşayanlar olmuş. Onlar ;

sudo apt-get install xine-ui

paketini yükleyerek sorunu aşmışlar. Öncelikle bu öneriyi deneyin. Daha sonra da üstte verdiğim başlığa giderek önerileri gözden geçirin.

Birkaç aydır sadece  Songbird kullanıyorum. RAM tüketimi hariç amarok dan hiçbir farkı yok. Eklenti ve tema desteği mevcut. Ayrıca web tarayıcı arayüzüne sahip. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Alıntı Yaphttp://www.getdeb.net/search.php?keywords=songbird

MegantrauM

teşekkürler ancak bu kod da işe yaramadı ne yazık ki.. gerçi amarok' u severim ama tavsiyeniz için teşekkürler

FıratikUS

amarok dağil bütün oynatıcılar birden bire kapanıyor
daha çok amarok kullanıyorum sistemi yeni kurdum
amarok'da aldığım hata;
A Fatal Error Occurred
The application Amarok (amarok) crashed and caused the signal 6 (SIGABRT).
Please help us improve the software you use by filing a report at http://bugs.kde.org. Useful details include how to reproduce the error, documents that were loaded, etc.

bu şekilde???
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

bytan

@firaticus,

Bu çok genel bir hata mesajı. Diğer oynatıcılarda ne tür hata mesajları veriliyor? Güncellemelerin tam mı?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

FıratikUS

Bunun dışında hiçbirinde herhangi bir uyarı yok direk kapanıyor
güncellemeler tamam,bir ara ses çakışması vardı onu hallettim,flash video sorunu haloldu
sadece bu birden kapanma sorunu kaldı.ama bazen programları açtıktan bir saat sonra bazen parça değiştirince
oluyor bu kapanmalar.

bytan

Komut satırından çalıştır programı ve kapanma anındaki çıktıyı buraya aktar. Şayet çıktı çok uzunsa pastebin.com gibi servisleri kullanabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

alikaya

ben amarok'a şarkı bile atamıyorum. ben yükseltme falan yatmadım. cd den jaunty'i kurdum. sonra amarok u add/remove'den kurdum. ama playlist bile yapamıyorum bırakın çalmayı :S

alikaya

sildim tekrar kurdum düzeldi :S

FıratikUS

konsolda;
sudo apt-get install amarok
komutuyla kurmak daha sağlıklıymış diye duydum
sorun çıkarsa birde böyle deneyin....

maxi_rocker

Alıntı yapılan: ironic - 30 Nisan 2009 - 18:25:18
Yükseltmelerde sorunlar olabiliyor. Bu sorun daha önce şu başlıkta gündeme gelmişti. Çözüme ulaşamadık.

paketini yükleyerek sorunu aşmışlar. Öncelikle bu öneriyi deneyin. Daha sonra da üstte verdiğim başlığa giderek önerileri gözden geçirin.

Birkaç aydır sadece  Songbird kullanıyorum. RAM tüketimi hariç amarok dan hiçbir farkı yok. Eklenti ve tema desteği mevcut. Ayrıca web tarayıcı arayüzüne sahip. İsterseniz deneyebilirsiniz.

Alıntı Yaphttp://www.getdeb.net/search.php?keywords=songbird

hocam aramadığım etmediğim yer kalmadı walla amaroktan vazgeçiyodum ellerine sağlık bilgi için çok * sağ ol ya:D

zaten linuxdaki bu yardımlaşma duygusu çok fazla hoşuma gitti daha yeni olmama rağmen, umarım ilerde bende bilgili duruma gelip yardım edenlerin içinde olurum :)

birde artık çalıştırdıktan sonra şunu farkettim mp3leri windowstaki kaliteli dinleyemiyorum onu nasıl düzeltebilirim acaba? tizler filan bayağı kötü gibi mesala...

zeitgeist

Equalizer ayarlarını istediğin şekilde yapmana rağmen mi bu şekilde?

ironic

amarok 2 ile birlikte EQ desteği sonlandırıldı. Kaliteli bas ve tiz veren bir uygulama ne yazık ki yok. Lisans sorunlarıyla ilgili biraz da.

ScaryMan

Alıntı yapılan: ironic - 30 Nisan 2009 - 18:25:18

Bende de aynı problem olmuştu. Arkadaşın dediği şekilde xine-ui paketini yükledim ve sorun çözüldü. Teşekkürler.