Ubuntu 9.04 Firefox Kapanması

Başlatan batucan72, 28 Nisan 2009 - 22:24:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

batucan72

Merhaba arkadaşlar, şimdi bu konuyu ne yazıkki windowsta açıyorum çünkü firefox kendi kendine kapanıyor. Bir web sitesini ziyaret ettiğimde flah player ve bazı online film izlemek için gerekli olan proramların kurulu olmadığı mesajı geldi bende kur dedim ama kurmadı manuel kurmak için ilgili sayfaya gittim ama ordada kurmadan kendi kendine kapandı tekrara açtım bu sefer yine bir sayfaya bağlanmaya çalışsam açmadan kendi kendine kapanıyor ne yapmam gerekiyor.

cafenetland

sudo aptitude install ubuntu-restricted-extras

bu komut gerekli butun codec, flash ve java eklentilerini kuracaktir

ama kendiliginden kapanma sorununun flash yuzunden oldugunu sanmiyorum.

yine de ustteki komutu terminal ile uyguladiktan sonra dene bir.

umarim ise yarar.

bytan

Yukarıdaki paketleri kurduktan sonra hala sorun yaşarsanız firefoxu komut satırından açın ve kapanma anında uçbirimde yazanları bize aktarın:

firefox
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

batucan72

Merhaba arkadaşlar söylenenleri yerine getirdim ama herhangi bir değişiklik yok foruma girebiliyorum ama mesaj göndermeye çalışırken gönder butonu çalışmıyor. Ne yapabilirim?. Sevgili bytan dediğinizi yaprım sistem failt diye bir yazı çıktı şimdi müsait olmadığımdan dolayı akşama ne yazdığını mesaj olarak gönderirim.

localhost

Alıntı yapılan: batucan72 - 29 Nisan 2009 - 10:28:45
Merhaba arkadaşlar söylenenleri yerine getirdim ama herhangi bir değişiklik yok foruma girebiliyorum ama mesaj göndermeye çalışırken gönder butonu çalışmıyor. Ne yapabilirim?. Sevgili bytan dediğinizi yaprım sistem failt diye bir yazı çıktı şimdi müsait olmadığımdan dolayı akşama ne yazdığını mesaj olarak gönderirim.

Eklenti kullaniyorsniz kullandiginiz eklentilerden dolayi olabilir.
Linux LPIC1 - MCSA

batucan72

İlgilenen arkadaşlar için teşekkürler. Bilgisayara format attım ve tekrardan ubuntuyu kurdum. Şimdi hiç bir sorun yok.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: batucan72 - 29 Nisan 2009 - 19:23:32
İlgilenen arkadaşlar için teşekkürler. Bilgisayara format attım ve tekrardan ubuntuyu kurdum. Şimdi hiç bir sorun yok.

Böyle bir çözüm olmasını istemezdik. Belki biraz daha uğraştırırdı ama çözüm olurdu diye düşünüyorum. Neyse, geçmiş olsun. Konuyu açtım, belki başka birisi de aynı sorunla karşılaşıp çözüm getirebilir diye.

erginemr

Alıntı yapılan: Kirmizi - 29 Nisan 2009 - 13:55:23
...
Eklenti kullaniyorsniz kullandiginiz eklentilerden dolayi olabilir.

Şu an düzgün çalışıyorsa, ben de eklentilerden olabilir diye düşünüyorum.