ubuntu 9.04 - masaüstü sorunu

Başlatan ZooM, 28 Nisan 2009 - 16:51:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ZooM

ubuntu 9.04 64 bit  alternate cd ile kurudm ama galiba kde masa ustu ortami var bunda... gnome nasil yapabilirim ? daha dogrusu kde oldugunu nasil anlarim ?
If I was your vampyre...

iKo

Sanırım KDE'yi indirmişsin... Gnome olarak indirip bir daha kurabilirsin, ayrıca mesela ben Gnome kullanıyorum, sanırım System'in altında (yukarıdaki menuden) About Gnome diye bir başlık var...

Sende sanırım bunlar yoktur... KDE Gnome'a dönüştürülüyor mu bilmiyorum...

Malik

Masaüstünden anlarsın KDE olup olmadığını. Menülerden de anlarsın. KDE yi gnome masaüstüne dönüştüremezsn bildiğim kadarıyla ama gnome yükler kde yi silersin. masaüstleri bölümünde anlatılıyor sanırım.
Bir şey öğrenmek istediğimde dışarı çıkar ve benden daha çok bilen birisini bulur ona sorarım. Bazen çok kazık sorarım!!!

Linux bir felsefedir, felsefe öğretidir, öğreti bilim ve düşüncedir, bilim ve düşünce özgürlüktür, özgürlük ise linuxdur. Yani Linux herşeydir.

bytan

Kubuntu indirip yüklemişseniz kde gelir. Gnome masaüstü ortamı için aşağıdaki kodu terminale girmeniz yeterli olur:

sudo apt-get install ubuntu-desktop
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

emin_as

Kde ve gnome'u bir arada yüklediysen açılışta kde'yi seçmiş ve onu varsayılan masaüstü yapmış olabilirsin. Açılırken kullanıcı adını yazdığın bölümdeki oturum seçeneğini kurcala.

ZooM

peki simdi yeniden bakicam. birde 64 bit olmasindan dolayi kaynakli olabilir mi ? meselasynaptic packet manager dan  amsn yaziyorum amsn cikmiyor.. ubuntu extras larda cikmiyor... nedendir acaba ?
If I was your vampyre...

3mr3

Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

AbkHaZiaN

64 Bit olmasından kaynaklanmıyodur. Sources.list'ten kaynaklanıyordur. Almanya yansılarını eklemeni öneririm. Gerçekten hızlılar.