cdr sorunu

Başlatan Riza, 28 Nisan 2009 - 14:27:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Riza

1 senedir ubuntu kullanirem hic sorun yoktu ama ne zamanki gecmisem 9 surum o zaman cdr sorun verdi cdr cd takirem okumuyor ekran gidiyor simgeler ekrandan kayboluyor bilgisayarda cdromda vardir ona takirem okuyor ama cdr takinca okumuyor ekran gidiyor ama windowsa takirem ikiside okuyor

Riza

TOSHIBA CD-ROM XM-1902B, LG CD/DVD-ROM drive
LG 24X CD-ROM drive, 128kB Cache, DMA
Uniform CD-ROM driver Revision: 3.20

Riza

ata1.00: TOSHIBA: CD-ROM XM-1902B, 1.01, max UDMA/33
ata1.00: LG: HL-DK-ST 24X CD-ROM, 1.01, max UDMA/33

Riza

/dev/cdrom /media/cdrom auto ro,noauto,user,exec 0 0

cikislari verirem sitede bunlari istemissiniz sunu halledeveren boyle olmuyor

Riza

gardesler okuyup bos gecmeyelim bilen varsa bir cevap eylesin 12 gardes okumus

Riza

Butun gardesler okudu ama cevap eylenen yoktur anlamassinez ben tekrar edem 1 cdrom 1 cdr var cdr cd takirem ekran gidiyor windows sorun yok ancak ubuntu gidiyor home acilmiyor ekranda ne var ne yok gidiyor ama yazmaya sorun yok guzelcene yaziyor

empax

Benzer bir sorunda bu konuda yasanmis.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,8685.0.html

Tam olarak bi cevap bulunamadi, umarim sizinkne blunur...
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

Riza

empax bende bilgisayar aciyor cdroma cd koyurem okuyor cdr cd koyurem ekranda ne var ne yok kapaniyor ve natilus bilem acilmiyor alt f2 yapirem nautilus yazirem acmiyor gardeslerde okuyor ama cevap eylemiyor yardim isterem nolur su isi cozelim

bilmeyenler icin verirem cdr = cd yazar

zeitgeist

@Riza,

Sorunu bir kere belirtmen yeterli. Sorunla ilgili fikri olan yazacaktır. Sürekli yardım talep etmene gerek yok. Cevapları beklerken sabırlı olmanda fayda var.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

ebubekirs

Riza, üstüste 6 mesaj göndermenize gerek yok, çözüm fikri olan varsa zaten başlığınıza cevap yazar. 5 dk'da bir yeniden mesaj yazarak neyi amaçladınız bilmiyorum.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

Riza

Alıntı yapılan: zeitgeist - 28 Nisan 2009 - 15:02:27
@Riza,

Sorunu bir kere belirtmen yeterli. Sorunla ilgili fikri olan yazacaktır. Sürekli yardım talep etmene gerek yok. Cevapları beklerken sabırlı olmanda fayda var.

Acil lazimdir evde internet yoktur aksama kadar cozulurse iyi olur yoksa benleyem ben kac gun ne zaman gelir internet belli degildir aksama kadar cozulurse bende rahat ederem oh derem ondandir cok mesaj yazam yoksa bilerem kurallar vardir ama napam isin aciliyeti vardir

Riza

Alıntı yapılan: ebubekirs - 28 Nisan 2009 - 15:03:26
Riza, üstüste 6 mesaj göndermenize gerek yok, çözüm fikri olan varsa zaten başlığınıza cevap yazar. 5 dk'da bir yeniden mesaj yazarak neyi amaçladınız bilmiyorum.

gardes amacim kotu degildir isin aciliyeti vardir evde yoktur internet bulmusam simdi yazirem bende cozulsunde bende rahatcana giderem yoksa cok gun bekleyecem

Riza

Gardesler ben isleri yapam aksama donem o zamana kadar cozmus olursaniz hepinize muhterem olurem aksam gelirem saat 7 olur 8 olur anca gelirem su is olsun hepinize hak helal ederem cok salun var olun yonetici gardesler sizlerde salun ugrasiniz bizim gici cahillerle ama iste virussuz bulmusak kullaniyoz resmi site dediler geldik yardimlarinizi bekliyoruz

heartsmagic

@Riza bu bir Jaunty sorunu ve durumdan haberdarız. Yakın bir zamanda eğer hata kaydı açılmamışsa bir tane açmayı planlıyoruz. Şu an için ne yazık ki yapılacak bir şey yok. Ancak durumu açıklamak gerekirse boş CD takıldığında yazıcı sorun yapmıyor ve yazıyor. Veri içeren bir CD takınca sorun yapmakta. Sen bu konuda CD-RW'ı değil de CD-Rom'unu kullan.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

@Riza,

Bu sorunu (CD-RW'a CD takınca ekranın donması) yaşayan başka arkadaşlar da var. Ubuntu 9.04'te bir programlama hatası (bug) olabilir. Henüz bir çözüme de ulaşamadık.

eren

@Riza aynı sorunu bende yaşıyorum ve bu sorun öyle akşamdan sabaha çözülecek bir sorun değil. Hata kaydı açıp sorunun düzeltilmesini bekleyeceğiz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

demonic

Hata kaydini tam olarak nasil yapmamiz lazim? Bu sorun benimde basima bela oldu denemedigim yontem kalmadi ama nafile. Yoneticilerden birisi hata kaydi acsa iyi olacak cunku ecnebi arkadaslar konuyla ilgilenmiyorlar.

eren

Serkan hata kaydı açacak. Hata kaydı açılınca adresi buraya ekleriz, sorun yaşayan arkadaşlarda bende sorun yaşıyorum diye altına iletirler.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

demonic

Tamam siz hata girisi yapin ben altina gereken mesajlari yazarim.

heartsmagic

Hata kaydı açmak kolay da geliştiricilerin çözüm üretmeleri için geri bildirim gerekiyor bize. Bunu biz kendi içimizde aşmaya çalışıyoruz şu anda. Eğer Launchpad üzerinde bir başkası kayıt açmamışsa gerekli geri bildirimden sonra bu konu ile ilgileneceğiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

eren

sudo apt-get remove brasero libbrasero-media0

Komutunu uç birimde verirseniz sorundan kurtulabilirsiniz. Sorunu tespit ettik sorun bresero paketi.

demonic

Alıntı yapılan: Eren - 02 Mayıs 2009 - 23:56:30
sudo apt-get remove brasero libbrasero-media0

Komutunu uç birimde verirseniz sorundan kurtulabilirsiniz. Sorunu tespit ettik sorun bresero paketi.

Tesekkurler. Bu yontem ise yariyor.

erginemr

Tabii bu durumda, her ne kadar Nautilus'un kendi disk yazma fonksiyonları olsa da, sorun çözülene kadar fazladan bir disk yazıcı program kullanmak isteyebilirsiniz. Bu konuda alternatifleriniz:
- Gnome Tabanlı: gnomebaker
- KDE tabanlı: k3b
- XFCE tabanlı: xfburn

Her üçü de depolarda mevcut ve Synaptic'ten kurulabilir.

eren

Bresero o kadar iyi bir yazılım değil. Yeterince alternatifi olduğu için yokluğu aranmayacaktır. Teşekkürler @erginemr

erginemr

Arkadaşlar, CD-RW sorunu, bugün yayınlanan "brasero" güncellemesi ile çözülüyor: