[Çözüldü] Panelleri sildim

Başlatan aslan505, 26 Nisan 2009 - 23:48:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aslan505

arkadaşlar yeni kkurdum ubuntuyu gnome var ama nasıl oldu anlamadım ama ekranda paneller gitti ne üstteki saatin olduğu panel nede alttaki panel ikiside yok delirmek üzereyim nasıl oldu ne yapacam ilk defa kullanıyorum bunu nasıl çözeceğim anlamadım

zeitgeist

Forumda panel diye aratırsan bir çok çözülmüş başlık göreceksin. Yeniyim dediğin için ve sorundan yola çıkarak; forumda ilk önce "acemiler için" bölümünüdeki sabit başlıklara göz atmanı tavsiye ederim. Ubuntu ile karşılaştığın sorunlarda ilk önce forumda arama yapman hem senin kullandığın sisteme hakim olmanı hem de karşılaşabileceğin daha ciddi sorunlarda derdini rahatça anlatabilmeni sağlar.

Son olarak Türkçe kullanımı için biraz daha özen göstermeye çalışalım.

Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

aslan505

bayağı araştırdım panelleri sildim diye arattım panel sorunu diye arattım 3 gündür arıyorum çeşitli sitelerdende baktım ama çoğu kişide paneller var işte sağ tıkla ekle tarzında cevaplar verilmiş ama bende hiç panel yok hiç panelleri olmayan bulamadım son çare konu açmayı gördüm yoksa silip tekrar kuracağım

localhost

alt+f2 tusuna bas. acilan pencereye     gnome-terminal   yaz ve calistir. Karsina terminal cikacak.

rm -rf .gnome2 .gconf .gconfd komutunu uygula. kullanicidan cik ve yeniden gir.

Not: Bu uygulama GNOME Masaüstünün fabrik ayarlarini uygular :)
Linux LPIC1 - MCSA

aslan505

denedim ama bir sonuç yok arkadaşım aynen devam ediyor iki panelde yok

localhost

komutu verdiginde bir cikti verdimi sana ?
Linux LPIC1 - MCSA

aslan505

hiçbirşey vermedi uyarı veya başka birşey yok

localhost

Sistemi yeniden baslat.
Linux LPIC1 - MCSA

aslan505

yaptım tekrar açtım ve kapattım her ihtimale karşı ama düzelmedi

localhost

Imkansiz. mesejlar arasi süre 1 sn :) ilk mesajimdaki yönlendirme ile sizin cevabiniz arasinda 12 sn var. Bu sürede makinenin kapanip acilmasi söz konusu degil.
Linux LPIC1 - MCSA

aslan505

dostum senin dediğini yaptıktan sonra olmadı acaba açıp kapattığımda olur mu diye açıp kapattım ondan sonra senin yazdıklarını okudum ve yaptığımı yazdım şimdi tekrardan dediğini yaptım ve tekrar açıp kapattım acaba bir hata yaptım mı diye birdaha denedim arada bir saniye olması meselesi ben zaten yapmıştım sen dediğinde

localhost

@aslan505; bunun disinda baska bir problemin olabilir. Benim verdigim komutla gnome de senin yaptigin ayarlarin kayit edildigi bölümleri silmistik. Sistemi yeniden baslattiginda Ubuntu kurulum sonrasi masaüstü ile karsilasman gerekiyordu. Birde kullanici ekleyerek deneyebilirsin.

sudo adduser kullanici_Adi Bu kullanici ile masaüstü normal görünüyorsa.  Yine alt+f2 ile pencereyi acip  gnome-terminal  yazar ve calistirirsin. Acilan pencere terminal olacak yine asagidaki komutu uygula.

rm -rf .gnome2 .gconf .gconfd .config .gnome2_private  tekrar dene.
Linux LPIC1 - MCSA

heartsmagic

Dizinlerin başındaki noktalara dikkat ediyorsun değil mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aslan505

dostum yeni kullanıcı ekledim ve sorun düzeldi geldi paneller yeni kullanıcıda herşey düzeldi yardımınız için teşekkürler arkadaşlar artık diğer kullanıcıyı silerim yeni olduğum için yavaş yavaş çözeceğim ubuntuyu ve diğer sistemi tamamen kaldıracağım makinemden sorun çözülmüştür ilgili arkadaşlara teşekkürler tekrardan

garafatma

Başlığı düzenleyip etiketi yapıştırdım öyleyse. Kilitlemiyorum çünkü tam olarak bir çözüm olmamış. Yeni kullanıcı yaratılamayacak şekilde düşünürsek bence açık kalsın başlık.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

localhost

Yeni ekledigin kullanici ile muhtemelen sorunlar yasayabilirsin. Ekledigin kullaniciyi grublarada eklemen gerekiyor :) Neyse sorun cikarsa yazarsin buraya :)
Linux LPIC1 - MCSA

adanus

Merhaba
Son olarak bu konuda kaldım

Forumdaki kaybolan panellerle ilgili olarak tüm denemeleri yaptım
ama
kaybolan paneli getiremedim

en son bu konuda kullanıcı ekledim
yeni kullanıcıda yine gelmedi

Yardımcı olursanız sevinirim

Başarılar Dilerim
Saygılarımla

heartsmagic

Yeni kullanıcıda mutlaka gelmesi gerekmekteydi. Kullandığın masaüstü ortamı Gnome mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kozanibo

Alıntı yapılan: Kirmizi - 27 Nisan 2009 - 00:14:21
alt+f2 tusuna bas. acilan pencereye     gnome-terminal   yaz ve calistir. Karsina terminal cikacak.

allah razı olsun kırmızı. buraya http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,10521.15.html
bunu:
alakalı olabileceği için yeni konu açmadım arkadaşlar... benim üst panelimde kullanıcı ismim vardı tıklayınca kapat yeniden başlat gibi seçenekler geliyordu o kayboldu, bluetooth simgesi geliyordu o kayboldu, ağ bağlantılarını düzenleme gibi bir simge vardı o kayboldu bunları nasıl geri getirebilirim

yazarken burayı buldum. aslında bu başlık benim sorunum ile alakası yoktu ama sonuçta sorunum çözüldü teşekkür ederim...

basayew

Alıntı yapılan: localhost - 27 Nisan 2009 - 00:14:21

teşekkür ederim, işimi gördü, orjinal üst panel tekrar geldi.

DarkDance

Alıntı yapılan: localhost - 27 Nisan 2009 - 00:14:21

Hocam sağol sorun dedğin şekilde düzeldi.
MacBook Air