8.10'dan 9.04'e upgrade etmek mi? baştan kurmak mı?

Başlatan okanlnx, 26 Nisan 2009 - 23:03:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

okanlnx

forumdaki pekçok kişinin (başta benim) merak ettiğim konulardan biri.

ben cd'den baştan kurdum. "home/kullanıcı adı" dosyasını yedeklemiş olmak yeterliymiş deneyerek gördüm. gizli dosyaları kopyalamak biraz kastı ama neyse buldum sonunda.
bununla ilgili sabit bi başlık olsa fena olmazdı bence.

linux'u bu yüzden seviyorum.

mete13

bence baştan kurmak çünkü yükseltme yaptığım zaman firefox kastı ve çalışmadı. Gerçi şimdide nette video seyremiyorum daha önce ki açılan başlıkta denilenleri takip ettim ama olmadı sorun değil herhalde düzelir ileryen zamanlarda

Tutunamayan

"Sabit başlık" derken, neyi kastettiğinizi anlayamadım. Ancak zaten bu tür bir yedeklemenin forumda sayısız defa adı geçti. Soru soruyorsunuz desek, soru değil. Başınızdan geçeni anlatmışsınız desek. Öyle çok sıradışı bir deneyim değil. Açıkçası hiçbir şey anlamadım.. :)

EK: Gizli dosyaları görünür yapmak için: CTRL + H kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Yine forumda sırası geldiğinde çok yerde geçen bir tüyodur.
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

okanlnx

konuyu açma sebebim açıkçası bu baştan mı kurmalı? upgrade mi etmeli? mevzusunu 7.04-7.10-8.04-8.10-9.04 geçişlerinin herbirinde defalarca araştırmamdan kaynaklanıyor açıkçası. 8.04-8.10 geçerken upgrade yaptım sistem ayarlarını baştan yapmayayım zaman kaybı olmasın diye. sonrasında ekran açılmadı. sonra alternate cd ile denedim yine aynı sorun. ati ekran kartından sanırım sistem açıldı ekran açlmadı neyse baştan cd ile kurmuştum. "home/kullanıcı adı" dizininde sadece kişisel dosyalar haricinde "." ile başlayan dizinlerin olduğunu yeni ögrenip yeni uyguladığımdan böyle bi konu açma gereği duydum.
maksad biz amerika'yı yeniden keşfettik başkalarıda aynı sorunu yaşamasın yani :)

iKo

En güzeli ve sorunsuzu yedekleri alıp yeni versiyonu kurmak. Sonra aktarırsın işlerini... Upgrade ile uğraşmaya gerek yok sorunlar çıkabiliyor...

heartsmagic

Bunun için net bir cevap yok ne yazık ki. Teoride her yeni sürüme sorunsuzca güncelleme ile geçmek mümkün. Ancak pratikte asla sıfır sorun diye bir şey olmuyor. Mutlaka bir yerlerde sorun yaşanıyor. Fakat genelde bunlar çözülemeyecek cinsten olmuyor. Yeterli tecrübeye, vakte sahipsek birçok sorunun üzerinden gelebiliriz.

Net bir cevabının olmamasının bir başka nedeni ise herkesin farklı şekilde kullanması sistemi. Ben farklı programlar, paketler kullanırım, bir başkası farklı program ve paketleri. Bende sorun çıkmaz da onda çıkar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.