vbox ve 9.04 sorunu

Başlatan tasy, 25 Nisan 2009 - 19:42:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tasy

Herkese selamlar. Bende dün 9.04'e giriş yapmış bulunmaktayım. Ancak virtualbox kurdum ve zaten mevcut olan sanal hddyi seçip xp'yi açmak istedim. Vbox'tan işletim sistemini seçip başlat dediğimde siyah ekranda öylecene kalıyor. Böyle birşeyle karşılaşan oldumu acaba?? Benim tahminim xorgun yeni sürümünden kaynaklanması ama sadece tahmin benimki!!

bytan

Uçbirimden çalıştırıp vbox'u, hatayı yakalamaya çalış. Şu anki durumda tahminden öteye gitmez söyleyeceklerim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Sadalmelik

aynı şeyi bende yapacağım. 9.04 ü kurmadan önce .virtualbox klasörünü komple yedekledim yeni işletim sisteminde kullanırım diye.sorunu öğreneyim de bende hazırlıklı olayım.

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

tasy

terminalden açıp denedim maalesef bisonuç elde edemedim. Sadece root olarak programı açtığım zaman şöyle bir hata alıyorum

Qt WARNING: QGtkStyle cannot be used together with the GTK_Qt engine.
Qt WARNING: Qt: Session management error: None of the authentication protocols specified are supported

Birde sanal olarak linux çalıştırdığım zaman sorun yok sadece xpde sorun var. Çünkü ayrıca sanal pardus var ve sorunsuzca açılıyor.

tasy

arkadaşlar çok garip ama xpye format atıp yeniden kurarak problemini çözdüm. Virtualbox ile ilgili teknik bir problem olmadığından konu kilitlenebilir yada silinebilir...

bytan

Gerçekten ilginç. Konu silmeyiz tabii ki. Açık kalsın. Konuyla ilgili bilgi gelebilir daha sonra.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST