[Çözüldü] Ubuntu 9.04 Jaunty ve DVD Oynatma sorunu

Başlatan fincan, 25 Nisan 2009 - 10:36:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

fincan

9.04 u sıfırdan kurarak yukseltmeyi yaptım, tek bir sorun dısında herhangi bir problemim yok. O da dvd oynatmada yaşadığım sıkıntı. Her dvd de olmamak ile birlikte denediğim 10 dvd den 8 inde ne yazık ki sorunu yasıyorum. Totem de buraya erişim hakkınız yok gibi hata veriyordu, Smplayer da ise ne film ne de ilk uyarı bolumu geliyor, Vlc de ise çizilmiş VCD gibi pxelleri kaymıs sekilde gosteriyor. Launchpadde falan benzer sorunu yasayanlar var ama cozum bulamadım bir yol dısında. O da totem-gstreamer i kaldırmak ve yerine xine kodekleri kurmak oldu. Xine ları kurduktan sonra yukarda saydıgı oynatıclar ve sorunları ortadan kalktı. Merak ettim benim dısında benzer sorun yasayanlar var mı ve cozum bulabildiler mi?

fincan

benden baska dvd sorunu yasayan yok mu? :)

xwes

Sizin için bir DVD taktim ve kaffein ile sorunsuz izleyebildim. Ustelik kaffein DVDnin menusunu de gosterebiliyor. Deneyin derim.

Tutunamayan

Kaffeine linki Kaffeine hakkında yardımcı olacaktır.

Ek: Kaffeine bir KDE programı olduğu için, ilk kurduğunuzda Türkçe olmayabilir. Ancak Synaptic Paket Yöneticisinde KDE Turkish diye aratıp, çıkan paketleri kurarsanız, Kaffeine'i kapatıp yeniden açtığınızda Türkçe olacaktır.
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

fincan

Ubunu kullanıyorum o yuzden kde bileşenlerini kurmak istemiyorum. Bunun dısında format daha atıp sonra kodekleri tekrar kurdugumda sorun sadece totem playerda kalmıs gibi gorunuyor. Vlc ve smplayerda sorun yok. Totem kullanmasam da olur o yuzden sorunum dolaylı yoldan cozuldu gibi gorunuyor.

bytan

Totem bu sebeplerle pek sevilen, beğenilen bir yazılım olamadı. Smplayer gibi oynatıcılarla oynatabildiğinize göre, sorun çözülmüş görünüyor. Etiketleyerek kapatıyorum.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST