[Çözüldü] Jaunty ve Amarok 2 problemi

Başlatan kuleyni, 25 Nisan 2009 - 01:26:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kuleyni

Arkadaşlar okuldan geldim hemen sisteme yeni kurulum yaptım 9.04 yükledim.Çok harika olmuş hele o bilgisayar kapıcısının çok yardımı olacağını düşünüyorum.Tek sorunum Amarok.9.04 için depoda amarok 2 var.Kurdum ama bi türlü ses çıkmıyor.Yoksa kde-gnome farkından dolayı mı?Çalışması için ne yapablirim?

localhost

sudo apt-get install libxine1-ffmpeg
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

verdiği hata şu şekilde
phonon:KDE's Multimedia Library
             The audio playback device HDA intel (ALC888 Analog) does not work.
              falling back to HDA Intel (ALC888 Digital).

localhost

Suanda Amarok ta bug var. Siz sistemi kurduktan sonra. Asagidaki komutlari uyguladinizmi ?

sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

evet uyguladım sistemim şu an tümüyle güncel.

tubuntu

localhost

Ayni anda iki farkli konu acilmis :) Linkteki uygulamayi deneyin.
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

malesef.uyguladım ama hala ses gelmiyor ve aynı hatayı veriyor:(

localhost

Senin sorunun PulseAudio ile ilgili sanirim. Sen ALSA yi kullanirmisin. KDE de bu ayarlar nerede yapiliyor bilmiyorum. KDE kullananlar seni yönlendirir.
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

ben zaten gnome ve alsa kullanıyorum o yazdığım hatayı amarok veriyor benim sistem değil.

localhost

himm senin sorun gittikce gariplesiyor. :) Bug oldugunu unutmayalim. Belki sorun bundan dolayida olabilir. Amarok hic kullanmadigim icin benim yardimim buraya kadar... Sorun en kisa zamanda cözülebilir. Amarokla ilgili Ubuntu 9.04 icin 4 Bug var suanda. Cogu kez paketler yeniden yapilandirilmis ama sanirim sonuc yok daha...
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

Sorun çözülene kadar bizde Audacious takılırız :) Gecenin bu vakti ilgilendiğiniz için teşekkürler umarım sorun en yakın zamanda çözülür.Çünkü Amorok 2 bence iyi hazırlanmış.Sabırsızlanıyorum :)

xwes

Yukarida verilen tavsiyeyi uyguladiniz mi? (sudo aptitude install libxine1-ffmpeg)
Kubuntu kullaniyorum, ilk bende de boyleydi ve bu komut ile çalişmişti diye hatirliyorum. Net hatirlamiyorum çunku hemen kaldirip amarok 1.4 kurmuşrum.

kuleyni

evet arkadaşların söylediği herşeyi uyguladım ama sorun hala devam ediyor

xwes

O halde kde'de sistem ayarlarinda genel bolumunde multimedia ayarlarinda muzik için ses çikişinin onceligini degiştirmeyi deneyebilirsiniz. Minik bir ihtimal ama..

kuleyni

arkadaşlar sonunda sorunu çözdüm.Realtek firmasının kendi sitesinden ALC888 için driver indirip kurdum sorun çözüldü.İlgilenen herkese teşekkürler. (yukardada belirtmiştim kde değil gnome kullanıyorum.) :)

xwes

Pekala, geçmiş olsun.

localhost

heheh :) xwes uykumuz gelmis :)
Alıntı yapılan: kuleyni - 25 Nisan 2009 - 02:33:15
(yukardada belirtmiştim kde değil gnome kullanıyorum.) :)
Linux LPIC1 - MCSA

kuleyni

sağolun iyi geceler :)

xwes

Alıntı yapılan: Kirmizi - 25 Nisan 2009 - 02:38:12
heheh :) xwes uykumuz gelmis :)
Alıntı yapılan: kuleyni - 25 Nisan 2009 - 02:33:15
(yukardada belirtmiştim kde değil gnome kullanıyorum.) :)
Saat 3 olmuş, e haliyle uykum geldi. Sizin de gelmiştir... Sizlere de iyi geceler.

bytan

Madem herkesin uykusu gelmiş. Konuyu kapatalım. :)
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST