wmv uzantılı dosyayı açamıyorum

Başlatan thrall, 24 Nisan 2009 - 17:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

thrall

açmaya çalıştığım zaman " the stream is encrypted and decryption is not supported " diyor, nasıl açabilirim ? ne yapmam gerekiyor ?
9.04 jaunty kullanıyorum

bytan

Aşağıdaki konu size yardımcı olur:

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,952.0.html

Kısaca restricted-extras pakedi kurulu olmalı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

thrall

orda yazılan paketleri uzun uğraşlardan sonra kurdum ama yinede açmıyor aynı uyarıyı veriyor, aynı movie dosyasını windows altında açmaya çalıştım o zamanda lisans almaya çalışıyor windows media player, bende bunun üzerine biraz araştırma yapınca gördümki her yerde uyarı var bunla ilgili yani wmv uzantılı filmlere ve hatta diğerlerinede artık sanırım bi şifreleme koyuyorlarmış ya da uzun zamandır uygulanıyor ben yeni farkettim. Ne yapabilirim ?

bytan

DRM şifreleri için yapılabilecek pek bir şey yok. Aynı şekilde telekomun sitesindeki mp3 müziklerle de bir sorunumuz var.

Aklıma ilk gelen, lisansı indirip, undrm yazılımları ile dosyaların şifresinin kaldırılması.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

thrall

tamamda bunu nasıl yapıcam linux altında ?

bytan

Lisansı indirdiğiniz yerden yapabilirsiniz bunu. Yani win üzerinden..

PF @ ST

thrall

:D

onu biliyorum ben bu sorunu tamamen linux altında çözmeye çalışıyorum windowsa döndükten sonra bu kadar heves edip linux kullanmayı öğrenmeye çalışmamın ne anlamı kaldı ki ? yok eğer linux ta bunu yapamazsın mümkün değil derseniz tamam der kabul ederim ama windowsa dön demeyin lütfen :D

bytan

Alıntı yapılan: bytan - 24 Nisan 2009 - 20:05:17
DRM şifreleri için yapılabilecek pek bir şey yok. Aynı şekilde telekomun sitesindeki mp3 müziklerle de bir sorunumuz var.

Aradığınız yanıt burada. Linux üzerinde bunlar olmuyor.

PF @ ST

thrall

tamam anladım yapılcak bir şey yok yani , teşekkür ederim