ubuntu 9.04 64 bit...

Başlatan logox, 24 Nisan 2009 - 16:09:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

logox

64 bit kullansak mı ?makine: laptop acer 5104wlmi.. Tavsiye eder misiniz? Karşılaşabileceğim problemler neler?

ns

64 bit kullanimi ile ilgili şoyle bir anket var incele istersen burayı. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,919.0.html

bir de laptopun modelini değilde işlemcisini ramini filen yazsan daha bilgilendirici olur

9,04 ü daha kullanmadim ama 9.04de 64 bit in 32 bite gore gözle görülür bir şekilde hızlı olduğuna dair duyumlar aldim:D
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

xwes

Forumda birçok başlik altinda konuşuldu bu konu. 64 bit kurabilirsiniz, en azindan deneyebilirsiniz. Ben dahil bir çok arkadaş denedi ve sorunla karşilaşmadi. Karşilaştigim tek eksik, kiyida koşede kalmiş bazi kuçuk programlarin 64 bit versiyonlarinin olmamasi.

GNUbuntu

64 bit kullan derim. En azından bir kaç gün deneyip görmekde fayda var.
Benim işlemci 64 bit, ekran kartım iyi ancak monitör eski tip olduğundan tam randımanlı kullanamasam da, görüntü olarak 32 bit sistemden daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Üstelik ATI ekran kartı sürücüsünü  aktif yapmadım. Daha doğrusu geri kaldırmak zorunda kaldım. Çünkü monitörü tanımıyor nedense. Sanıyorum DVI girişden CRT ye dönüştürücü kullandığım için. Çünkü ekran kartının iki girişi de yeni tip  :(
Ubuntu diyor ki, madem dijital çıkışlı ekran kartı kullanıyorsun, o zaman LCD ekran kullanmalısın :)
Önce Saygı...

özgürubuntu

Ben 64 bit kullanıyorum. 32 bit kullanmıştım 9.04 Beta sürümünü, öyle ahım şahım bir değişiklik görmedim, belki de farketmedim bilmiyorum..

logox

Cevaplar ve linkler için teşekkürler...İşlemci yönünden problem değilde ram 1 gb? Kasar mı acaba 64 bit bizi :D

xwes

Alıntı yapılan: logox - 24 Nisan 2009 - 20:17:19
Cevaplar ve linkler için teşekkürler...İşlemci yönünden problem değilde ram 1 gb? Kasar mı acaba 64 bit bizi :D
512 ekran kartim, 1 gb Ram'im var. 64 bit kubuntu'da compiz full açik, 1080p HD(.mkv) film izliyorum :)

empax

PackardBell Mx66-003 laptop kullaniyorum
Sistem soyle: Intel 2 duo 1.8 , Geforce Go 7300 512mb Grafik karti , 1024Ram

Dun itibariyle 9.04 64bit yukledim. 8.10'a gore kat kat hizli ve stabil calisyor. Bence denemelisin. Daha once hic bir sistemden(XP dahil) alamadigim performansi 9.04 ile yasiyorum suan. Bilgisayarinda donanimsal bir problem cikarmazsa kesinlikle memnun olacagindan suphem yok  ;D
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

logox

32 bit indiriyordum durdurdum  ;) hemen 64 bit indiriyorum... :D

empax

Alıntı yapılan: logox - 24 Nisan 2009 - 21:45:06
32 bit indiriyordum durdurdum  ;) hemen 64 bit indiriyorum... :D

Donanimsal bir problem cikarmaz ise simdiden hayirli olsun  ;)
بسم الله الرحمن الرحيم

nazim

arkadaşın 64 biti ve 32 biti destekleyen pc ubuntu kurmayı düşünüyoruz.

önerniz nedir ? 64 bit depolar ne durumda ?

AbkHaZiaN

Forum bu konunun tartışması yapılmıştı ve ubuntunun 32 bit olan sürümünün 64 bit olandan daha iyi olduğu sonucu çıkaraılmıştı diye hatırlıyorum.

localhost

Linux LPIC1 - MCSA

AbkHaZiaN

Bu konu 8.10 zamanında konusulduğu için mümkün bir durum:)

empax

بسم الله الرحمن الرحيم

nazim

yorumlarnız için teşekür ediyorum...
kuralm 64'dü  :D