Linux domain yapası hakkında

Başlatan coni, 24 Nisan 2009 - 16:02:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

coni

Merhabalar
Sormak istediğim bir soru var. Arkadaşımlan akşam konuşurken domain yapası sadece windowslar da var dedi.Bende tam olarak ne demek istediğini sordum.O da bana dediki yani bir xp de bir oturum açıyorsun sonra başka bir pc ye gittiğinde aynı oturumu açabiliyorsun ve aynı masaüstü karşına geliyor.Bu olay benim eski okuduğum okul da vardı hepimisin birer kullanıcı adı vardı ve her pc de oturum açıyordu. Ama eski oturum açtığımız pcdeki masa üstünde bıraktığımız dosyalar yeni oturum açtığımız da yoktu. acaba böyle birşey linuxta mümkünmü. Teşekürler

AbkHaZiaN

sanırım sistem-tercihler -uzaktaki masaüstü bu iş içindi forumda konuşulduğunu hatırlıyorum bu veya buna benzer bir konunun arama yaparsanız bulursunuz.

heartsmagic

@coni bu iş için aslında LDAP kullanılıyor bu tarafta ancak birebir örtüşmüyor Active Directory olayıyla.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coni

Alıntı yapılan: heartsmagic - 24 Nisan 2009 - 17:28:16
@coni bu iş için aslında LDAP kullanılıyor bu tarafta ancak birebir örtüşmüyor Active Directory olayıyla.

Şimdi buna benzer bir olay Linuxta var yani forumda baktığım kadarıylan openldap diye birşey var.
Bunun sayesindemi buna benzer bir şey yapa biliyoruz. Teşekkürler cevabların için

heartsmagic

Alıntı yapılan: coni - 24 Nisan 2009 - 22:33:03
Şimdi buna benzer bir olay Linuxta var yani forumda baktığım kadarıylan openldap diye * bir şey var.
Bunun sayesindemi buna benzer bir şey yapa biliyoruz. Teşekkürler cevabların için

Muhtemelen evet ancak ne yazık ki detaylı bilgim yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

coni

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Nisan 2009 - 15:19:01
Alıntı yapılan: coni - 24 Nisan 2009 - 22:33:03
Şimdi buna benzer bir olay Linuxta var yani forumda baktığım kadarıylan openldap diye * bir şey var.

Muhtemelen evet ancak ne yazık ki detaylı bilgim yok.

Teşekkürler