cpu çok yüksek

Başlatan gokhanyildiz, 24 Nisan 2009 - 10:29:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokhanyildiz

son zamanlarda cpu aşırı derecede yükselmeye başladı.Sistem izleyiciden bakığımda ram standart 460-470 arasında iken bazen fazla program çalıştırdığımda 700 küsürlere kadar çıkabiliyor.Bu normal bişrey fakat browser olarak opera kullanıyorum ve operayı açar açmaz cpu en düşük %35 2-3 tab açtığımda %75 lere kadar çıkabiliyor.Bu sorun neden kaynaklanabilir?

heartsmagic

Özellikle flash içeren sitelerde mi oluyor yoksa açar açmaz mı oluyor?
Aynı şey Firefox için de geçerli mi?
Hangi Ubuntu sürümünü kullanıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gokhanyildiz

8.04 hardy kullanıyorum.Flash olsun veya olmasın yükseliyor.firefox kullanmadığım için denemedim.Örneğin şuanda bu sayfa ve ubuntu wiki anasayfası açık.cpu %55.Bu biraz anormal değil mi?

ebubekirs

Evet, anormal. Firefox ile de bir deneyin. Aynı sonucu verirse, sorun başka taraftan kaynaklanıyor demektir.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Eğer işlemciyi tamamen sömüren Opera ise elbette bir sorun vardır ortada.

gokhanyildiz

evet.işlemciyi sömüren opera.sistem izleyici den baktığımda opera %50 ve üzeri yiyor.Yani bunda aşırı derecede bir anormallik var.Bunun yüzünden fandan aşırı derecede ses gelmeye başlıyor.Beni korkutmaya başladı.

eren

Aynı sorun bende uzun süredir var. Hiç bir program çalışmazken bile işlemci kullanımı %50. Tarayıcı açınca işlemci kullanımı %80-90 oluyor. Zaten 5 sekmeden sonra sistem kullanılamaz hale geliyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: MaTh1ens - 24 Nisan 2009 - 13:44:12
evet.işlemciyi sömüren opera.sistem izleyici den baktığımda opera %50 ve üzeri yiyor.Yani bunda aşırı derecede bir anormallik var.Bunun yüzünden fandan aşırı derecede ses gelmeye başlıyor.Beni korkutmaya başladı.

Bu durumda bir de Firefox dene bakalım neler olacak.