[Çözüldü] ar5007eg-32-0.2 sürücüsünü bulamıyorum

Başlatan turkıshpower, 23 Nisan 2009 - 16:44:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

turkıshpower

Merhaba Arkadaşlar Bu gün ubuntumu baştan kurayım dedim ama o da ne ubuntu wikideki wireless driver linki ölmüş lütfen elinizde varsa paylaşabilirmisiniz 
Alıntı Yap
Kod:
lspci|grep Ethernet

komutunda aşağıdaki satır sizin bilgisayarınızda da çıkıyorsa sizin de Atheros cipli bir wireless kartınız var demektir.
Uçbirim
05:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR242x 802.11abg

Wireless PCI Express Adapter (rev 01)

Kurulum için ilk yapılması gereken var olan çalışmayan sürücüleri etkisiz hale getirmektir. Bunun için önce System-->Yönetim-->Hardware Drivers da iki sürücününde Enable tiklerini kaldırıp yeniden başlatın.

http://blakecmartin.googlepages.com/ar5007eg-32-0.2.tar.gz BU ADRESTEKİ SÜRÜCÜ LAZIM  adresindeki sürücüleri indirip masaüstünde açın.

ndiswrapper programını yükleyin.

terminal penceresinde
Kod:
sudo ndisgtk

gelen pencereden install New Driver'ı seçip açtığınız dosyaların içindeki inf uzantılı dosyayı seçin.

Artık özgürce kablosuz internete bağlanabilirsiniz.

:(

turkıshpower

YArdımınız için teşekkürler ancak benimki wireless tanıtma sorunu deyil  daha önce bir çok kez bu işi yaptım ancak driver bulamıyorum Ubuntu Wiki ye girip wireless kartlarına girin ve bakın wirelessi tanıtmak için gerekli driver yok nereden bulabilirim yedeğe aln kimse yok mu acaba

ihtiyar said

Alıntı yapılan: turkıshpower - 23 Nisan 2009 - 17:07:14
YArdımınız için teşekkürler ancak benimki wireless tanıtma sorunu * değil  daha önce bir çok kez bu işi yaptım ancak driver bulamıyorum Ubuntu Wiki ye girip wireless kartlarına girin ve bakın wirelessi tanıtmak için gerekli driver yok nereden bulabilirim yedeğe aln kimse yok mu acaba

ar5007eg-32-0.2.tar.gz

ndiswrapper-1.49.tar.gz

İlk dosya, internette neredeyse hep aynı linkten verilmiş. Linkteki dosya kaldırılınca birçok sitenin bağlantısı ölmüş.

Uzun bir araştırmadan sonra bulduğum site: murga-linux.com oldu. Ben de alternatif olsun diye kendi bloguma yükledim.

turkıshpower

YArdımınız İçin Çok Teşekkür Ederim Saygılar İyi ÇAlışmalar Dilerim :)

ihtiyar said

Alıntı yapılan: turkıshpower - 23 Nisan 2009 - 17:20:17
YArdımınız İçin Çok Teşekkür Ederim Saygılar İyi ÇAlışmalar Dilerim :)

Her zaman bekleriz lakin bir hatırlatmada bulunayım. Forum Kuralları bölümündeki İmlâ Kuralları'nı incelerseniz Türkçe'mize verdiğimiz özeni göreceksiniz. ;)

turkıshpower

Yaptığınız uyarı için çok teşekkür ederim.Daha dikkatli olmaya özen göstereceğim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: turkıshpower - 23 Nisan 2009 - 17:25:23
Yaptığınız uyarı için çok teşekkür ederim.Daha dikkatli olmaya özen göstereceğim.

Anlayışınız için biz teşekkür ederiz. Konuyu da etiketleyip kapatayım.