ubuntu açılışında "starting common unix system" yazısı çıkıyor,ubuntu açılmıyor

Başlatan xmlt, 23 Nisan 2009 - 08:29:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmlt

bir önceki gün çöken vistadan çocuğumun fotolarını kurtarmak için console logine photorec yazdım ve ubuntuda açtım,fotoğrafları gördüm,tarattığım yerde GNUSTEP diye bir yer daha vardı,ertesi gün ubuntu açılırken rutin check yapmaya başladı,bende esc yaptım bu sefer yazılar çıktı en son yazıda "starting common unix printing system "yazdı ve aşağıda cursor yanıp sönmeye başladı,beklesem sabaha kadar beklerdim herhalde,çare var mı derdime

zeitgeist

"console logine photorec" ne demek, nereye yazdın bu ifadeyi, niye yazdın? "Gnustep" dediğin nedir bir klasör mü? Şu an bilgisayarı her açtığında "starting common unix printing system" hatası mı alıyorsun?

Sorunu biraz daha açık ifade edersen daha kolay yardım alabilirsin?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

localhost

Bir üst mesajlarida yapistirsaydiniz keske. Sorun daha kolay cözülebilirdi.
Linux LPIC1 - MCSA

xmlt

bir gün evvel ubuntu açılıyodu uçbirime phorec yazdım ve fotoları kurtardım bir sonraki gün ubuntuyu açmaya çalışırken açılmadı ve starting common unix printing system ok yazdı ve orada kaldı

xmlt

localhost

Sistemi recovery mod ile acin ve log dosyalarina bakin. Bir yerlerde hatayi görebilirsiniz.
Linux LPIC1 - MCSA

xmlt

hatalı log faili göremeden recovery penceresi açılıyor ( resume,clean,root vb) başka yolu yok mu bu sorunun çözümünün

bytan

Orada gördüğünüz root shell seçeneği ile terminale geçin. Aşağıdaki komutları sırayla girin:

mv /etc/init.d/cupsd  /etc/init.d/cupsd.bak
reboot

Eğer işe yaramazsa, yine aynı yere gidin ve aşağıdaki ile kayıtlara bakıp hatayı yakalamaya çalışın:

dmesg | less
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

localhost

@bytan bende oraya baktim ama konu baska birseyi anlatiyor sanirim. CUPS adini degistirdigimizde CUPS calisirmi? yoksa sistemi acmak icin gecici bir cözümmü bu? neyse denesin bakalim...
Linux LPIC1 - MCSA

bytan

Haklısın @Kirmizi. Bu şekilde cups aradan çıkıyor. Açılıp açılmayacağını öğreneceğiz
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST