virtualbox tam ekran sorunu

Başlatan ceylandag, 22 Nisan 2009 - 17:22:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ceylandag

İlk defa virtualbox kullanıyorum
Pardus ve vista home premium kurdum
Pencerenin yani sanal makinede çalışan işletim sisteminin masa üstünün tam ekran olmasını nasıl sağlarım?Açılan çerçeve içine nasıl tam olarak oturturum ?
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

erginemr

VirtualBox'ta tam ekran olmasını sağlamak için "Host Key + F" tuş birleşimini kullanıyorsunuz. "Host Key" standart olarak sağ Ctrl tuşu, ama VirtualBox ayarlarından değiştirilebiliyor.

Sanal işletim sistemi ekranının pencere boyutu değiştikçe kendini ayarlaması içinse, sanal sisteme "VirtualBox Guest Additions" (Misafir Eklentileri'ni) burmanız gerekiyor. Bu aslında, VirtuaBox'ın kurulum klasöründe bir yerlerde bulunan bir ISO dosyası, yani sanal bir CD. Menüden ulaşabilirsiniz.

canosayan

Alıntı yapılan: erginemr - 23 Nisan 2009 - 00:59:09
VirtualBox'ta tam ekran olmasını sağlamak için "Host Key + F" tuş birleşimini kullanıyorsunuz. "Host Key" standart olarak sağ Ctrl tuşu, ama VirtualBox ayarlarından değiştirilebiliyor.

Sanal işletim sistemi ekranının pencere boyutu değiştikçe kendini ayarlaması içinse, sanal sisteme "VirtualBox Guest Additions" (Misafir Eklentileri'ni) burmanız gerekiyor. Bu aslında, VirtuaBox'ın kurulum klasöründe bir yerlerde bulunan bir ISO dosyası, yani sanal bir CD. Menüden ulaşabilirsiniz.
yanlış hatırlamıyorsam virtual box'ın açık kaynak türevinde misafir eklentileri beraber inmiyor.
Chmod bizim işimiz.

Dilaver Gurdag

Virtualbox'ın "aygıt" menüsünde misafir eklentileri yükle. CD'ye mount edecektir. Oradan çalıştırıp kurabilirsin. Bittikten sonra resetleyip "Makine" menüsünden pencere boyutlarını ayarlayabilirsin.

civler

Merhabalar, linüx mint kullanıyorum, sanal windows kurdum ama ekran çözünürlüğü en yüksek 1024/768 bunu nasıl değiştirebilirim, fikri olan var mıdır? Teşekkürler.
İleri, daima ileri gitmeliyiz, bu bilinmeyene yolculukta.

afacan38

Alıntı yapılan: civler - 25 Eylül 2020 - 12:14:17
Merhabalar, linüx mint kullanıyorum, sanal windows kurdum ama ekran çözünürlüğü en yüksek 1024/768 bunu nasıl değiştirebilirim, fikri olan var mıdır? Teşekkürler.
Adım adım anlatayım:

• Algıtlar > Misafir Eklentileri CD Kalıbını Yerleştir seçeneğini bulup etkinleştirin.
  • Bilgisayar'a basın ve CD kalıbının içine girip, içindeki .exe dosyasını çalıştırın.
Şimdi pencereyi nasıl boyutlandırsanız Windows otomatik olarak çözünürlüğünü ayarlayacaktır. Sağ Ctrl + F yaparsanız Windows tam ekran çalışır.