[Çözüldü] Tracker Applet Uyarısı.

Başlatan osmancan, 22 Nisan 2009 - 09:41:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

osmancan

Günaydın Arkadaşlar

ben ubuntu 8.10 kullanıyordum yaklaşık 2 hafta önce 9.04 yükselttim sistemi.son 1 haftadır ubuntuyu her açtığımda sistem çökme uyarısı veriyor.yükseltmeden dolayıdır kararlı sürüm çıksın düzelir diye umuyorum.bugünde tracker applet uyarısı veriyor.yeniden indexleyim mi?sorusuna evet dediğim zamanda bir işlem yapmıyor.bu sorunu nasıl çözerim?
Ubuntu User number is # 33126
Linux user number is #529943

ceylandag

Alıntı yapılan: osmancan - 22 Nisan 2009 - 09:41:44
Günaydın Arkadaşlar

ben ubuntu 8.10 kullanıyordum yaklaşık 2 hafta önce 9.04 yükselttim sistemi.son 1 haftadır ubuntuyu her açtığımda sistem çökme uyarısı veriyor.yükseltmeden dolayıdır kararlı sürüm çıksın düzelir diye umuyorum.bugünde tracker applet uyarısı veriyor.yeniden indexleyim mi?sorusuna evet dediğim zamanda bir işlem yapmıyor.bu sorunu nasıl çözerim?
Yükseltme yapılınca tadı olmuyor sorun çıkıyor.
ext4 format atarak RC sürümünü kurdum sorunsuz çalışıyor.
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

osmancan

yükseltme yaptığıma pişman oldum.kararlı sürümü çıksında (23 nisanda çıkacak sanırım) onu sıfırdan kurayım.

ceylandag

Alıntı yapılan: osmancan - 22 Nisan 2009 - 10:13:40
yükseltme yaptığıma pişman oldum.kararlı sürümü çıksında (23 nisanda çıkacak sanırım) onu sıfırdan kurayım.
RC sürümüde tatminkar ama 1 gün beklerseniz tam sürüm yüklersiniz.İçinizde rahat etmiş olur
--------------------
ORÇUN CEYLANDAĞ
İSTANBUL/TÜRKİYE
--------------------

heartsmagic

Arkadaşlar alfa,beta,rc sürümlerin getirisi olduğu gibi götürüsü de vardır. Bu sürümler zaten keyifli kullanım için değillerdir, hata yakalanırsa bildirmek veya denemek için kullanılırlar.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

erginemr

Temiz bir Ubuntu 9.04 sisteminde, Tracker kurulu olarak gelmiyor. Eğer dosya endeksleme özelliğini kullanmıyorsanız, Synaptic'ten Tracker'ı kaldırmanızı öneriyorum.

osmancan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2009 - 12:01:49
Arkadaşlar alfa,beta,rc sürümlerin getirisi olduğu gibi götürüsü de vardır. Bu sürümler zaten keyifli kullanım için değillerdir, hata yakalanırsa bildirmek veya denemek için kullanılırlar.
evet çok haklısınız.sadece tracker applet uyarısının kararlı sürüm olmadığından mı?yoksa farklı bir sorun oluştuda ondan mı?kaynaklandığından emin olamadığım için sorma gereği duydum.

osmancan

Alıntı yapılan: erginemr - 22 Nisan 2009 - 12:29:50
Temiz bir Ubuntu 9.04 sisteminde, Tracker kurulu olarak gelmiyor. Eğer dosya endeksleme özelliğini kullanmıyorsanız, Synaptic'ten Tracker'ı kaldırmanızı öneriyorum.
öneriniz için teşekkür ederim.
sanırım 23 nisan da kararlı sürüm çıkacak o zaman daha sorunsuz bir sistem olacak inşAllah.

heartsmagic

Alıntı yapılan: osmancan - 22 Nisan 2009 - 13:28:56
evet çok haklısınız.sadece tracker applet uyarısının kararlı sürüm olmadığından mı?yoksa farklı bir sorun oluştuda ondan mı?kaynaklandığından emin olamadığım için sorma gereği duydum.

Kararlıya kadar bekleyip ardından duruma bakabiliriz. Aslında şu anda da acaba bir hata kaydı var mı diye kontrol edilebilir. Üzerine gitmek istiyorum diyorsan her şeyden önce bir temizlik yapıp ardından tekrar kurup dene Tracker'ı.

sudo aptitude purge tracker
sudo aptitude install tracker

osmancan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Nisan 2009 - 15:05:48
Alıntı yapılan: osmancan - 22 Nisan 2009 - 13:28:56

Kararlıya kadar bekleyip ardından duruma bakabiliriz. Aslında şu anda da acaba bir hata kaydı var mı diye kontrol edilebilir. Üzerine gitmek istiyorum diyorsan her şeyden önce bir temizlik yapıp ardından tekrar kurup dene Tracker'ı.

sudo aptitude purge tracker
sudo aptitude install tracker

şuan tracker ı kaldırdım.yarın  kararlı sürüm çıktıktan sonra tekrar bakacağım.duruma göre tekrar görüşlerinize başvuracağım.

erginemr

Peki bu şekilde Tracker applet hatasını, ve en önemlisi, yukarıda bahsettiğiniz çökme uyarısını alıyor musunuz?

osmancan

Alıntı yapılan: erginemr - 22 Nisan 2009 - 18:18:22
Peki bu şekilde Tracker applet hatasını, ve en önemlisi, yukarıda bahsettiğiniz çökme uyarısını alıyor musunuz?
tracker ı kaldırdığım zaman tracker la ilgili bir sorun kalmadı.ama hala sistem çökme uyarısı alıyorum.sistemi yükselttim ve 1 haftadır her açtığımda sistem çökme uyarısı alıyorum.tracker sorunu bugün başlamıştı.yarın kararlı sürüm yayınlandıktan sonra gerekli güncellemelerden sonra bakalım sistem çökme uyarısı verecekmi?
farz edelim yarınki güncellemelerden sonrada sistem çökme uyarısı aldım 9.10 sıfırdan mı?kurman gerekecek?

heartsmagic

Çökme uyarısı sadece uyarıdan ibaret bence. Sistemi etkileyen bir yanını görmedim. Kaldı ki sıfırdan kurulumdan sonra karşılaşmadım henüz kendisiyle. Ancak sıfırdan kurulum gerektirecek bir olay değil bence bu durum.

osmancan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 25 Nisan 2009 - 20:30:48
Çökme uyarısı sadece uyarıdan ibaret bence. Sistemi etkileyen bir yanını görmedim. Kaldı ki sıfırdan kurulumdan sonra karşılaşmadım henüz kendisiyle. Ancak sıfırdan kurulum gerektirecek bir olay değil bence bu durum.

evet bende sistemi etkileyen bir yönünü görmedim kullandığım veya uyarıyla karşılaştığım süre boyunca.23 nisan kararlı sürüm çıktığı gün yaptığım son güncellemeden sonra bir daha o uyarıyı almadım.tahmin ettiğimiz gibi kararsız sürüm olmasından dolayı çıkan bir uyarıydı.

erginemr

Alıntı yapılan: osmancan - 27 Nisan 2009 - 09:19:50
...
evet bende sistemi etkileyen bir yönünü görmedim kullandığım veya uyarıyla karşılaştığım süre boyunca.23 nisan kararlı sürüm çıktığı gün yaptığım son güncellemeden sonra bir daha o uyarıyı almadım.tahmin ettiğimiz gibi kararsız sürüm olmasından dolayı çıkan bir uyarıydı.

Geçmiş olsun diyelim o zaman. :)

Konuyu [Çözüldü] olarak etiketleyerek kilitliyorum.