[Çözüldü]Totem player altyazı türkçe karakter sorunu?

Başlatan Gençfuat, 21 Nisan 2009 - 19:45:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gençfuat

Arkadaşlar totem playerda altyazılar türkçe karakterlerde # işareti falan geliyo sanırım font falan eksik arama yaptım ama bulamadım.Ne yapmalıyım?
böteci

Yiğit Ateş

Totem'in ayarlarından karakter kodlamasını Türkçe yapman yeterli.

Gençfuat

Yaptım ama hala Türkçe karakter  sorunu var.Aslında bazen düzgün bazen bozuk oluyor.
böteci

zeitgeist

Smplayer'da olduğu gibi "Türkçe (ISO-8859-9)" gibi bir seçenek yok mu? Hazır bahsi geçmişken Smplayer uygulamasını da önereyim.
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

Yiğit Ateş

zeitgeist haklı smplayer ve vlc gibi çok daha iyi oynatıcılar mevcut depodan kurup onları da deneyebilirsin.

extremebrutal

Ubuntu ve türevlerini kurduktan sonra yaptığım ilk iş Totem'i kaldırıp SMPlayer'ı kurmaktır.. :D

Yiğit Ateş

Valla haklısın artık bu formattan sonra standart bir işlem sayılmaya başlandı geliştiricilerin niye totemde ısrar ettiklerini anlayabilmiş değilim.

Gençfuat

Haklısınız belki ama rmvb  dosyasını açmak istiyorum dolayısıyla smplayer açamadı .Vlc playerda açamadı.Real playerı kurdum sorun çıkardı(çalışmadı sanırım  linux mint den dolayı).Bitek totem player açtı.Ne yapmalıyım.
böteci

bytan

İlk yaptığım işlerden biri olarak oynatıcı ve codec'lerini medibuntu deposundan indiriyorum. Henüz bir sorun yaşatmadı.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

Gençfuat

samurai verdiğin linktekileri sorunsuz yaptım şuan media playerla açıyorum.Fakat türkçe karakter sorunu var bundada .Bu arada mplayer arayüzü çok güzelmiş beğendim.Birde türkçe karakter sorunu olmasa.
böteci

Yiğit Ateş

Smplayer ayarlarında altyazı sekmesine gelip karakter kodlamasından Turksih(8859-9) seçtin mi?

Gençfuat

böteci

Yiğit Ateş

Pardon mplayer'ı kastetmiştim rmvb dosyalarını smplayer açamıyor mplayer'ın kendisi ile dener misin altyazı ayarını aynı şekilde yapıp.

Gençfuat

Evet seçtim sorun devam ediyor.
Edit:Font kısmından Türkçe yaptım sorun devam etti.Altyazı kısmından türkçe yaptım gene türkçe karakter sorunu yaşadım.(mplayerda)
böteci

Yiğit Ateş

Valla Gençfuat aklıma başka bir fikir gelmiyor şu anda bende bu şekilde sorun yok muhtemelen sisteminde başka bir sorun olabilir heartsmagic gelince bakacaktır daha tecrübeli bir arkadaşımız muhakkak bir çözüm getirir onu bekle istersen.

Gençfuat

mplayerda altyazı kısmını Türkçe yaptım.Font kısmınıda unicode yaptım düzeldi .Belki sebebi bu değildir ama en son yaptığım buydu.Yardımlarınızdan dolayı teşekkürler arkadaşlar.
böteci

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Gençfuat - 22 Nisan 2009 - 00:51:21
mplayerda altyazı kısmını Türkçe yaptım.Font kısmınıda unicode yaptım düzeldi .Belki sebebi bu değildir ama en son yaptığım buydu.Yardımlarınızdan dolayı teşekkürler arkadaşlar.
Sebebi bu :D Ben orayı zaten öntanımlı halinde bırakmışsındır diye aklımın ucundan bile geçirmedim.Neyse önemli olan sorunun çözülmesi.

Gençfuat

böteci

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.