ubuntu 9.04 kurulumundan sonraki hata

Başlatan omerismail, 19 Nisan 2009 - 18:36:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

omerismail

kurulumu yapıyorum. yeniden başlatıyorum. bilgisayar kurulum cd.sini çıkardıktan sonra kapanırken bir sürü hata veriyor. end_request I/Q error gibi bir şeyler yazıyor alt alta. bir sefer yazdığı için görüntü alamadım sebebini bilen varmıdır?
selamlar

hasansahin

Ubuntu açılıyormu?
indirdiğiniz cd kalıbının md5 kontrolünü yaptınızmı?
Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.
Albert Einstein.

xwes

Alıntı yapılan: omerismail - 19 Nisan 2009 - 18:36:07
kurulumu yapıyorum. yeniden başlatıyorum. bilgisayar kurulum cd.sini çıkardıktan sonra kapanırken bir sürü hata veriyor. end_request I/Q error gibi bir şeyler yazıyor alt alta. bir sefer yazdığı için görüntü alamadım sebebini bilen varmıdır?
selamlar

Sanirim onlar onemli şeyler degil. Ubuntunuz kuruldu mu? Emin olmamakla birlikte o hatalarin sebebinin ubuntunun sizin kurulum sirasinda yaptiginiz ufak tefek degişiklikleri CDye yazmaya çalişmasindan olabilir. Hele ki eger CDniz orjinal ubuntu kalibi degilse kişiselleştirilmiş bir kalip ise ihtimal daha yuksek.

omerismail

ubuntu yu kendi sitesinden indirdim. k3b ile yazdırdım. sanırım k3b yazdırırken kontrolü yapıyor.
ubuntu kuruluyor fakat çok ağır. harici hdd den yine harici bir başka hdd ye kopyalama yapıyorum. internet sayfası zor açılmaya başladı ve bazen donup gri renk olup tekrar düzeliyor.
selamlar

xwes

Harici HDDler arasindaki veri transferi zaten nispeten yavaş olur, internet ile ilgili bahsettiginiz durum ise firefox ile ilgili olabilir bunlar dişindaki programlarda da yavaşlik hissediyor musunuz? Daha once ayni sisteme ubuntu kurduysaniz karşilaştirma yapabiliyor musunuz? Bir de eger sisteminiz iyi degilse başlangiç programlarindan, ve hizmetlerden gereksiz olanlari kaldirarak sistemi rahatlatmaya çalişin. Ekran kartinizin surucusunun kurulu olduguna emin olun.

not: firefox'u nasil hizlandirabileceginiz ile ilgili forumda bir başlik var.
not2: ubuclener ile fazla paketleri kaldirabilirsiniz. (forumda aratabilirsiniz)

Bunlara ragmen sistem hala çok yavaş ise ozellikle eskide bir zamana gore kotu ise belki başka şeyler duşunebiliriz.

omerismail

core2 duo 1.66
2 gb ram
128 mb. intel
bluetooth
kamera (çalışmıyor)
parmak izi (çalışmıyor)
dvd rw double leayer
160 gb hdd (55 gb bölümünde xp var
100 gb bölümünde ubuntu 9.04 kurdum
ubuntudan evvel linuxmint 6 kde vardı. bazı derslerimi çalışmam için gmountiso gibi programa ihtiyacım var. orada depodan isomaster kurdum ama randıman alamadım. ayrıca 32 bit işletim sistemi.
madem notebookum 64 biti destekliyor hep 64 bit sürümleri deniyorum.
selamlar

xwes

Alıntı yapılan: omerismail - 19 Nisan 2009 - 19:59:41
...ayrıca 32 bit işletim sistemi.
madem notebookum 64 biti destekliyor hep 64 bit sürümleri deniyorum.
selamlar
sonuç olarak 64 bit mi kurdunuz 32 bit mi? Anlayamadim kusura bakmayin.

omerismail

64 bit kuruyorum her zaman ubuntu 64 bit olarak kurdum
çoğunlukla denediğim tüm linuxları 64 bit sürümü olanları tercih ediyorum bazende merak edip 32 bit denediğimde oluyor.
selamlar

omerismail

flash palyer ve diğer codecleri medibuntu deposundan yükledim. biraz düzeldi gibi donmalar
selamlar

xwes

Diger programlarda da var mi donmalar?
Ben hiç 64 bit kurmadim o yuzden ondan olabilir mi bilmiyorum açikçasi.

omerismail

deneyince yazarım
şu an depolardan programları indirmeye başlayacağım.
bir müddet kullanacağım
selamlar