Pidgin, Emesene, Mercury Sorunu ???

Başlatan iKo, 18 Nisan 2009 - 23:45:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Merhabalar herkese, ben Ubuntu 8.10 kullanıyorum fakat Pidgin'i henüz bir kaç kere çalıştırabildim sanırım o da tesadüfen. Neden olduğunu anlamıyorum. Pidgin de bir problem vardır diye düşündüm, Mercury yükledim, Emesene yükledim fakat ne fayda...

Pidgin'de adresimi ve şifremi giriyorum, "Connecting" diyor ve bekliyor. Hiçbir zaman bağlanmıyor. Aynısını Mercury ile deneyince MSN ile ilgili bir uyarı veriyor şimdi tam hatırlayamıyorum. Emesene de aynı şekilde bekliyor.

Linux Mint'i Flash Disc'den boot edip denedim onun içinden Pidgin'i açmaya çalıştım fakat orda bile "Connecting" diyor ve MSN'i açmıyor...

Muhtemelen sorun bende... mi ??? Ne olabilir yada?

Bir fikri olan var mı ???

Teşekkürler

bytan

Firewall ve/veya proxy barındıran bir ağda mısınız? Bu programları uçbirimden çalıştırıp çıktıyı aktarır mısınız?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: bytan - 18 Nisan 2009 - 23:49:54
Firewall ve/veya proxy barındıran bir ağda mısınız? Bu programları uçbirimden çalıştırıp çıktıyı aktarır mısınız?

Ben okulun yurdunda kalıyorum, bazen Windows üzerinde bile MSN açılmayabiliyor yani...

-Bu programları uçbirimden çalıştırıp çıktıyı aktarır mısınız?- Bunu açar mısınız biraz ?

Teşekkürler

bytan

Uçbirim içine programı çalıştıran kodu yazmanız yeterli. Örneğin:

pidgin
amsn
mercury

Sorununuzunsa  ağdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: bytan - 19 Nisan 2009 - 00:12:18
Uçbirim içine programı çalıştıran kodu yazmanız yeterli. Örneğin:

pidgin
amsn
mercury

Sorununuzunsa  ağdan kaynaklandığını düşünüyorum.

Terminal e pidgin yazdım pidgin i açtı fakat yine hiçbir şey açılmıyor terminal de bir çıktı da vermedi ???

Ama windows üzerinden açılıyor...Problem ağda ise nasıl bir çözümü olabilir ?

şu uyarı geldi ben bunları yazarken -Connection error from Notification server:
Unable to connect-

Teşekkürler

bytan

Aşağıdaki pakedi kurup, pidgin'i yeniden başlatarak msn hesabınızı WLM olarak değiştirin. Bakalım düzelecek mi:

sudo apt-get install msn-pecan

PF @ ST

command

mtu değerinden kaynaklanıyor olabilir

sudo ifconfig eth0 mtu 1492

iKo

Alıntı yapılan: bytan - 19 Nisan 2009 - 00:32:47
Aşağıdaki pakedi kurup, pidgin'i yeniden başlatarak msn hesabınızı WLM olarak değiştirin. Bakalım düzelecek mi:

sudo apt-get install msn-pecan

bu da işe yaramadı yine aynı şekilde bekliyor acaba port u mu değiştirmek lazım ? 1863 benim...

iKo

Son uyarı --> Error on notification server: Unknown

bytan

Hesapları yönetirken aşağıdaki seçeneği aktif edin:

Alıntı YapUse http Method

PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: bytan - 19 Nisan 2009 - 00:44:54
Hesapları yönetirken aşağıdaki seçeneği aktif edin:

Alıntı YapUse http Method

Çok teşekkürler şimdi oldu :)

bytan

Peki ya Emesene ve Mercury? Bağlanabiliyor musun onlarla?

PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: bytan - 19 Nisan 2009 - 00:53:48
Peki ya Emesene ve Mercury? Bağlanabiliyor musun onlarla?
Sanırım yine olmadı, çünkü açtım kimseden mesaj alamadım. WLM den kaynaklı mı diye denedim MSN e çevirdim olmadı.Şimdi yine WLM ye çevirdim yine olmuyor bağlanmıyor.

WLM nedir ?

Mercury ve Emesene yi denemedim birazdan deneyeceğim..

command

bytan

WLM -> Windows Live Messenger.. Yeni protokol bu bir kaç aydır.

PF @ ST

bytan

Alıntı yapılan: command - 19 Nisan 2009 - 01:02:52
Sakalım yokki

:)

@IKo, @command'ın önerisini uygulama imkanınız oldu mu?

PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: command - 19 Nisan 2009 - 01:02:52
Sakalım yokki

ya senin yazdığını da denedim bir şey değişmedi ki ???

iKo

şu an yine pidgin e bağlı durumdayım fakat hiç bir tepki yok yeni msj lar gidiyor gibi görünüyor fakat kimseden msj gelmiyor ?

command

Bendede aynı sorunlar olmuştu en sonunda verdiğim komutla kurtuldum bundan ama wicd ile bağlantı kuruyorum şu an network-manager yok bende ubuntu sürümün kaç ?

iKo

Alıntı yapılan: command - 19 Nisan 2009 - 01:11:49
Bendede aynı sorunlar olmuştu en sonunda verdiğim komutla kurtuldum bundan ama wicd ile bağlantı kuruyorum şu an network-manager yok bende ubuntu sürümün kaç ?

Ubuntu 8.10... Kimseden mesaj alamıyorum pidgin de şimdi mercury yi deneyeceğim...

command

şunu denesene birde kendi kullanıcı dizinine gec uçbirimden

rm -f ./purple

ardından tekrar pidgini aç hesabı yapılandır

iKo

Mercury nin uyarısı da şöyle,

mercury was unable to sign you because the connection with the msn sever (messenger.hotmail.com:1863) could not be established...

pidgin de port kısmında yazan olay bu da :S nedir bu ya ? neden ben de var bu sorun

command

biraz önce adresi pinglemeye kalktım ama sonuc alamadım sanırım bağlantılarda bir sorun var senden kaynaklı olmayabilir

iKo

Alıntı yapılan: command - 19 Nisan 2009 - 01:21:48
biraz önce adresi pinglemeye kalktım ama sonuc alamadım sanırım bağlantılarda bir sorun var senden kaynaklı olmayabilir

yazdıklarını root olarak mı yapıcam yoksa terminal açılır açılmaz mı ?

command

terminali aç
cd komutu ile kendi home dizinine geç
rm -f ./purple  komutunu ver
root olmana gerek yok
kendi klasorunde çalışacaksın