USB belleğe ubuntu kurma

Başlatan kaansef, 18 Nisan 2009 - 22:12:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar ben 8 gb'lik bi flash disk almayı düşünüyorum.Eğer alırsam içine ubuntu kurabilirmiyim?Kurulursa nasıl kurulur?Şöye yapsam olurmu ubuntu cd'siyle pcyi yeniden başlatıcam.Sonra harddisk seçimine elle yanıtını verip flash diski seçcem.Olay bu sizce olurmu?Olmassa nasıl yapabilirim?
# 28065

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

iKo

Alıntı yapılan: kaansef - 18 Nisan 2009 - 22:12:53
Arkadaşlar ben 8 gb'lik bi flash disk almayı düşünüyorum.Eğer alırsam içine ubuntu kurabilirmiyim?Kurulursa nasıl kurulur?Şöye yapsam olurmu ubuntu cd'siyle pcyi yeniden başlatıcam.Sonra harddisk seçimine elle yanıtını verip flash diski seçcem.Olay bu sizce olurmu?Olmassa nasıl yapabilirim?

Ubuntu'da kurmakta ısrarlı mısın bilmiyorum fakat Linux Mint'i bilmiyorsan tavsiye ederim. Ayrıca kurulumu çok kolay, burdan detaylı bir şekilde inceleyip 10 dakika içinde halledebilirsin http://teknodergi.org/usb-belleğe-windows-üzerinde-linux-mint-60-kurulumu .

Ben Ubuntu'da kurdum USB'ye fakat onu Linux Mint kadar kolay bir şekilde yapabiliyormuyuz bilmiyorum ben Terminal aracılığı ile biraz bir şeyler yazarak ya da istediğim gibi UCK ile kuruyorum (Ubuntu Custimization Kit).

Kullanım amacına bağlı, USB'ye kurup sadece ordan mı başlatacaksın yoksa USB'ye atıp bilgisayarına kurulumu USB üzerinden mi yapacaksın yoksa Persistent olarak mı kuracaksın ?

Kolaygelsin

Bu arada Ubuntu'nun Linux Mint gibi kurulumu var mı ? Ben de merak ettim bilen var mı ?

kaansef

yok ben belleği harddisk gibi kullancam.Mesela biostan firs deviceyi usb yapçam sonra reset atıcam grub'tan ubuntuyu seçicem.Böyle bişey mümkünmü?
# 28065

Tutunamayan

Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7