[Çözüldü] Ubuntudan ses gelmiyor!!!

Başlatan chocolatebitter7, 18 Nisan 2009 - 20:47:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

chocolatebitter7

Şimdiye kadar hiç bir ses problemim olmamıştı ama geçen hafta bilgisayarımın sesi gitti.
Hiç bir programdan ses çıkmıyor, Ubuntu ses kartımı tanıyor,ses ayarları da normal.
Problemi anlayamadım ve çözemiyorum,forumda önceki başlıklarda yazanları da denedim işe yaramadı.
Yardım ederseniz sevinirim.

326041

Donanımsal bir sorun olabilir. Donanımınızı kontrol ettiniz mi?

chocolatebitter7

başta ses çıkış noktasında hasar olabileceğini düşündüm ama iki ses çıkışı da çalışmıyor.

bytan

Ses ayarları üzerinde, gerekirse ve imkan varsa farklı aygıtları da deneyerek, tüm kanalların açık olup olmadığını kontrol ettiniz mi?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

chocolatebitter7

farklı aygıt derken hoparlör kastediyorsanız denedim,olmadı.hoparlörü bilgisayara takma sırasında ufak bir cızırtı gelio başka da ses çıkmıyor.

askinj

farklı aygıtlar derken zannedersem ses özelliklerinden farklı sürücüleri seçerek denemeniz kastediliyor. Yüzde 90 işe yarıyor. aynışey benimde başıma gelmişti.

chocolatebitter7

Alıntı yapılan: askinj - 19 Nisan 2009 - 00:58:13
farklı aygıtlar derken zannedersem ses özelliklerinden farklı sürücüleri seçerek denemeniz kastediliyor. Yüzde 90 işe yarıyor. aynışey benimde başıma gelmişti.
sanırım benimkisi yüzde 10 luk kesimde.denedim farklı aygıtları ama olmadı.sanırım donanımımı bir bilgisayarcıya göstermem gerekecek.

xwes

Alıntı yapılan: chocolatebitter7 - 18 Nisan 2009 - 20:47:36
Şimdiye kadar hiç bir ses problemim olmamıştı ama geçen hafta bilgisayarımın sesi gitti.
Hiç bir programdan ses çıkmıyor, Ubuntu ses kartımı tanıyor,ses ayarları da normal.
Problemi anlayamadım ve çözemiyorum,forumda önceki başlıklarda yazanları da denedim işe yaramadı.
sesi gitmeden once sistemde yaptigniz degişikleri hatirliyor musunuz?

heartsmagic

Alıntı yapılan: xwes - 19 Nisan 2009 - 10:39:46
Alıntı yapılan: chocolatebitter7 - 18 Nisan 2009 - 20:47:36
sesi gitmeden once sistemde yaptigniz degişikleri hatirliyor musunuz?

Soracağım sorulardan biri buydu.
Güncelleme yaptın mı?
Kernel güncellemesi oldu mu?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

chocolatebitter7

yeni ses kartı taktım ses geri geldi.sanırım ses kartı arızalıydı.