[Çözüldü] video izleyemiyorum?

Başlatan strong60, 17 Nisan 2009 - 16:32:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

strong60

selamlar bir video açtığımda vidyo oynatıcı kendiliğinden kapanıyor iki programda aynı hatayı aldım
filim oynatıcı ve media player ikiside kapanıyor nasıl çözerim bu sorunu

Tutunamayan

Synaptic Paket Yöneticisi ile SMPlayer'ı aratıp kurarsanız. Zaten ilk açılışta gereken codecleri bulup, kendi yükleyecektir SMPlayer..
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

strong60

malesef olmadı görüntü ve ses alamıyorum filim yürütülüyor ama ses görüntü yok

Tutunamayan

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4135.0.html linki sanırım işinize yarayacaktır. Ayrıca önemli bir hatırlatma: Karşılaştığınız her sorunda konu açmak yerine Forum içinde arama yaparsanız mutlaka cevabını bulursunuz. Zira bu tür sorunlarla karşılaşan ilk siz değilsiniz. sizden önce birileri mutlaka aynı * ya da benzer sorunla karşılaşmış ve bu sorun çözümlenmiştir.. Forumun arama sayfasına ulaşmak için:Yukarıda gördüğünüz ana sayfa - Forum - Wiki - English diye giden menüden "Ara" yı tıklamanız yeterli...
Ubuntu-TR Wiki | Ubuntu-TR Wiki'ye Madde Nasıl Eklenir? | Ubuntu-TR Wiki Nasıl Belgeleri | [url=http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Acemiler_i%C3%A7

strong60

verdiğiniz linkte bir çözüm bulamadım ses var fakat görüntü yok eskiden normal çalışıyordu birşeylermi kaldırdım yanlışlıkla acaba
sadece SMPlayer ile açılıyor ondada ses var görüntü yok yardım edin lütfen

ihtiyar said

Alıntı yapılan: strong60 - 17 Nisan 2009 - 17:34:17
verdiğiniz linkte bir çözüm bulamadım ses var fakat görüntü yok eskiden normal çalışıyordu birşeylermi kaldırdım yanlışlıkla acaba

Verilen linkteki tüm adımları yaptınız mı? Gereken tüm kodekler yüklenecekti böylece.

strong60

sorunu buldum ancak bir çözüm yolu belirtilmemiş
metacity --replace
kodu veya compiz den metacity ye geçersem izleyebiliyorum
compiz ile izlemem için ne yapmam gerekiyor anlamadım

xwes

Smplayer ayarlarinda video output formatini degiştirmeyi deneyebilirsiniz.

strong60

Smplayer ayarlarinda video output formatini degiştirmeyi deneyebilirsiniz.

dediğiniz ayarlara nereden ulaşırım acaba

xwes

Seçenekler>Ozellikler ile ayarlara girin.
Orada genel bolumunde vidyo sekmesine gelin. burada ustte "Çikti surucusu" diye bir şey var. Ona karşilik gelen ayari degiştirmeyi deneyin. Ozellikle xv, xv11 gibi seçenekler genelde işe yariyor.

strong60

teşekkürler görüntü geldi ses yok

bytan

Alıntı yapılan: strong60 - 17 Nisan 2009 - 17:34:17

Alıntı yapılan: strong60 - 19 Nisan 2009 - 11:34:29
teşekkürler görüntü geldi ses yok

İki durum arasında ne yaptıysanız aynı yerden düzeltin. Nasıl ki video çıktısı üzerinde oynama yaptıysanız, ses çıktısı üzerinde de oynama yapabilirsiniz oynatıcı üzerinde.

Alıntı yapılan: strong60 - 17 Nisan 2009 - 18:27:21
sorunu buldum ancak bir çözüm yolu belirtilmemiş
metacity --replace
kodu veya compiz den metacity ye geçersem izleyebiliyorum
compiz ile izlemem için ne yapmam gerekiyor anlamadım

Maalesef compiz ile izlerken sorunlar oluşuyor. Çoğu zaman takılmalar oluyor ve izlenemiyor. Bunun için compizi kapatmaktan başka yapacak bir şey yok.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

strong60

sesi de hallettim yan taraftan fakat diğer programlarla hala izlenmiyor sizdedemi öyle sadece Smplayer ile izleniyor düzeltebilirmiyim

bytan

Alıntı yapılan: strong60 - 19 Nisan 2009 - 11:41:44
sesi de hallettim yan taraftan fakat diğer programlarla hala izlenmiyor sizdedemi öyle sadece Smplayer ile izleniyor düzeltebilirmiyim

Şu an gnome kullanmıyorum. Fakat menülerin içerisinde bir yerde, tüm oynatıcılar için Video Output ayarı yapılabilen bir diyalog penceresi vardı. Tercihler menüsünde olabilir. Ya  buradan deneyin, ya da kullanacağınız oynatıcılar için aynı ayarı elle yapın.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

strong60

ben compiz kullanıyorum o dediğiniz yeri bulabilirseniz yazın bende arıyorum ses le ilgili ayar bölümü var hepsi otomatik tanıda görüntü için bir ayar yerine rastlamadım devam ediyorum

bytan

System -> Preferences -> Multimedia System Selector yolu ile veya aşağıdaki komutla açabilirsin. Tabii yüklü olmalı:

gstreamer-properties

PF @ ST

strong60

Alıntı yapılan: bytan - 19 Nisan 2009 - 12:09:12
System -> Preferences -> Multimedia System Selector yolu ile veya aşağıdaki komutla açabilirsin. Tabii yüklü olmalı:

gstreamer-properties

bir faydası olmadı çünkü filim oynatıcı ve xine gibi oynatıcılar ancak compizi kapatınca çalışıyor bu programları silmemin sakıncası olurmu veya nasıl kaldırırım

bytan

Diğer sayfadaki mesajımda dediğim gibi, videoları sağlıklı şekilde izleyebilmek için compizi kapatmak gerekiyor.

İstemediğiniz yazılımları synaptic kullanarak kaldırabilirsiniz.  Bir paket seçtiğiniz zaman kaldırmak için, hangi paketleri etkilediğni ve ek olarak kaldıracağını size bildirir. Ona uygun olarak karar verebilirsiniz.

Konuyu etiketleyerek kapatıyorum.

PF @ ST