VirtualBox Anlık Görüntü Sorunu

Başlatan haritsu, 15 Nisan 2009 - 02:09:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haritsu

Selam arkadaşlar,

VirtualBox üzerinde kullandığım windows sp2 son 10 dakikadır hata vermeye başladı :) 5-6 saat sonra teslim etmem gereken bir projede içinde kaldı. Şimdi açarken şöyle bir hata veriyor. Acilen çözmem gerekiyor...

Çözüm önerilerinizi bekliyorum;

Hata Metni:
Alıntı Yap
Unable to restore the virtual machine's saved state from '/home/halid/.VirtualBox/Machines/WinxpSp2/Snapshots/{51c2fd65-77cc-42c5-bd13-3a6bbaf93863}.sav'. It may be damaged or from an older version of VirtualBox. Please discard the saved state before starting the virtual machine (VERR_SSM_LOAD_CONFIG_MISMATCH).

garafatma

VirtualBox güncellemesi mi yaptınız?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

haritsu

Güncelleme yapmadım, ama sanırım anlık görüntü ile alakalı bişi yapmıştım. Şimdi değiştirdim birkaç yeri. Çalıştı, ancak eski tarihe dönmüş durumda... ve Dosyalar gitmiş :)

Geri döndürme şansım var mı peki?

garafatma

Pek uykuluyum kusura bakmayın sorularım için :)
Hangi dosyalar gitmiş?

haritsu

Masaüstünde yaptığım son proje dosyalarım vardı, hepsi uçmuş :) ama ilginçtir masaüstüne attığı klasörler duruyor. Yani belirli bir tarihe kadar olanları gitmiş sanırım. Yani son 2-3 günlük dosyalar silinmiş :)

heartsmagic

Ağ kartının tipini değiştirme tavsiye edilmiş bir yerlerde.

Not: Yazana kadar sorun çözülmüş. Ancak dosyalar kaybolmuş durumda sanrım. Hiç snapshot almış mıydın? Eğer almadıysan dosyaları geri getirmek mümkün olmayabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

haritsu

Sanırım snapshot alıp sildim :) Yani o anlık görüntüleri geri alabileceğim bir yer var mı?

garafatma

haritsu

Teşekkürler :) virtualbox kullanmayacağım artık. Böyle durumlar için mutlaka bir güvenlik önlemi olsaymış daha iyi olurmuş.

garafatma

Ama anlık görüntüleri silmemiş olsaydınız şu anda bir problem olmayacaktı değil mi?

haritsu

Yanlışlıkla olması zaten sorun. Ama disklerin ve VDI dosyalarının saklandığı gibi anlık görüntülerinde saklandığı bir yer olmalıydı demek istedim :) Vmware'de bu mevcut :)

MehmetCan

Anlık Görüntü aldım bende Server kurduktan sonra. Ancak Daha Sonra Silmek istediğimde silemiyorum. Konunun üzerinden çok uzun zaman geçti diye yeniden yazdım. Başlık açmak istemedim. Çünkü Aynı başlığı kullanacaktım.
Silmeye Çalıştığım Zaman Aldığım Hata bu. Üzerine başka işletim sistemleri kurdum yeniden silmeye çalıştım ama olmadı. Yardım edebilirmisiniz.. Teşekkürler.

Cannot unregister the machine 'Server' because it has 1 snapshots.

Sonuç Kodu:
VBOX_E_INVALID_OBJECT_STATE (0x80BB0007)
Bileşen:
Machine
Arayüz:
IMachine {ea6fb7ea-1993-4642-b113-f29eb39e0df0}
Çağrılan:
IVirtualBox {339abca2-f47a-4302-87f5-7bc324e6bbde}
-
Düzeltme Sebebi : Çözüm

Arkadaşlar home/kullanıcıadı klasörünün içerisinde CTRL + H tuşlarına basak gizli dosyaları gösteriyoruz. Daha sonra .VirtualBox Klasörü var orada Machines içerisinde silemediğinin Sanal makinanın ismini bulup siliyorsunuz.
Daha Sonra VirtualBox'u başlatıp Oradan tekrar silebilirsiniz.
iyi çalışmalar :)