Skype Ses Gecikmesi

Başlatan haritsu, 13 Nisan 2009 - 22:13:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

haritsu

Selam Arkadaşlar,

SkyPe kullanırken ses gecikmesi yaşıyorum. 10 - 15 - 20 saniyenin üstüne çıkıyor gecikmeler :) Sizce bu neden olan nedir? Kablosuz bağlantı kullanıyordum, etkisi olabilir dedim kablo ile bağlanıyorum, değişen birşey olmadı.

Açık olan tüm internet bağlantılarını kestim. Ancak yine ses gecikiyor. İlginç bir durum... Daha önce yaşayan var mı?

garafatma

Acaba alsamixer'den olabilir mi? Alsamixer ayarları ile oynadınız mı?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

haritsu

Oynadınız mı derken? Mic, frontmic ile alakalı o kadar değeri karıştırdımki, çözüm bulamadım.

Bu konuda hiç sorun yaşayan yok mu acaba?

garafatma

Oynadınız mı derken yanlış kelime kullanmışım özür dilerim. denediniz mi demek istemiştim :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ironic

Bu sorunu yaşayanlar tabi ki var . Burdan ulaşabilirsiniz.

Daha önceki benzer bir skype başlığında açıkladığım gibi bu sorunların temelinde pulseaudio var. Skype üzerine açılan isteklerde de pulseaudio sorunu ilk sırada.  :D Paketi kaldırıp sorunu halledenler var. Fakat sistem geneli nasıl etkilenir emin olmadığımdan ben önermiyorum. Kaldırıp sorun yaşamayanlar var ama bu sorumluluk beni aşar.

Çözüm olarak ses çıkış/giriş aygıtlarını pulse harici olarak belirleyin ve skype' ı baştan başlatıp deneyin.

Yakında çıkacak yeni sürümde umarım bu sorunların hepsi çözülecek. Açıklamalar bu yönde.  ;)

haritsu

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

haritsu

Maalesef, denilenleri uygulamama rağmen sorun çözülmedi :)

ironic

Medibuntu deposunda bazı sorunları giderilmiş bir skype sürümü mevcut. Bende arama yaparken oluşan yüksek işlemci kullanımı sorununu ortadan kaldırdı. Ayrıca kameram eskisinden çok daha net. Hatta hiç olmadığı kadar.   :D

32 bit için;

skype-static-oss

64 bit için;

skype-static-oss

Her iki mimari için ortak;

skype-common

Benzer sorunları yaşayanlar deneyebilir.