Pidgin , Açılış Kilitlenmesi.

Başlatan SKYLAB, 11 Nisan 2009 - 21:03:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SKYLAB

Merhabalar.

Son birkaç gündür beni çok uyuz eden bir sorun ile karşı karşıyayım.

Pidgin 'de hesabıma erişmeye çalışırken normal olarak açılıyor hesabım. 500 den fazla pencere açılıyor pidgin ile alakalı. Bu durum neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama gnome masaüstünde kilitleniyor ve bilgisayarı power tuşundan kapatmak zorunda kalıyorum. Pardus 'dan pidgine girdim ve aynı şekilde 500 kadar pencere açıldı ama hepsini hayır diyerek kişi listeme ulaşabildim. Yanlız ubuntuda bu mümkün olmuyor maalesef.

Karşılaştığım hata : http://developer.pidgin.im/ticket/6808

Ama çözemedim genede. İngilizcem yetersiz kaldı.

Ne yapmam gerekiyor acaba ?

SKYLAB

konum doğru yere taşınıldığı için teşekkür ederim.

// güncel.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: SKYLAB - 11 Nisan 2009 - 21:21:49
konum doğru yere taşınıldığı için teşekkür ederim.

// güncel.

Rica ederim, görevimiz. ;)

Tabi biraz daha dikkat isteriz. :)

ironic

Öncelikle güncel sürümü kullanın. Son sürüm için;

http://www.getdeb.net/search.php?keywords=pidgin

Eğer son sürümü yükleyecekseniz pidgin 'i tamamen kaldırmanız gerek ;

sudo apt-get remove pidgin libpurple0 libpurple-bin pidgin-data

komutunu girin. Ayrıca Home/kullanıcı adı/.purple dosyasını (gizlidir. Ctrl+H ile görünür yapabilirsiniz) silin.

Verdiğiniz hata bildirim sayfasında sorun hala çözülmemiş olarak gözüküyor. 6 saat önce son bildirim yapılmış.

Önerilenleri deneyebilirsiniz. Kişileri yeni bir grup açarak oraya ekleyin ve pidgin'i kapatıp tekrar açın. Donma sorunu compiz'den kaynaklanabilir. Pidgin'i açmadan compiz'i de kapatın.

foma

Pidginden sildiğiniz ama mailinizin kişi listesinden silmediğiniz kişileri, mail adresinizden de silin (en azından bir kısmını). Pidgin ile oturum açtığınızda açılan pencerede "eşitleme yapsın mı" gibi bir şey söylüyorsa evete tıklayın.
Nükleer ile yaşamaya hazır mısın? Çözümsüz atıklara, kazalara, senden gizlenecek olan radyoaktif sızıntılara hazır mısın?
http://nukleer.greenpeace.org/?page=petition

btermeli

Sorun ben de başka bir program çalıştırdığımda oluyor. Örneğin emesene çalıştırırsam, listemden sildiklerimi tekrar ekliyor ve pidgin'i tekrar açtığım da tüm bunlar listede olmadığı için tekrar ekleme penceresi açıyor.
Hotmail kullanıyorsan, hotmaile girip, listende olmayanları tamamen kullanıcı listenden kaldır. Böylece sorunun çözülür.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

bytan

Kilitlenme anında Ctrl+Alt+F2 ile terminale geçerek kullanıcı adınızla oturum açıp aşağıdaki komutu vererek pidgin'i tamamen kapatabilirsiniz. Güç düğmesinden makinayı kapatıp açmanıza gerek kalmaz:

killall pidgin
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

SKYLAB

herkese teşekkür ederim.

gmail kullanıyorum ben. hotmail.com 'dan kişi listemdeki sildiğim kişileri tamamen silmem gerekiyor sanırım. Ama ben yaklaşık 600 kadar kişi silmiştim. Hepsini nasıl bulacağım tekrar :(

btermeli

ya da alternatif olarak amsn kullan istersen, onda ekleme sorunu olmuyor ve özelleştirme seçeneklerinde kişi listeni tekrar yönetebiliyorsun.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

SKYLAB

Eklenti bende açık değildi. Eklentiyi onaylattım. Gene aynısı oldu. Eklentiyi kaldırdım tekrar birşey değişmedi.

Mesajdada şu yazıyor. :

kullaniciadi@bilmemne.com yerel listede Other Contacts grubu içinde ama sunucu listesinde değil. Bu arkadaşı eklemek istiyormusunuz ?

Ben 3 gün önce msn listemden bir temizlik yapmıştım XP den msn 'e girerek msn plus otomatik kişi listesi temizleyici ile. Orada bir 500 kadar kişiyi silmiştim. O sildiğim adresler geliyor o mesajda. Mesajlar ardı ardına hızlı bir şekilde gelse 500 kere tıklamaktan çekinmeyeceğim. Neyse bu aralar amsn takılıyorum :) Gayet güzel geldi ama pidgin.im 'e çözüm gerekiyor :( O çok güzeldi.

SKYLAB

Bende zaten tek bir hesap var :(

aMSN , pidgine göre gerçekten çok çok performansız. Pidgin'im nerede benimm :(

Ubuntuyu tekrar baştan yüklemeyi düşünüyorum. Ama işe yararmı bilmiyorum.

ubuntu olduğunu için kilitleniyor maalesef. Pardus dada pidgini açtığımda aynı şekilde bir olay olmuştu. Hepsine tık atarak sorunu çözmüştüm.

Ozaman şöyle birşey sorsam ;

Pidgini açtığımdaki kilitlenme olmasa halledeceğim. Böyle bir kilitlenmeyi donanımsal bir değişiklik yapmadan nasıl düzeltebilirim ? Compiz 'i kapattım ama nafile.

ihtiyar said

Ubuntu'yu yeniden yüklemenizle çözüm olmaz, çünkü sorun pidgin ile alakalı. Yaklaşık 500 pencereyi açmaya çalışırken doğal olarak donuyor.

SKYLAB

Pidgin 'i kullanmayacağım sanırım. Çözüm olmadığı için. ( Esasında var, hotmail.com 'dan gerekli kişileri silmek ama 2 saatten fazla süreceğini biliyorum hiç uğraşmak istemiyorum. )

aMSN kullanmayacağım. Isınamadım, Çok windowsumsu ve performans : 0

Ozaman sizden şöyle bir istek yapsam.

Pidgin , amsn yerine kullanacağım , konsole tabanlı bir msn işlemcisi ? Terminal den falan çalıştırabileceğim siyah ekran üzerinde kullanabileceğim metin tabanlı bir client.

ihtiyar said

finch var diyeceğim ama bu da pidgin tabanlı olması lazım ve aynı sorunu yaşayabilirsin. Ama denemekte fayda var. ;)

sudo aptitude install finch

SKYLAB

sudo aptitude install finch  olucaktı sanırım ?

//edited.

Bundada pidgin 'in eski sürüm dosyalarını istedi :S

Emesene kullanıyorum şuanda gerçekten hızlı ve güzel.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: SKYLAB - 12 Nisan 2009 - 20:46:16
sudo aptitude install finch  olucaktı sanırım ?

//edited.

Bundada pidgin 'in eski sürüm dosyalarını istedi :S

Emesene kullanıyorum şuanda gerçekten hızlı ve güzel.

Harf hatası yapmışım, düzelttim. ;)

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 12 Nisan 2009 - 20:09:49
...pidgin tabanlı olması lazım...

Demiştim. ;)