openoffice powerpoint uyum sorunu

Başlatan veterdem, 08 Nisan 2009 - 21:50:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

veterdem

Merhaba tekrar microsoft ofiste hazırlanmış bir sunumu openoffice sunum da açtığımda eskiden beri şu sorunu yaşıyorum bir çaresini bulamadım forumda da dile getirilmemiş sanırsam resimde görüleceği üzere openoffice de açtığım sunumlarda bazı sayfalardaki yazılar arkaplanın dışına taşıyor. Ayrıca yazıcıdan da çıktı alınacağı zaman bu taşan kısımlar traşlanıyor yarım bir şey çıkıyor ortaya tek tek bunları düzenlemek çok sıkıcı kısa bir yolu varsa yardımcı olabilirmisiniz.

Diğer problem resimde görülen arkaplanda başlık eklemek için tıklayın yazısı orda resim var arkada az gözüküyo ama orda yazı olduğu zaman da o yazılarla birbirine giriyomuş gibi gözüküyor. 

Erdem

erginemr

İlk sorunun kaynağı yazıtipi uyumsuzluğu olabilir. MSOffice sunumu Windows altında ilk hazırlanırken kullanılan yazıtipi, büyük ihtimalle Ubuntu altında yüklü olmadığı için, OpenOffice tarafından uyumlu (ama boyutları farklı) başka bir yazıtipi seçilmiş olabilir.

Synaptic'te msttcorefonts paketi vardı, soruna çözüm olabilir.

veterdem

teşekkürler halloldu dediğiniz font paketini yükledim oturdu şu an slaytlar :)
Erdem

erginemr

Bu güzel bir haber. :)

Alıntı yapılan: veterdem - 08 Nisan 2009 - 21:50:27
...
Diğer problem resimde görülen arkaplanda başlık eklemek için tıklayın yazısı orda resim var arkada az gözüküyo ama orda yazı olduğu zaman da o yazılarla birbirine giriyomuş gibi gözüküyor. 

Bu konuda zayıf bir öneri olarak; resme sağ tuşla tıklayarak sıralama menüsünden en alta göndermeyi deneyin.

veterdem

Evet bu yöntem olur da 200 tane slaytı tek tek yapmak zor olacağından acaba arka planlamı oynasam diye düşünürken sağdaki boş slayta tıkladım arka plan resmi aynen kaldı  ve o yazılar kendiliğinden gitti fonu silmemesi ilginç aslında tamamen boş yapar diye düşünüyordum. bende tümünü seç dedim boş slayta tıkladım bütün o yazıları sildi aynı resmin düzelmiş hali buda  :D

Erdem

erginemr

Şu durumda tüm sorunlar çözülmüş oluyor sanırım?

Nick'inizden ve sunumun içeriğinden anladığım kadarıyla veterinersiniz. Sunumu OpenOffice ile hazırladığınız için teşekkür eder ve başarılar dilerim.