[Çözüldü] facebook ta video izleme sorunu

Başlatan flashpoint, 07 Nisan 2009 - 18:40:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

flashpoint

Merhabalar...
flash player en son sürümünü kurdum.facebook ta video izlemek istediğimde operada beyaz bir ekran oluşuyor. mozillada ise video unavailable diye bir yazı çıkıyor nedendir anlayamadım....
birçok başlık var ama güncellemeleri zaten yaptım bunu. işin ilginç olan yanı youtubedan video izleyebiliyorum.
aklıma bir şey geliyor... facebook linux tabanlı bilgsayarlara kısıtlama getirmiş olabilir mi?? doğru mu bilmiyorum...(belkide abartıyorum:))

heartsmagic

Facebook'un böyle bir kısıtlama yapacağını sanmıyorum. Bir uyuşmazlık söz konusu olabilir belki, o kadar. Hangi flash sürümünü kullanıyorsun? Ayrıca Opera ve Firefox'ta yanlışlıkla Facebook'u yasaklamış olabilir misin? (Adobe Flash konusu için)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

flashpoint

valla daha demin adobenin sitesinden deb uzantılı dosyasını indirdim sanırım 10 olsa gerek.opera ve firefox'ta nasıl yasaklamış olabilirim ki .?

heartsmagic

Adblock ile örneğin. Sisteminde kaç tane flash sürümü mevcut?

dpkg -l | grep flash

ne diyor?

flashpoint

ii  adobe-flashplugin                          10.0.22.87-1                             Adobe Flash Player plugin version 10
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu1                        Adobe Flash Player plugin installer

heartsmagic

Az önce kurduğunla beraber iki tane olmuş ki bu normal. Zaten senin flash problemin yok zira Youtube izleyebiliyorsun. En son kurduğun kalsın eskisini silip bir daha dene bakalım. Pek ümitli olmasam da aklıma şu an bir şey gelmiyor.

flashpoint

ya kusura bakmayın çalışıyor bende anlamadım nasıl oldu diye :)...meşgul ettim sizide.. bu arada eskisisni nasıl sileceğim.

heartsmagic

Eskisi kalsın bu durumda, böylece depodan güncellenmeye devam eder. Yenisini silmek için:

sudo dpkg -r adobe-flashplugin

Geçici bir problemmiş demek ki. Konuyu etiketleyip kapatıyorum.