Kısayol Klasörleri"m"

Başlatan özgürubuntu, 05 Nisan 2009 - 20:55:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Merhabalar, Ubuntu 9.04'te (diğer Ubuntu sürümlerinde de oluyordu) kendim "Resimler, Belgeler, Müzikler, Videolar" gibi klasör açıyorum. Ancak bir süre sonra /home/liberty içinde "Müziğim" , "Resimlerim", "Vidyolarım"  gibi klasörler oluşuyor.. Bunları silersem, kendi arşivimi de silerim muhtemelen bu klasörlerden nasıl kurtulurum?

Not : Kendi açtığım dosyaların klasör ikonlarını değiştirdim, onlar benim orijinal klasörlerim.

celebron

Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

özgürubuntu

celebron

O oluşan kısayollar wine'nın Masaüstü Entegrasyonu özelliğinden oluşmaktadır. Wine configure'a her girişinde bu kısayollar oluşur.(Tamam diyerek çıkınca) Bu klasörlerin oluşma amacı ise windowsta bu tip klasör isteyen programları kandırıp bu klasörleri kullanmasını sağlamak. Mesela save dosyalarını Belgelerim klasörüne kaydeden oyunları Ubuntunun kendi belgelerim klasörüne yönlendirir.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.

umutubuntu

Eğer görünmesini istemiyorsanız dosya adının başına nokta koymanız yeterli. Dosyalar gizlenecektir.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: umutubuntu - 05 Nisan 2009 - 21:12:15
Eğer görünmesini istemiyorsanız dosya adının başına nokta koymanız yeterli. Dosyalar gizlenecektir.

evet bu yöntem işe yaradı teşekkürler

celebron

Alıntı yapılan: umutubuntu - 05 Nisan 2009 - 21:12:15
Wine configde her masaüstü entegrasyonu kısmına gelip tamama basınca o klasörler yeniden oluşturulcaktır bence. Geçici bir çözüm olarak gizli dosya yapılabilir veya klasörlerin içi boşsa direk silinedebilirler.(Bende oluşanların içi boş o yüzden direk silmiştim zamanında)

umutubuntu

Açıkçası, şu zamana kadar açılan dosyalara ihtiyaç duyan bir program kurmadığım için dosyaların kullanılıp kullanılmadığını görmedim.
Silmekte ayrı bir çözüm olmuş olur :)

heartsmagic

Bu dizinlerin Winde'dan dolayı olduğuna emin miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

garafatma

@heartsmagic bende Wine yükledikten sonra bu klasörler gelmişti, araştırmadım ancak sanırım wine yüzünden.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

heartsmagic

Ben taze kurulumda öyle dizinler var diye hatırlıyorum ama yaşlılık olabilir :)

garafatma

Deme yaşlılık falan bende girdim o moda :)

ilk kurulumda o klasörler geliyor haklısın, ama onlar "resimler, müzikler" şeklinde. Wine kurduktan sonra xp'deki gibi "müziklerim, resimlerim şeklinde.

celebron

Arkadaşlar bendede zamanında çıkmıştı bu klasörler. Uzun süren araştırmalarımdan sonra winecfg de ayar yapınca çıktıklarını anladım. İsterseniz wine configure'dan masaüstü entegrasyonuna bakabilirsiniz. Orda bu klasörler yazıyor.(Ne yazıkki ordan silmenin bi yolunu bulamadım :) )

heartsmagic

Alıntı yapılan: keiser_soze - 06 Nisan 2009 - 19:34:31
ilk kurulumda o klasörler geliyor haklısın, ama onlar "resimler, müzikler" şeklinde. Wine kurduktan sonra xp'deki gibi "müziklerim, resimlerim şeklinde.

Demek ki çok yaşlanmamışım :)

umutubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Nisan 2009 - 10:09:55
Alıntı yapılan: keiser_soze - 06 Nisan 2009 - 19:34:31

Demek ki çok yaşlanmamışım :)
Az kaldı bana yetişiyorsun :)

garafatma

Yok yok kimse yaşlanmadı henüz :)

heartsmagic

garafatma

heartsmagic

2. sayfa da varmış :D Ben @umutubuntu'ya söylemiştim onu :) Çok ısrar etmesin zaten istemesek de yaşlanıyoruz :D

umutubuntu