[Çözüldü] Firefox hiçbir sayfayı açmıyor!

Başlatan esezen33, 05 Nisan 2009 - 15:08:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

esezen33

Öncelikle nereye yazacağımı bilmediğim için yanlışsa özür dilerim. Benim sorunum sitelerin çoğuna girerken http://www.serverplus.net/ diye bir siteye giriyor ve urllerde site ismi yerine mesela www.aaa/aaa.html ye gireceksem url de http://www.serverplus.net/aaa.html yazıyor. Lütfen yardım edin virüs filan olabilir diye şüpeşeniyorum ama AVG 7.5 on Linux kurulu tarattım sorun çıkmadı.

3mr3

Firefox yedeklerini almalısın şimdiden. Özel ayarları silip düzelecek mi onu kontrol edelim. Lütfen ana dizin altında bulunan .mozilla dizininden yedekleri al ve sonra bu dizini sil. Tekrar girip düzelecek mi?
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

ihtiyar said

Bir de bağlandığın ağ hakkında bilgi verir misin? Ağ yöneticisi taradından bir engelleme/yönlendirme olabilir.

esrama

Bende de aynı şey oluyor. . Çok ilginç ! Daha bir saat öncesinde internette geziniyordum şimdi bazı sitelere girmek istediğim zaman http://www.serverplus.net/ e yönlendiriliyorum.

3mr3

Arkadaşlar sanırım işe yaramıyor .mozilla klasörünü silmek. Başka yol bulan ve çaresi olan var mı?
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

bytan

Opera var mı sisteminizde? DNS durumlarınız nedir?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

esezen33

benim fikrim o zaman karşı bilgisayarların serverlarında var ki bizi oraya yönlendiriyor.benim web siteme direkt giriyor ama korkuyorum 6 senelik bilgilerim var flash diskimi pc ye takınca virüs girer sonra dökümanlarımı silemek zorunda kalırım çok önemli yani bu konu

esrama

Şöyle bir durum var. Ben demin gidemediğim bir siteye şimdi gidebiliyorum. Arada oluyor bu olay ... Bende opera yok! Google chrome var. Orda denedim aynı durum orda da oluyor. Ben hiç dns değiştirmedim.

@3mr3 sizde de durum böyle mi ?

virüs olmasın :)

bytan

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

esrama

@bytan  google chrome ile de aynı durum söz konusu şu anda bende.
Bu arada veridğiniz linke gidemiyorum.

esezen33

Alıntı yapılan: bytan - 05 Nisan 2009 - 15:39:07
Opera var mı sisteminizde? DNS durumlarınız nedir?

bende opera kurulu bu olay dün geece başladı dailymotion  mailfriends  ve google ın image taramasında çıkıyor ve urllerin yerini alıyor dns lerde değişiklik yok ve bytan verdiğin linki açmadı bağlanılamıyor verdiğin link http://www.serverplus.nettiki-view_forum_thread.php/?locale=de&comments_parentId=320226&forumId=1 şeklinde çıkıyor

bytan

Hata konusu da yeni açılmış zaten. Sadece 2 kişi sorunlarını yazmışlar dünden beri. Kısa süre içinde sorunun ne olduğu anlaşılır.

Operayı sormamın sebebi, onunla da bu sorunu yaşayıp yaşamadığınızı anlayabilmekti.

PF @ ST

esrama

Ben hemen şu anda firefox u wine ile kurdum. Yine aynı şey oluyor.

esezen33

arkadaşlar windowsta aynı sorunu veriyor demekki genel bir sorun var

bytan

Verdiğim linkte sorunu bildiren kişi, xp üzerinde yaşamış ve aşağıdaki eklentilerle:

Alıntı Yap
Extensions installed:

AdBlock Plus, AVG Safe Search, Gmail Manager, Hide Menubar, Java Quick Starter, Save Image in Folder, StumbleUpon, Tabs Open Relative.

Plugins installed:

Default Plug-in
Java(TM) Platform SE binary
Adobe PDF Plug-In For Firefox and Netscape
Office Plugin for Netscape Navigator
Shockwave Flash 10.0 r22
Java Plug-in 1.6.0_13 for Netscape Navigator (DLL Helper)
DRM Netscape Network Object
Npdsplay dll
DRM Store Netscape Plugin

PF @ ST

ihtiyar said

@esezen33,

Kullandığınız sistem hakkında bilgi verir misiniz? -windows, ubuntu, vs.-
Ağ durumunuz hakkında bilgi verir misiniz?
DNS durumunuz hakkında bilgi verir misiniz? -OpenDNS kullanıyor musunuz? ya da bir başka DNS-

Bu soruların cevaplarını verdiğiniz takdirde daha kolay yardımcı olabiliriz.

esezen33

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Nisan 2009 - 15:59:51
@esezen33,

DNS durumunuz hakkında bilgi verir misiniz? -OpenDNS kullanıyor musunuz? ya da bir başka DNS-

Kullandığım sistem Ubuntu 8.10 ( ayrıca windowstada denedim aynı sorun var)
Ağ durumundan ne kastettiğinizi anlamadım ama düzgün çalışıyor wireless
dns e gelince hiçbirşey kullanmıyorum standart yani

esrama

@bytan Benim ubuntuda flash ve java hariç yazılan hiçbir eklnti yüklü değil. Ama eklenti ile ilgili olacağını pek sanmıyorum. Benim pc hiçbir değişiklik yapmadan bu duruma geldi.

Alıntı yapılan: esezen33 - 05 Nisan 2009 - 16:04:21
Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Nisan 2009 - 15:59:51
@esezen33,

Kullandığım sistem Ubuntu 8.10 ( ayrıca windowstada denedim aynı sorun var)
Ağ durumundan ne kastettiğinizi anlamadım ama düzgün çalışıyor wireless
dns e gelince hiç* bir şey kullanmıyorum standart yani

aynı durum bende.

yeah

dhcp ve dns sunucularını hesaba katmam çok mu uçuk olur :|
nat falan O.o

ağ bilgileriniz hakkında ayrıntılı bilgi verebilir misiniz...

esrama

ağ bilgisi derken tam olarak neyi kastediyorsunuz ? Ben uydunet kullanıyorum.

ihtiyar said

Çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayız. Ağ durumu derken, okuldan ya da iş yerinden mi giriyorsunuz? diye soruyorum. Yani ağınızı yöneten birileri var mı?

Tüm sitelere girerken de aynısını mı yapıyor yoksa belirli siteler mi? Belirli ise bunlar hangileri?

Ubuntu'da virüs :) Böyle bir ihtimal olacağını sanmıyorum. Herhangi bir paket kurdunuz mu? ya da herhangi bir betik çalıştırdınız mı?

Ek: @esrama, Uydunet yetkilileri ile görüşmeniz gerekebilir belki.

esezen33

Alıntı yapılan: yeah - 05 Nisan 2009 - 16:15:23
nat falan O.o

çok uçuk olur :) dhcp veya dns hiçbiriyle oynamadım. dhcp nin ne olduğunu biliyorum ama nereden bakacağımı bilmiyorum sadece şunu bilin ben hiçbir bilgiyle oynamadım standartı neyse odur hepsi ve opendns gibi şeyler veya ıp hide gibi şeyler kullanmıyorum

esrama

Alıntı yapılan: esezen33 - 05 Nisan 2009 - 16:19:35
Alıntı yapılan: yeah - 05 Nisan 2009 - 16:15:23
nat falan O.o

çok uçuk olur :) dhcp veya dns hiçbiriyle oynamadım. dhcp nin ne olduğunu biliyorum ama nereden bakacağımı bilmiyorum sadece şunu bilin ben hiçbir bilgiyle oynamadım standartı neyse odur hepsi ve opendns gibi şeyler veya ıp hide gibi şeyler kullanmıyorum

aynı durum bende de :)

esezen33

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 05 Nisan 2009 - 16:19:27
Çok ilginç bir sorunla karşı karşıyayız. Ağ durumu derken, okuldan ya da iş yerinden mi giriyorsunuz? diye soruyorum. Yani ağınızı yöneten birileri var mı?

Tüm sitelere girerken de aynısını mı yapıyor yoksa belirli siteler mi? Belirli ise bunlar hangileri?

Ubuntu'da virüs :) Böyle bir ihtimal olacağını sanmıyorum. Herhangi bir paket kurdunuz mu? ya da herhangi bir betik çalıştırdınız mı?

Ek: Uydunet yetkilileri ile görüşmeniz gerekebilir belki.

ev ağı ve yönetici benim ve bazı sitelerde özellikle yurtdışındaki sitelerde oluyor bu. windowsta da aynısı oluyor ve bende kablo net kullanıyorum kendi siteme girerken sorun olmuyor

ihtiyar said

Tahmini yanıtım şöyle.

İki farklı kişinin aynı sorunu yaşıyor olması ve girdikleri sitelerin birbirinden farklı olduğunu düşünürsek, tek ortak noktaları olan ADSL kullanmamaları olması nedeniyle sorunun kullandıkları internet istemcilerinden kaynaklandığıdır. Bu sorunu aşmak için, biriniz Uydunet yetkilileri ile biriniz de Kablonet yetkilileri ile irtibata geçebilirsiniz. Aklıma bu geliyor ancak. :)