[Arşiv][Çözüldü] Ubuntu 8.04 de hata ?

Başlatan platonix, 26 Nisan 2008 - 22:11:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

platonix

selam

1. konsolla paket yuklemede make komutunda takiliyorum onceki surumde hata yoktu

2 asagidaki resimde gorununen saat taruh yerine basip hava durumu bolge ayarlarini yaptim sonrasinda ne zaman saatin uzerine acilsin diye tiklasam

alt ve ust panel donup kaliyor calismiyor

Sypro

./configure make make install kombinesi yıllardır değişmedi ve değişmeye de pek niyeti yok. Var olan sorun Ubuntu ya da 8.04 ile alakalı değildir, muhtemelen build için gerekli paket eksiği falandır. Herşeyin tam olduğunu kontrol edip tekrar deneyin.

intlclock ile alakalı bir sorun olduğundan eminseniz, http://live.gnome.org/GnomePanel/Intlclock adresinden indirip tekrar kurulum yapabilirsiniz.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

platonix

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Nisan 2008 - 22:22:46
./configure make make install kombinesi yıllardır değişmedi ve değişmeye de pek niyeti yok. Var olan sorun Ubuntu ya da 8.04 ile alakalı değildir, muhtemelen build için gerekli paket eksiği falandır. Herşeyin tam olduğunu kontrol edip tekrar deneyin.

intlclock ile alakalı bir sorun olduğundan eminseniz, http://live.gnome.org/GnomePanel/Intlclock adresinden indirip tekrar kurulum yapabilirsiniz.

bende boyle bi program yuklu degil ki zaten bende yuklu olan

Panel
launcher and docking facility for GNOME 
The GNOME Panel is an essential part of the GNOME Desktop, providing toolbar-like "panels" which can be attached to the sides of your desktop. They are used to launch applications and embed a number of other functions, such as quick launch icons, the clock, the notification area, volume controls and the battery charge indicator, and utilities ranging from weather forecast to system monitoring.

????

platonix

Alıntı yapılan: Sypro - 26 Nisan 2008 - 22:22:46

simdi acilen bu yukardaki saat olayini silmem lagzim yerinede mumkunse baska bisey koymam lagzim cinki zirt birt kitleniyo sistem

ben ekle kaldirdan denedim olmadi silmedi ??? nasil kaldirabilirim onu ???

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

platonix

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Nisan 2008 - 09:19:48
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,568.0.html

sudo /etc/init.d/gdm stop

bu komut yok diye hata verdi :(

olmadi, ki zaten arkadaslar 7,10 da bu islemi yapmislardi bende 8,04 de tutmadi ?

heartsmagic

O komut nereden çıktı? Sen benim verdiğim bağlantıya baktın mı, tam benim cevabıma?

platonix

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Nisan 2008 - 02:12:16
O komut nereden çıktı? Sen benim verdiğim bağlantıya baktın mı, tam benim cevabıma?

yanlis yazmisim mesajlari karistiriyom :)

o linkte verdigin verdigin codlar :

sudo aptitude purge gnome-applets
sudo aptitude install gnome-applets

sonuctada hata verdi not cvommant dye biseler yazdi

heartsmagic

?
Ne yazdığını görmeden nasıl yorum yapabilirim?

erginemr

İlginç bir durum, zira kendi sistemimde (Ubuntu Hardy) hava sıcaklığı özelliğini sorunsuz olarak kullanabiliyorum. Yukarıdaki yönteme ek olarak, Gnome terminalden aşağıdaki dosyayı silerseniz ayarlar sıfırlanacak ve eski haline dönecektir:

rm ~/.gconf/apps/panel/applets/clock_screen0/prefs/%gconf.xml

ufuk_k

Konu ölmüş zaten tekrar canlandırmaya gerek kanımca. Çözülmemiş ya da acil bir sorun olsaydı devam ederdi zaten.

platonix

Alıntı yapılan: ufuk_k - 06 Mayıs 2008 - 17:36:43
Konu ölmüş zaten tekrar canlandırmaya gerek kanımca. Çözülmemiş ya da acil bir sorun olsaydı devam ederdi zaten.
surnun oldugu felan yok
denilenleri denedim sildim yeniden yukledim ama sorun hala var ???

heartsmagic

Alıntı yapılan: platonix - 06 Mayıs 2008 - 21:20:28
surnun oldugu felan yok

Eğer sorun ölmediyse lütfen geri bildirim yapalım. Misal benim son mesajıma cevap vermemişsin.

erginemr

Alıntı yapılan: platonix - 06 Mayıs 2008 - 21:20:28
surnun oldugu felan yok

Yoo, asıl söylemek istediğim; bence hava durumunu aktif etmeden saat paneli düzgün çalışıyorsa, bırakın öyle kalsın. Hava durumunu yazmak çok çok da önemli değil.

Ayrıca, yine Gnome panelinde "Hava Durumu" isimli ayrı bir applet var, panele sağ tıklayarak bu appleti yüklemeyi deneyebilirsiniz.