[Çözüldü]format?

Başlatan tab, 03 Nisan 2009 - 23:39:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tab

arkadaslar anlayamadığım bir olaydan dolayı pc mi actığımda ubuntu klavyeyi ve mouse gormuyor.sorun su kurulum cd sini taktım ama hdd mın için de silinmemesi gereken onemlı bılgılerım var!bilgisayar acılmadığı için yedekleyemiyorum bilgilerimi.bu bilgiler silinmeden ubuntu yu yeniden pc me kurabilirmiyim?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: tolga ali - 03 Nisan 2009 - 23:39:33
arkadaslar anlayamadığım bir olaydan dolayı pc mi actığımda ubuntu klavyeyi ve mouse gormuyor.sorun su kurulum cd sini taktım ama hdd mın için de silinmemesi gereken onemlı bılgılerım var!bilgisayar acılmadığı için yedekleyemiyorum bilgilerimi.bu bilgiler silinmeden ubuntu yu yeniden pc me kurabilirmiyim?

Yeniden kurmanı gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum. CD'den çalıştırıyorsun sanırım şu anda bilgisayarı. Sorununa çözüm arayabilirsin. CD'den açtığında bilgilerine de ulaşabilirsin, başka bir yere aktarabilirsin.

tab

işte sorun da burda baslıyor usb hdd ye bilgilerimi atamıyorum.ondan ziyade sistemi yenilemeyi dusunuyordum onun için boyle birsey yazdım bilgiler silinmeden formatlaya bilirmiyim

ihtiyar said

Alıntı yapılan: tolga ali - 03 Nisan 2009 - 23:46:20
işte sorun da burda baslıyor usb hdd ye bilgilerimi atamıyorum.ondan ziyade sistemi yenilemeyi dusunuyordum onun için boyle birsey yazdım bilgiler silinmeden formatlaya bilirmiyim

USB harddiskinize bilgilerinizi kopyalamaya çalışmalısınız, yani bunun için çözüm aramalısınız bence. Sorunu tam olarak anlarsak çözüm sunabiliriz, bilgilerinizi silmeden sistem kuramazsınız aynı yere. Eğer harddiskinizde başka bölümler var ise, oraya kurarsınız ve bilgileri eski harddiskten alırsınız. Sonra da eski harddiski -sistemin şu anda kurulu olduğu bölüm- silersiniz.

Ek: ALpAsya'da söylemiş zaten.

garafatma

Recovery modde açmayı denermisin?
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

ironic

xorg.conf üzerinde işlem yaptın mı? Bildiğim kadarıyla klavye ve fare ayarları bu dosyaya kaydediliyor.

çalışan (live) cd den farklı olarak SystemRescueCd'yi deneyebilirsin.

heartsmagic

Çalışan CD ile sistemi açtığında neden USB diskine verilerini kopyalamıyorsun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tab

usb hdd yı tanımıyor
peki arkadaslar klavye ve mouse tanıtma hakkında ne yapabilirim

zeitgeist

@tolga ali,

Sorularını genel olarak soruyorsun, sistemin hakkında hiç bilgi vermiyorsun. Sana hangi tavsiyeleri neye göre vereceğiz?

Klavye-fare sorunuyla ilgili:
Klavye ve fareyi Ubuntu görmüyor? Ubuntu'yu yüklerken görüyordu da sonra mı görmemeye başladı? Daha sonra klavye-fare mi aldın? Klavye-fare kablosuz mu kablolu mu? Hangi dağıtımı kullanıyorsun?

Yedekleme ile ilgili:
Ubuntu tek parça disk üzerine mi kurulu? Yedek bölümlerin var mı yok mu?

Usb disk ile ilgili:
Farklı usb girişlerinde denedin mi? Usb portlarının ve/veya diskinin çalıştığına emin misin?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

tab

simdi soyle birsey yaptım calısan cd den sistem-yönetim-partition editor den usb hdd yı biçimlendirdim ve simdi bılgılerımı atarak sistemi yeniden kuracagım
  herkese yardımları için tesekkurler!

tab

arkadaslar hdd ye bilgilerimin hepsini tasıyamıyorum.klasor ustunde e-posta işareti gibi bir işaret var ve acmaya calısınca'The folder contents could not be displayed.
You do not have the permissions necessary to view the contents of "av".   diye bir hata verdi.ve onemli bir ayrıntıyı soylemekistiyorum aslında atladığım onemli bir ayrıntı dun usb hdd mi sistem tanımamıstı ve daha once burada sorun cozdum dun aynısını yapmama rağmen olmadı ve verilen bir baslıkta su kod
Now for the fix... this is trivially easy once you work it out. Do the following:
Code:

gksu gedit /etc/dbus-1/system-local.conf

And paste the following text into this opened file:
Code:

<!DOCTYPE busconfig PUBLIC
"-//freedesktop//DTD D-BUS Bus Configuration 1.0//EN"
"http://www.freedesktop.org/standards/dbus/1.0/busconfig.dtd">
<busconfig>
   <!-- for some reason this isn't being set properly in Hardy 15 May, 2008 -->
   <limit name="max_connections_per_user">256</limit>
</busconfig>

Now save this file, and then either restart the computer, or save all your work and do the following in a terminal:
Code:

sudo /etc/init.d/dbus restart

and then log out and log in again.

This fixes the issue (for me at least)... but I still have no idea why the programmed defaults aren't working though...
peitschie is offline      Reply With Quote
vardı denedim olmadı .bende  gksu gedit /etc/dbus-1/system-local.conf yazarak cıkan sayfadan daha once kayıt eddiğim bu
<!DOCTYPE busconfig PUBLIC
"-//freedesktop//DTD D-BUS Bus Configuration 1.0//EN"
"http://www.freedesktop.org/standards/dbus/1.0/busconfig.dtd">
<busconfig>
   <!-- for some reason this isn't being set properly in Hardy 15 May, 2008 -->
   <limit name="max_connections_per_user">256</limit>
</busconfig>
kodu sildim ve ondan sonra restatrladım ve klavye mouse calısmadı
onemli bir not:bunların sonucunda hdd calısmadı.sorun boyle basladı simdi ne yapacağımı bilmiyorum

heartsmagic

@tolga ali, ne yazık ki konu o kadar dağıldı ki nasıl sorunlarla yüzleştiğini anlayamıyorum ben. İlk tavsiyem çalışan CD ile sistemi aç. USB harici diskini tak, sonuçta Çalışan CD olduğu için sistemin harici diski tanıması gerekiyor. Hangi dosyayı yedekleyeceksen yedekle. İzin (permission) hatası alıyorsan:

Alt+F2-> gksudo nautilus

ile dosya yöneticisini aç ve aynı pencerede neyi nereye kopyalayacaksan kopyala. Kolaylık olsun diye iki tane dosya yöneticisini bu şekilde de açabilirsin.

Daha sonra temiz bir kurulum yaparsın isteğin üzerine.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tab

heartsmagic'  dediğin gibi yaptım soruları yanlıs anlattığım doğru bunun için kusura bakmayın bundan sonra daha dikkatli olacağım.tesekkur ederim.
  konuyu sabitleyebilirsiniz :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: tolga ali - 05 Nisan 2009 - 18:38:13
heartsmagic'  dediğin gibi yaptım sorubları yanlıs * ya da yanlıs anlattığım doğru bunun için kusura bakmayın bundan sonra daha dikkatli olacağım.tesekkur ederim.
  konuyu sabitleyebilirsiniz :D

Forum Kuralları bölümünde yer alan İmlâ Kuralları'nı okumanızı rica ediyorum. ;)

Sabitlemek?

[Çözüldü] diye etiketleyip kilitleriz, buradaki sistem budur. ;)